dlaczego woocommerce

Dlaczego WooCommerce tak dobrze się pozycjonuje!

Sklepy internetowe duże i małe muszą zoptymalizować swoje treści pod kątem SEO, jeśli chcą uzyskać duży organiczny ruch z wyszukiwarek takich jak Google. Dla właścicieli sklepów internetowych oznacza to wdrożenie najlepszych praktyk WooCommerce SEO, aby zoptymalizować swoje strony produktów pod kątem wyszukiwarek.

Wyszukiwarki – takie jak Google, Bing i Yahoo – kierują użytkowników do najbardziej odpowiednich witryn i stron w oparciu o zapytanie użytkownika. Wdrażając najlepsze praktyki SEO od samego początku, możesz mieć pewność, że strony Twoich produktów znajdą się na topowych pozycjach wyszukiwarek (SERP). W rezultacie, zyskujesz lepszą widoczność i jesteś w stanie generować ruch organiczny.

Dobra wiadomość jest taka, że wdrożenie SEO do WooCommerce w Twoim sklepie internetowym jest proste!

W tym artykule zaczniemy od krótkiej dyskusji na temat tego, jak bardzo WooCommerce jest przyjazny dla SEO po wyjęciu z pudełka. Obalimy również kilka powszechnych mitów na temat SEO w WooCommerce. I wreszcie, pokażemy Ci dokładnie, jak możesz zoptymalizować swój sklep internetowy napędzany WooCommerce pod kątem SEO.

Dlaczego WooCommerce jest najczęściej wybieranym silnikiem do sklepów

Krótka odpowiedź brzmi: WooCommerce jest przyjazny SEO plus działa na WordPressie, który jest również świetny dla SEO.

Ale to nie znaczy, że możesz zainstalować wtyczki do WooCommerce, dodać kilka spersonalizowanych produktów do i z dumą wykrzyczeć, mój sklep jest SEO-friendly. Wtyczka WooCommerce, posiada wbudowane funkcjonalnośći, które pomagają optymalizować strony produktowe dla wyszukiwarki Google. Jednak to do Ciebie należy optymalizacja treści, które dodajesz do swojego sklepu internetowego.

WooCommerce daje Ci możliwość stworzenia sklepu przyjaznego wyszukiwarok jednak rolą moderatora lub administratora sklepu jest odpowiednie przypisanie kategorii produktów, opisanie ich i przypisanie produktów do tych kategorii. Ty jesteś odpowiedzialny za tworzenie treści na stronie.

Wyszukiwarki szukają na stronach internetowych najbardziej odpowiednich treści do zapytania jakie wpisze użytkownik. Istnieją dziesiątki sygnałów rankingowych, które wpływają na pozycję danej podstrony w wyszukiwarce. Te które możesz wykorzystać w sklepie to opinie, recenzje oraz schemę.

Wtyczki do SEO – wspomagają optymalizację treści

Być może jednym z najbardziej popularnych mitów dotyczących WooCommerce jest to, że większość początkujących użytkowników uważa, że zainstalowanie wtyczki Yoast SEO to wszystko, czego będą potrzebować, by osiągnąć topowe pozycje w wyszukiwarce Google.

Naszym zdaniem lepszą wtyczką pozwalającą na optymalizację treści jest SEO PRESS. Istnieje wersja darmowa i wersja Pro, a obie posiadają wiele funkcjonalności usprawniających optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek. Na przykład ułatwia dodawanie schemy do wpisów, produktów, recenzji i rankingów.

Właściciele sklepów mają tendencję do myślenia, że muszą upchać jak najwięcej słów kluczowych, które pozwolą zająć jakakolwiek pozycje w wyszukiwarkach. Jeśli chodzi o optymalizację stron produktowych pod kątem SEO za pomocą wtyczek jest to podstawowy błąd. Najważniejsza jest struktura całego tekstu, nagłówki poprawnie napisane opisy a dopiero na późniejszym etapie optymalizujemy treści pod SEO w WooCommerce. Oczywiście, powinieneś używać słów kluczowych, ale nie próbuj przesadnie optymalizować treści. Postaw na pierwszym miejscu klienta, a nie gęstość słów kluczowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wyszukiwarki biorą pod uwagę dziesiątki czynników rankingowych podczas dopasowywania zapytania użytkownika do najbardziej odpowiednich stron internetowych. Nie oznacza to jednak, że musisz optymalizować treści pod kątem wszystkich czynników rankingowych o jakich wiesz.

