Szablony do WordPress & WooCommerce

Szablony WordPress  &  WooCommerce dedykowane są osobom, które pragną stworzyć witrynę funkcjonalną, intuicyjną w obsłudze, a także atrakcyjną pod względem wizualnym. Oczywistym jest, że to właśnie szablon naszej witryny może zachęcić potencjalnego klienta do tego, aby skorzystał on z oferowanych produktów oraz usług. Tutaj liczy się nawet najmniejszy szczegół. Istotne jest, aby pamiętać, że dobrze zaprojektowana strona jest nie tylko dopasowana do naszych osobistych upodobań, ale również ogólnych trendów rynkowych. To użytkownicy mają czuć się dobrze podczas poruszana się na stronie.

Zawansowane sortowanie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

 • 499,00 999,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 149,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 149,00 
 • 123,00 
 • 123,00 
 • 123,00 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

WordPress Szablon

Szablony do WordPress & WooCommerce występują w tak wielu wariantach, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poszukiwania szablonu do WordPress z pewnością sprawi wielką przyjemność. Stale rozszerzamy bazę szablonów WordPress, tak aby były one maksymalnie zróżnicowane, a zarazem ciekawe. Plusem są również korzystnie niskie ceny. Wbrew pozorom nie musimy posiadać dużego budżetu. Niskim nakładem finansowym możemy odświeżyć wygląd naszej witryny lub e-sklepu.

Nowoczesne szablony WordPress & WooCommerce

Szablony to doskonały wybór dla tych, którzy pragną rozbudować swoją witrynę, jednak nie posiadają specjalistycznej wiedzy programistycznej. Za pomocą gotowych szablonów można szybko i bezproblemowo zaprojektować stronę internetową, która będzie przyjazna dla użytkowników. Ogromną popularnością cieszy się szablon Divi, który jest aktualnie jednym z najbardziej zaawansowanych motywów typu Visual Buldier. Jest on nie tylko elegancki i nowoczesny, ale również responsywny. Oznacza to, że prezentuje się rewelacyjnie nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale również mobilnych. Ogromna ilość modułów ułatwia sprawne zarządzenie każdą podstroną. Edytor został dopasowany do użytkowników, którzy nie posiadają wiedzy na temat budowy stron www. Właśnie dlatego jest to najchętniej wybierany szablon do WordPress. Strona tworzona jest w czasie rzeczywistym, co również wpływa na komfort i swobodę użytkownika.

Wśród popularnych szablonów WordPress można znaleźć również minimalistyczne szablony z których niezwykle chętnie korzystają blogerzy. Jego wielką zaletą jest fakt, że został on zoptymalizowany pod wyszukiwarki. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które interesują się tematem WordPress SEO. Korzystając z szablonów WordPress można bez większego wysiłku zwiększyć swoją widoczność w sieci, co przekłada się na wyższą ilość odbiorców.
Proponowane przez nas szablony do WordPress sprzedawane są bez wsparcia technicznego, dzięki czemu ich cena jest nawet kilkakrotnie niższa. Przez rok od dokonania zakupu istnieje możliwość bezpłatnego pobierania aktualizacji.

Szablony WordPress – Dlaczego warto?

Wybranie tego odpowiedniego motywu zawsze sprawia ogromną przyjemność. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmową stronę czy też duży sklep internetowy wybór odpowiedniego motywu to element na który warto zwrócić uwagę.
Wszystkie oferowane szablony w sklepie Wphocus.com zostały upublicznione na licencji Wolnego oprogramowania. Co w praktyce oznacza, iż  możesz każdy szablon instalować na dowolnej ilości domen.

WordPress i motywy premium do WP?

Słyszeliście to zapewne tysiące razy: WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. System ten cieszy się tak dużym powodzeniem, że stał się niemal synonimem CMS! Jednak zastanawialiście się z jakich powodów WordPress jest kochany przez miliony użytkowników na całym świecie?

Po pierwsze, WordPress jest wszechstronny. – Dostępna jest ogrmona liczba wtyczek jak motywów pozwalających stworzyć dowolną stronę internetową. Jest również bardzo łatwy w użyciu, a w Internecie można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju poradników dotyczących użytkownia WordPress, które pomogą Ci poznać jego możliwości.

