skuteczna strona produktu

Skuteczna strona produktu w WooCommerce?

Spora grupa właścicieli sklepów internetowych zastanawia się, dlaczego pomimo podobnej grupy produktów odnotowują oni mniejsze przychody niż ich konkurencja. Sprawa jest prosta, skuteczna strona produktowa, większość błędów i problemów samodzielnie wyeliminujemy, by móc cieszyć się większą sprzedażą.

Strona produktu w sklepie woocommerce

Sprzedaż w Internecie powinna posiadać solidny fundament, jakim jest skuteczny sklep na WooCommerce. Wielu przedsiębiorców przekonanych jest jednak, że nowoczesna strona produktowa musi zachwycać wieloma elementami identyfikowanymi. Przekonani są oni, że szablon wordpress musi być skomplikowany i że powinno się zastosować liczne animowane i interaktywne elementy. Jak się jednak okazuje, projektowanie stron produktów sklepów internetowych, które sprzedają, wcale nie musi się opierać na fajerwerkach.

Odpowiednia budowa karty produktu w WooCommerce

Wielu klientów opuszcza sklepy internetowe gdy zostanie „zalanych” lawiną informacji atakujących ich z każdej strony, a w dodatku niemających wiele wspólnego z ich zainteresowaniami. Identycznie jest z newsletterem w WordPress: jeżeli użytkownik zdecydował się zapisać do naszej listy mailingowej to nie po to, aby otrzymywać treści, które kompletnie go nie interesują. Takie działanie może skutkować tym, że stracimy klienta. Jak temu zapobiegać? Analizując zakupy klientów, dzieląc ich na grupy ze względu na to, czego szukają i na tej podstawie dopasowywać treści, które im posyłamy. Możliwie najbardziej indywidualne podejście do klienta to klucz do sukcesu.

Karta produktu w WooCommerce, która zachęca do sprzedaży

Tworzenie stron internetowych warto oprzeć na zasadach, które uczynią treści łatwiejszymi w odbiorze. W przypadku skutecznej strony sprzedażowej odwiedzający nie musi bowiem dobrnąć do samego końca tekstu, zakupu może dokonać na podstawie kilku nagłówków czy też wezwań do działania.

Strona produktowa woocommerce

Produkt, który sprzedajemy, musi być atrakcyjny, konkurencyjny oraz dobry jakościowo – jeżeli nie spełnia tych wymagań, to ciężko mu będzie się przebić na dzisiejszym rynku. Bardzo często zdarza się jednak tak, że ten sam produkt na innej witrynie sprzedaje się lepiej niż u nas, co wynika z tego, że został on po prostu lepiej do tej sprzedaży przygotowany.

Na karcie produktu powinny się znaleźć nie tylko informacje ogólne, dotyczące wymiarów czy ważnych charakterystyk, ale także tzw. informacje dodatkowe, które dają klientowi pewność, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku.

Niezwykle ważne są także odpowiedniej jakości zdjęcia, przedstawiające produkt z różnych perspektyw. Częstym błędem jest np. robienie zdjęć ubrań bez wykorzystania w tym celu modelki, która zaprezentuje je na sobie. Klient, który widzi zdjęcie samej bluzki, w większości przypadków nie jest sobie w stanie wyobrazić, jak będzie w niej wyglądał. Dobre przedstawienie produktu ma pomóc mu zorientować się, czy czegoś takiego szuka i czy jest to produkt dla niego. Karta produktu to nie miejsce na domysły! Klient, zapoznając się z nią, powinien znaleźć odpowiedź na wszystkie swoje pytania i wątpliwości. Jeżeli tak się nie stanie, istnieje spora szansa, że odwiedzi naszą konkurencję.

Nowoczesna strona produktowa musi być więc przede wszystkim przejrzysta, umożliwiając łatwą nawigację. Naszym zdaniem strony przeładowane elementami błędnie postrzegane za supernowoczesne często działają na niekorzyść firm. Zastosowanie na nich bardzo licznych ruchomych obrazów i wideo, dźwięków i interaktywnych elementów sprawia, że internauci nie są w stanie skoncentrować się na celu jakim jest dokonanie zakupu. W przypadku stron internetowych koncentracja czytelników jest zazwyczaj o wiele słabsza niż w przypadku innych źródeł, dlatego należy dołożyć starań, by ją wzmocnić.