Jak zoptymalizować WooCommerce pod kątem SEO?


Zanim zaczniesz optymalizować swój sklep internetowy pod kątem SEO, ważne jest, abyś przygotował plan działania.

Plan działania powinieneś rozpocząć od skonfigurowania statystyk w sklepie WooCommerce, tak byś mógł śledzić i mierzyć kluczowe statystki na stronie. Najbardziej popularną metodą jest konfiguracja wtyczki WooCommerce Google Analytics, która pozwala na integrację z popularną usługą od googla.

Kolejnym etapem jest dodanie sklepu WooCommerce do Google Search Console, by śledzić wydajność witryny względem wyszukiwarki Google.

Kolejnym kluczowym elementem jest zbadanie potencjału w słowach kluczowych. Musisz wiedzieć czego szukają Twoi klienci. To pomoże Ci zdecydować, jakich terminów używać w tytułach i opisach produktów.

Przeprowadź analizę konkurencji, aby zobaczyć kto i w jaki sposób zajmuje najlepsze pozycje w rankingu googla. Analizę przeprowadź w oparciu o frazy na które chcesz zająć miejsce w rankingu.

Jeżeli wykonałeś plan pozostaje Tobie tylko zainstalować oraz skonfigurować SEOPRESS, by przejść do kolejnej części tekstu.

Optymalizacja strony produktowej w WooCommerce

Spora część sklepów internetowych umieszcza w opisie produktu blok tekstu, bez żadnej optymalizacji treści. Wystarczy tylko trzymać się kilku kluczowych zasad, by poprawnie zoptymalizować treści.

Zaplanuj strukturę kategorii i tagów.

Mówiąc o dobrej strukturze treści na stronie powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności na kategoriach i tagach produktów WooCommerce. To one pomagają utrzymać porządek w twoich sklepie. Ułatwiają potencjalnym klientom szybkie znalezienie produktów, których szukają i jest świetne dla SEO. Warto w tym przypadku umieścić zaawanasowane filtrowanie w WooCommerce

Co ważniejsze, kategorie produktów, które przypisujesz do produktów, pojawiają się również w wynikach wyszukiwania. Dzieje się tak, ponieważ WooCommerce automatycznie tworzy strony kategorii, które są indeksowane przez wyszukiwarki.

A ponieważ te strony kategorii produktów mają podobne (lub powiązane) produkty, naturalnie będą musiały być dobrze zoptymalizowane, aby pokazać się SERPach. Najczęściej pomijany element w sklepach WooCommerce to obszerne opisy kategorii, warto wykorzystać wbudowaną funkcjonalność do optymalizacji treści na sklepie WooCommerce.

Pisz tytuły produktów przyjazne wyszukiwarkom i klientom

Jedną z pierwszych rzeczy, które potencjalni klienci zobaczą w wyszukiwarce są tytuły Twoich produktów. Dlatego ważne jest, aby pisać tytuły produktów przyjazne dla SEO. Dobrym pomysłem jest użycie słów kluczowych, których ludzie mogą szukać. Przeprowadzona wcześniej analiza słów kluczowych powinny pomóc Ci wymyślić najbardziej kluczowe tytuły dla wyszukiwarki.

Pamiętaj, że w WordPress możemy używać dwóch tytułów – jeden to nazwa produktu wyświetlana po wejściu w produkt, drugi tytuł dotyczy tylko wyszukiwarek. Warto wykorzystać potencjał dwóch i przygotować dla każdego produktu dwa zoptymalizowane tytuły. Jeden w tagu H1 jako nazwa produktu drugi dla wyszukiwarki. Częstym błędem popełnianym przez właścicieli sklepów, jest umieszczanie identycznego tytułu dla wyszukiwarek jak nazwa produktu.