WordPress pozwala w bardzo łatwy sposób spersonalizować  witrynę dostosowując jej wygląd bez wiedzy programistycznej. I właśnie o tym jest ta strona. O motywach i szablonach do WordPress.

Co to są motywy i szablony WordPress?

Motywy czy potocznie nazywane szablony do wp to wstępnie zaprojektowanych i gotowe układy podstron, które możesz zastosować w swojej witrynie czy też sklepie internetowym opartym na wtyczkach WooCommerce. Motyw określa jak wygląda Twoja strona internetowa. Jaki kolor będzie miało tło? Jak będzie podświetlany link po najechaniu myszką? Czy na stronie głównej będzie znajdował się slider? O to właśnie chodzi w motywie, on odpowiada za całość wyglądu Twojej strony interneowej.

Jeśli nie masz czasu, by zaprojektować swojej strony internetowej od podstaw możesz wykorzystać gotowe szablony premium dostępne w naszej ofercie lub zlecić nam stworzenie strony internetowej.

Wphocus to miejsce w którym otrzymasz dostęp do najpopularniejszych motywów premium za które w normalnych warunkach musiałbyś zapłacić ogromne pieniądze.

W ofercie posiadamy motywy wydane na licencji GNU GPL przygotowane przez najlepszych grafików i deweloperów. Nasz zespół sprawdza użyteczność motywu zanim trafi on do sprzedaży.

Najlepsze motywy WordPress

Motywy wykonane w tej technologii doskonale prezentują się na wszystkich urządzeniach. W dobie mobilnego Internetu użytkownicy będą odwiedzać Twoją stronę zarówno na urządzeniach mobilnych jak i urządzeniach stacjonarnych.

Szablony jakie dodajemy do naszego sklepu muszą być responsywne, dzięki czemu będą automatycznie dostosowywać się do ekranu użytkownika. Twoja strona dostosuje się do każdej rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana, ukrywając niepotrzebne elementy. Prowadzi to do lepszego UX i poprawy SEO, ponieważ wszyscy użytkownicy będą widzieć tę samą stronę. Zobacz wszystkie projekty responsywne.

W ofercie znajdziesz zarówno szablony dla e-commerce, które doskonale zintegrują się z wtyczką WooCommerce do WordPress, która ułatwi Ci otwarcie sklepu internetowego.

Nie ma potrzeby ręcznego testowania wszystkiego w różnych wersjach przeglądarek i na różnych platformach. Wprowadzając zmiany na swojej stronie, bądź pewien, że wygląda ona i działa tak samo we wszystkich przeglądarkach.

Ponadczasowy design szablonów WordPress!

Zacznij korzystać z niestandardowych opcji, aby dostosować wygląd motywu do własnych potrzeb. Bądź wyjątkowy dzięki przydatnym funkcjom, do których można uzyskać dostęp po zainstalowaniu motywu. Możesz tam łatwo zmienić wygląd podstron wykorzystując wbudowany builder.

Czy motywy WordPress są dobre dla SEO?

Struktura motywów pozwala na modyfikację stron i treści, w celu optymalizacji motywu pod seo mogą Państwo skorzystać z wtyczek takich jak Yoast SEO, które są w pełni kompatybilne z większością motywów dostępnych w naszym sklepie internetowym. Z ich pomocą, szybko ustawisz wszystkie podstawowe kroki optymalizacji i będziesz mógł osiągnąć najlepsze pozycje w Google!

Jak wybrać motyw do WordPress z WpHocus?

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i zależy Tobie na motywach WordPress z wstępnie przygotowanymi szablonami to jesteś we właściwym miejscu. WPhocus jest najlepszym miejscem zarówno dla  początkujących użytkowników jak i profesjonalistów w swoim fachu. Motywy dostępne w naszym sklepie zostały starannie wyselekcjonowane, dzięki czemu masz pewność zadowolenia z zakupu.

Wybór najlepszego motywu WordPress jest o wiele ważniejszy niż myślisz.