Skuteczna strona sprzedażowa – jak powinna wyglądać?

strona produktu
  • Strona sprzedażowa będzie skuteczna wtedy, gdy wzrok potencjalnego klienta będzie mógł bez wysiłku płynąć przez stronę a jego umysł pozostanie niezmącony. Warto więc pozbyć się wszystkich odciągających uwagę elementów i uczynić design strony przejrzystym.
  • Tekst należy koniecznie rozbić na akapity, stosując wypunktowania i pogrubienia, a także – jeżeli jest to konieczne – podkreślenia i kursywę. Nie można jednak przesadzić z nadużyciem tych elementów, gdyż wtedy osiągnie się odwrotny do zamierzonego efekt.
  • Na stronie sprzedażowej należy też unikać niepotrzebnych grafik, a już na pewno warto zrezygnować z animowanych elementów. Jeżeli już pojawią się grafiki i zdjęcia, trzeba się upewnić, że są one niezbędne i że dobrze współgrają one z resztą elementów.
  • Materiały graficzne zawsze powinny być uzupełnieniem treści, jej integralną częścią. Zawsze muszą mieć one zadanie, którym jest wzbudzenie entuzjazmu internautów poprzez wizualizację celu, do którego bardzo dążą, w czym ma pomóc oferowany produkt lub usługa.

Na stronie produktu w WooCommerce warto też zastosować dość minimalistyczny zestaw barw, które dodatkowo będą się ze sobą dobrze komponować. Istnieje wiele narzędzi, które ułatwiają projektowanie stron internetowych z zachowaniem zasad harmonii barw. Pamiętać jednak należy też, że dotyczy one nie tylko elementów interfejsu, ale też zdjęć i grafik na stronie – te powinny również dobrze komponować się zresztą strony.

strona produktu woo
  • Niektóre strony z grafikami, tak zwane stocki, umożliwiają wyszukiwanie zdjęć nie tylko z zastosowaniem słów kluczowych, ale też można wybrać dominującą na nich barwę, dzięki czemu łatwo będzie znaleźć zdjęcie, które idealnie wkomponuje się w całość strony. Również i grafiki wektorowe, w tym infografiki, powinny być spójne z kolorystyką strony sprzedażowej.
  • Warto unikać także tła strony w postaci zdjęcia – to czyni tekst nieczytelnym i ciężkim w odbiorze. Tło powinno być jednolite, lecz można też zastosować gradient lub wzór, którego wszystkie elementy będą dobrze kontrastować z tekstem, tak by ten pozostał czytelny. Jeżeli jako tła użyje się zdjęcia, dobrze jest, by nie było one zbyt kolorowe, a składało się głównie z odcieni jednego koloru, lub ewentualnie wyłącznie z barw chłodnych, lub ciepłych, dzięki czemu tekst pozostanie czytelny.
  • Jeżeli chcesz, aby klient dokonał zakupu właśnie u Ciebie, to koniecznie zapewnij mu jak najłatwiejszy dostęp do strony produktów, poprzez np. chociażby logiczne drzewo kategorii, filtrowanie produktów w WooCommerce które pomoże mu znaleźć to, czego szuka, bez zbędnych frustracji i niepowodzeń.

Szybkie ładowanie strony produktowej w WooCommerce

Błędy takie jak zbyt długie ładowanie się witryny, przestarzała strona czy opisy produktów, które nie odpowiadają na wszystkie pytania, mogą być dla Ciebie bardzo kosztowne. Przeanalizuj swoją witrynę i wyeliminuj je, zanim klient zdecyduje się skorzystać z oferty konkurencji. Powodzenia!

Szybka strona internetowa

Klient szukający produktów w internecie to użytkownik, który ceni sobie szybkie rozwiązania i oszczędność czasu. Jeżeli więc nasza strona będzie się wczytywała szybko, to istnieje spora szansa, że szybko zyskamy potencjalnego klienta. Jeżeli chodzi o rynek e-commerce to czas odrywa tutaj kluczową rolę.

UWAGA!
Jeżeli Twoja witryna ładuje się zbyt długo, skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy przeanalizują problem i podejmą odpowiednia działania mające na celu optymalizację strony.

Pamiętaj o użytkownikach

Problemem wielu sklepów internetowych jest także przestarzała strona produktowa, która psuje pierwsze wrażenie i sprawia, że klienci niechętnie korzystają z oferty kogoś, kto nie dba o bycie na czasie i nie nadąża za zmianami na rynku. Strona produktowa naszego sklepu powinna być nowoczesna i zgodna z aktualnymi standardami, dlatego tak ważne jest, aby stale ją ulepszać.

Tworzenie strony produktowej np: w motywie divi według powyższych wytycznych sprawi, że zdecydowana większość odwiedzających stronę internautów będzie w stanie bez problemu dobrnąć do etapu złożenia zamówienia. Prawdopodobieństwo finalizacji transakcji lub wykonania przez nich pożądanego działania znacząco wzrasta. Co przekłada się na skuteczniejszą sprzedaż i większe zyski.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.