Przykład wykorzystania tytułów:

Nazwa produktu widoczna na stronie: Karma dla ptaków 25 g

Tytuł dla wyszukiwarki – Pełnowartościowy pokarm dla ptaków marki 25g

Ustawienia tytułów dla produktów w WooCommerce

Pisz wartościowe opisy produktów WooCommerce


Strony produktów WooCommerce pozwalają na wprowadzenie krótkiego i długiego opisu dla Twoich produktów. Warto wykorzystać możliwość dodanie dwóch opisów do produktu.

Krótkie opisy są jak trailery w filmach.

To one odpowiadają za zainteresowanie produktem, w większości sklepów brak krótkich opisów jest przyczyną porzuceń strony produktowej. Krótki opis w WooCommerce jest kluczowym elementem na stronie produktu.

Długi opis produktu WooCommerce

Długie opisy mogą zawierać ważne szczegóły dotyczące produktu, a także filmy, linki i pliki do pobrania. Rozważ użycie nagłówków i list w swoich długich opisach, aby nadać treści zaplanowaną pewną strukturę. Pomoże to wyszukiwarkom lepiej zrozumieć zawartość Twojej strony produktu. H1 jest zarezerwowane dla tytułów produktów, więc opis zacznij od nagłówka H2.

To właśnie nagłówki są najważniejszą częścią opisu, to w nich powinieneś umieścić słowa kluczowe czy też zapytania jakich szukają Twoi klienci w wyszukiwarce.

Używaj krótszych adresów URL

Chociaż długość adresu URL nie jest potwierdzonym czynnikiem rankingowym. To pomimo tego, dobrą praktyką jest używanie przyjaznych dla Użytkownika adresów URL, które są łatwe do zapamiętania.

Tworząc strukturę url – należy stosować kilka sztuczek.

Słowa kluczowe powinny znajdować się w adresach URL.
Nie używaj skomplikowanych adresów URL z dużą ilością parametrów.
Upewnij się, że Twoje adresy URL nie zawierają powtarzających się słów lub symboli nieprzyjaznych dla użytkownika.
Nie używaj dynamicznych adresów URL dla stron produktowych.

Wykorzystaj szablon WooCommerce przyjazny wyszukiwarce Google.

Jeśli jesteś długoletnim użytkownikiem WordPress i WooCommerce, to prawdopodobnie już wiesz, że nie wszystkie motywy WordPress są zoptymalizowane pod kątem WooCommerce. Z tego powodu, zawsze powinieneś używać motywu kompatybilnego z WooCommerce dla swojego sklepu internetowego, najlepiej takiego, który jest zoptymalizowany pod kątem SEO.

Zalecamy użycie motywu Shoptimizer WooCommerce lub Divi ponieważ są one zbudowane z myślą o szybkości i optymalizacji- oba te motywy są świetne dla SEO w WooCommerce. W rzeczywistości, oba motywy umieszczone na dobrym hostingu uzyskują imponujące wyniki w teście Google Lighthouse.

Planuj działania w WooCommerce

WooCommerce jest świetnie zoptymalizowane jednak musisz prowadzić swego rodzaju usystematyzowany schemat produkcji treści w sklepie. Może to oznaczać blogowanie, budowanie listy e-mailowej, tworzenie biuletynów e-mailowych, pisanie poradników, tworzenie video opisów dla produktów lub wszystkiego po trochu.

Wdrożenie najlepszych praktyk SEO WooCommerce w Twoim sklepie internetowym może pomóc Ci zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach, zwiększyć rankingi witryny i pomóc w generowaniu ruchu organicznego.

Pamiętaj, że pozycjonowanie jest procesem ciągłym. Zacznij od podstaw i pracuj nad bardziej zaawansowanymi technikami SEO.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.