 • Motyw WordPress jest podstawowym elementem Twojej strony internetowej. Wszystkie treści jakie stworzyć będą wyświetlane zgodnie z wbudowanymi szablonami motywu.
 • Motyw a właściwie wygląd jest to pierwsza rzecz, którą zauważą odwiedzający, gdy po raz pierwszy odwiedzą Twoją stronę. „Pierwsze wrażenie to ostatnie wrażenie”! Dlatego powinieneś starannie wybrać motyw dla swojej witryny.
 • Motyw powinien być dobrze zakodowany. Musi być zakodowany zgodnie z normami określonymi przez WordPress.org jak i musi być wspierany przez doświadczony zespół webdeveloperów.
 • Możliwość łatwego dostosowania wyglądu oraz kompatybilność z wtyczkami firm trzecich. Nikt nie chce płacić pieniędzy za drobne zmiany zwłaszcza gdy zaczynasz swoją przygodę w WordPress. Z tego powodu łatwość dostosowywania to kluczowe cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę.
 • Dopasowanie motywu WordPress do branży. Jeśli tworzysz stronę dla pizzerni, nie użyjesz motywu dla blogera modowego. Bardzo ważne jest, by wybrać odpowiedni motyw do branży.
 • Ponieważ  SEO to klucz do sukcesu, więc motyw powinien być zoptymalizowany również pod kątem optymalizacji SEO.

Najpopularniejsze motywy w wersji PRO do WordPress

Najlepsze motywy WordPress i WooCommerce, które starannie wybraliśmy po spędzeniu niezliczonych godzin na ich badaniu zostały dodane do naszej oferty. Opisaliśmy je w skrócie i wymieniliśmy ich najważniejsze cechy. Kupując motywy dostępne w naszej bazie masz pewność niezawodnego działania i za ułamek kwoty, którą normalnie musiałbyś wydać.

W większości przypadków to właśnie motyw odpowiada za pierwsze wrażenie, jakiego odwiedzający doświadczy na Twojej witrynie. Dlatego motyw musi być dobry i zawierać odpowiednio przygotowane layouty.  Aby mieć pewność, że tak jest, musisz mieć układ, który jest stylowy i łatwy w nawigacji. Jeśli tak nie jest, musisz zmienić motyw WordPress.

Jak wybrać dobry szablon WordPress?

Doświadczenie użytkownika i projekt strony internetowej to dwie różne rzeczy. Doświadczenie użytkownika dotyczy bardziej tego, jak czuje się użytkownik, gdy wchodzi w interakcję z Twoim produktem lub usługą. Projekt strony internetowej to bardziej estetyka strony, jej wygląd i łatwość nawigacji.

Szablony stron, które mają dobry UX, będą miały wyższy współczynnik konwersji, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby ludzie mogli jak najłatwiej znaleźć to, czego szukają w Twojej witrynie i przekształcić się w klientów. Witryny, które mają zły UX, będą miały niższe współczynniki konwersji, ponieważ ludzie opuszczą witrynę, nie znajdując tego, czego szukali, ani nie przekształcając się w klientów. Dobry UX może pomóc Ci zwiększyć przychody, wygenerować większy ruch, lepszy wskaźnik utrzymania klientów i obniżyć koszty poprzez zmniejszenie liczby zgłoszeń do obsługi klienta.

Jak szablon strony internetowej wpływa na doświadczenia użytkownika?

Projektowanie doświadczeń użytkownika to proces zwiększania satysfakcji i lojalności klienta poprzez poprawę użyteczności, dostępności i przyjemności zapewnianej w interakcji między klientem a produktem. Specjaliści od projektowania UX są odpowiedzialni za projektowanie szablonów do WordPress tak, by były łatwe do zrozumienia i użytkowania. Specjaliści od stron internetowych muszą wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak to, jak dobrze zaprojektowany produkt jest dla docelowych odbiorców, jaki będzie wpływ na cele biznesowe, ile czasu użytkownicy spędzają w witrynie lub aplikacji itp.

Dlaczego potrzebujesz dobrego szablonu WordPress dla swojej witryny internetowej?

Projektowanie doświadczeń użytkownika (UX) to proces zwiększania satysfakcji użytkownika poprzez poprawę użyteczności, dostępności i przyjemności zapewnianej w interakcji między użytkownikiem a produktem. Projektowanie UX obejmuje wiele dyscyplin i jest szerokim terminem obejmującym wiele aspektów interakcji człowiek-komputer. Projektanci szablonów zazwyczaj stosują zasady projektowania wizualnego, projektowania interakcji, architektury informacji, wzornictwa przemysłowego, marketingu, nauk behawioralnych i innych dziedzin.

Proces stworzenia unikalnego szablonu opiera się o setki godzin spędzonymi nad rozmowamia z uzytkonikwami i to właśnie one są kluczową częścią procesu rozwoju dobrego szablony strony. Pomagają projektantom UX zrozumieć potrzeby swoich użytkowników i stworzyć lepszy szablon do WordPress

Najlepsi projektanci szablonów do WordPress przeprowadzają wywiady z użytkownikami, aby uzyskać informacje zwrotne na temat swojego projektu, zweryfikować założenia lub dowiedzieć się, jakie problemy należy rozwiązać. Wywiady z użytkownikami mogą być prowadzone osobiście lub zdalnie przez telefon lub inne narzędzia internetowe.

Strona internetowa to pierwsze wrażenie Twojej firmy na Twoich klientach. Aby uzyskać dobre pierwsze wrażenie, potrzebujesz dobrego projektu UX. Dlatego ważne jest, abyś poświęcił czas i wysiłek, aby wybrać niesamowity szalon do WordPress.

Różnorodność szablonów i motywów do WordPress i WooCommerce

Istnieje wiele różnych rodzajów szablonów stron internetowych, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru właściwego motywu. Dla skelpu internetowego ważną częścią będzie optymalizacja pod wyszukiwarki i skuteczne szablony stron produktowych, dlatego ważne jest, aby szablony dla sklepów internetowych dobrze współpracowały z WooCommerce.

Optymalizacja wydajności motywu — klucz do utrzymania zainteresowania odwiedzających

Odwiedzający są najważniejszym aspektem każdej firmy. To oni udzielają informacji zwrotnych i sprawiają, że firma się rozwija. Zadowolenie ich jest kluczowe dla każdej firmy. Niezbędna jest optymalizacja wydajności motywu, aby odwiedzający byli zainteresowani i wracali.

Pierwszym krokiem w optymalizacji wydajności jest upewnienie się, że Twoja witryna jest szybka, co sprawi, że odwiedzający będą szczęśliwsi, ponieważ nie będą musieli długo czekać na załadowanie strony i znalezienie odpowiednich informacji. W tym celu warto wykorzystać wtyczkę do optymalizacji szybkości strony.

Drugim krokiem jest upewnienie się, że Twoja witryna ma atrakcyjny wygląd z łatwym w nawigacji układem, dzięki czemu odwiedzający mogą szybko i łatwo znaleźć to, czego chcą, bez frustracji.

Jak zainstalować motyw w WordPress

Istnieje kilka różnych sposobów na zainstalowanie motywu WordPress na swojej stronie: poprzez katalog motywów dostępny w panelu administracyjnym, za pomocą metody przesyłania lub za pomocą protokołu transferu plików poprzez FTP. Metoda przeciągnij i upuść w katalogu motywów wydaje się najprostsza gdy mamy dostęp do panelu administracyjnego.

Zainstalowanie szablonu w WordPress może poprawić wygląd i wydajność Twojej witryny. Katalog motywów w witrynie WordPress umożliwia wyszukanie i zainstalowanie bezpłatnego motywu dla WordPressa oraz wgranie własnego szablonu za pomocą metody przeciagnij i upuść.

1. Zaloguj się do swojego konta WordPress.
Aby rozpocząć, zaloguj się na swoje konto WordPress.

2. Przejdź do Wygląd > Motywy.
W menu po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego najedź kursorem myszy na Wygląd i w polu opcji wybierz Motywy.

3. Na stronie Motywy wybierz opcję Dodaj nowy w górnej części strony.

4. Wybierz motyw z katalogu lub wgraj własny.

5. Wybierz lub zainstaluj pobrany z naszego sklepu szablon WordPress.
Po wybraniu opcji prześlij motyw i wybraniu pliku ( Paczka .zip z motywem.)  należy kliknąć w przycisk zainstaluj teraz.

6. Po zakończeniu instalacji należy aktywować motyw. Po kliknięciu przycisku Zainstaluj zostanie wyświetlony komunikat informujący, że instalacja motywu przebiegła pomyślnie. Kliknij przycisk Aktywuj, aby uaktywnić motyw zawierający szablony stron do WordPress.

Motywy i szablony na licencji GNU GPL

Z motywami i szablonami do WordPress jesteśmy związani od 2012 roku. WordPress jest niezwykle popularnym systemem CMS wykorzystywanym do tworzenia przejrzystych i responsywnych stron internetowych. Szacuje się, że obecnie prawie 25% wszystkich witryn www korzysta z tego cms, użytkując między innymi motywy i szablony oparte na licencji wolnego oprogramowania GNU GPL.

Czym jest wolne oprogramowanie i dlaczego powinniśmy używać tej nazwy w przypadku WordPressa, wtyczek i motywów wydanych na licencji (GNU GPL) ?

Idea wolnego oprogramowania propaguje cztery fundamentalne zasady:

 • wolność uruchamiania programu w dowolnym celu,
 • wolność analizowania sposobu działania programu oraz modyfikowania go,
 • wolność udostępniania niezmodyfikowanej kopii oprogramowania,
 • wolność modyfikowania oraz publicznego udostępniania ulepszonych kopii oprogramowania.

Takie założenia mają umożliwić użytkownikom motywów nie tylko swobodne korzystanie z nich, ale także dostosowywanie motywów do indywidualnych potrzeb.  Co ciekawe, idea wolnego oprogramowania nie oznacza, że jest ono darmowe – istnieje wiele płatnych motywów zaprojektowanych w oparciu o licencję GNU General Public Licence. Motywy i szablony są chronione prawami autorskimi na zasadzie copyleft, jednak autorzy pozwalają użytkownikom na ingerencję w kod źródłowy oraz  dystrybucję oprogramowania.  Warto również podkreślić, że dopiero spełnienie wszystkich czterech przesłanek pozwala na zaliczenie danego oprogramowania do kategorii GNU GPL. W przypadku oprogramowania Open Source nie muszą być spełnione wszystkie przesłanki.

Szablony na wolnej licencji GNU GPL mają zarówno wielu zdeklarowanych zwolenników, jak i przeciwników, którzy krytykują zasady, jakimi rządzi się wolna licencja.  W wielu przypadkach wydawcy motywów do WordPress i WooCommerce informują na własnych stronach iż tworzą otwarte oprogramowania ( Open source ) – co może wprowadzać w błąd użytkowników. Ponieważ otwarte oprogramowanie nie musi być wolne.

Użytkownicy motywów do WordPress i WooCommerce opartych na licencji GNU GPL mogą je wykorzystywać zgodnie z czterema najważniejszymi zasadami, którymi rządzi się idea wolnego oprogramowania – a więc kolejno użytkować motywy w dowolnym celu, analizować kod i zmieniać go, dostosowując do indywidualnych potrzeb. Atutem templatek stworzonych  na zasadach GPL jest przede wszystkim możliwość użycia konkretnego motywu do przygotowania więcej niż jednej strony internetowej, co pozwala na tworzenie dowolnej liczby witryn. Templatki GPL są również w pełni kompatybilne z często wykorzystywanymi przez użytkowników wtyczkami, takimi jak m.in. Google XML Sitemaps, Woocommerce Google Analytics pro, bbPress, Really Simple Captcha czy MailChimp.

Motywy copyleft czy copyright – nowe tendencje w środowisku WordPress

Motywy do WordPress oparte na licencji GNU GPL są krytykowane przez liczne grono osób nie rozumiejących ideologi GNU GPL. Publiczne udostępnienie motywu powinno odbywać się wyłącznie w oparciu o licencją tożsamą do WordPress i jest to licencja wolnego oprogramowania GNU GPL. Co oznacza iż każdy motyw dostępny na rynku WordPress powinien być wydany na licencji wolnego oprogramowania.

Niestety, coraz częściej można zauważyć niepokojącą tendencję wśród użytkowników jak i wydawców płatnych motywów, dążącą do wypaczenia idei wolnego oprogramowania GNU GPL. Programiści, wydający oprogramowanie do WordPress w oparciu o ideę GNU GPL zaczynają odchodzić od reguł, które legły u podstaw koncepcji stworzonej w latach 80. XX wieku przez Richarda M. Stallmana. W środowisku WordPress zaczyna upowszechniać się przekonanie, że udostępnianie motywu wydanego na wolnej licencji GNU GPL jest nieetyczne. Wielu wydawców często zaznacza, iż wolne oprogramowanie należy do nich. „Jest to moje/nasze oprogramowanie wydane na licencji open source”- w przypadku wtyczek i szablonów do WordPress pojęcie to jest błędne. Twórcy w tym przypadku są autorami wolnego oprogramowania-  Twórca wolnego oprogramowania ma takie same prawa do użytkowania oraz redystrybucji jak użytkownicy wolnego oprogramowania.

Wydawcy motywów kontra lokalni dystrybutorzy szablonów?

Wydawcy motywów opartych o licencję GNU GPL liczą się z tym, że to odbiorca ma prawo wybrać, czy skorzysta z rozwiązań wydawcy, czy lokalnego dystrybutora motywów. Często to ten drugi właśnie zapewnia lepsze warunki niż sam twórca, ponieważ doskonale zna specyfikę lokalnego rynku i jego problemy. Odbiegając od tematu przytoczę pewną wypowiedź z manifestu Fundacji wolnego oprogramowania.

„Jeśli cokolwiek zasługuje na zapłatę, jest to działalność dla społeczeństwa. Programowanie może być taką działalnością, ale tylko wtedy, gdy społeczeństwo może swobodnie korzystać z jej owoców. Jeśli programiści zasługują na zapłatę za tworzenie nowatorskich programów, to z tego samego powodu zasługują na karę, jeśli ograniczają ich użycie.„

Autorzy motywów do WordPress i WooCommerce przed rozpoczęciem pracy z WordPressem zapoznali się z licencją wolnego oprogramowania. Dlatego nie zrozumiałe jest stanowisko części wydawców, którzy zaczynają rościć sobie wyłączne prawo do rozpowszechniania motywów- jest to niezgodne z ideą wolnego oprogramowania GNU GPL. Zresztą sami autorzy WordPress doskonale zaznaczyli na jakich zasadach powinny powstawać motywy.

Jesteśmy przekonani, że wtyczki i motywy są dziełami pochodnymi, a zatem dziedziczą licencję GPL. Jeśli się nie zgadzasz, możesz rozważyć zastosowanie platformy innej niż GPL, takiej jak Serendipity (licencja BSD) lub Habari (licencja Apache).

Coraz więcej twórców, rzetelnie informuje użytkowników o zasadach licencji jak i prawach jakie otrzymują.

Z ideą wolnego oprogramowania ściśle zespolona jest idea copyleft, która zezwala na modyfikację programów oraz ich dalsze udostępnianie na takich samych warunkach.  Oprogramowanie oparte na licencji GPL GNU jest chronione prawami autorskimi, jednak zamiast ograniczać wolność jego dalszego dystrybuowania, poszerza ją, pozwalając na kopiowanie programów oraz ich dystrybuowanie. Otwarty kod  umożliwia poszczególnym użytkownikom wprowadzanie własnych ulepszeń oraz nieustanne udoskonalanie programów, co pozytywnie wpływa nie tylko na możliwości innych użytkowników, ale również pobudza rozwój środowiska wordpress.

Fork szablonu opensource na przykładzie WooCommerce i WordPress

Forking zawsze był bardzo pozytywną kwestią dla projektów open source. Fork to proces polegający na przejmowaniu cudzego kodu źródłowego i modyfikowaniu go w celu rozpoczęcia tworzenia własnego kodu.

Jest to dozwolone na licencji GPL, której podlegają motywy i szablony w repozytorium WordPressa. Sam WordPress rozpoczął życie jako fork oprogramowania do blogowania b2/Cafelog a WooCommerce to fork płatnego skryptu jigoshop.

Pierwotny właściciel praw autorskich do tego kodu nie musi zatwierdzać procesu ani nawet być informowany, że to się stało. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli programista zrezygnował z projektu i pozwolił mu się zatrzymać, aby każdy mógł kontynuować swoją pracę.

Forkowanie jest również wykorzystywane w przypadkach, gdy dwie strony pracujące nad konkretnym projektem nie zgadzają się co do kierunku projektu. Fork kodu i projektu jest całkowicie legalny i zgodny z warunkami i prawami dowolnej licencji GPL.

W sklepie Wphocus.com oferujemy motywy i szablony wydane na licencji GNU GPL.