Pozycjonowanie WordPress

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych opartych na CMS WordPress zaczyna się w wphocus.com

Chcesz umieścić swoją witrynę WordPress na szczycie wyników wyszukiwania? W takim razie skorzystaj z naszych usług – skuteczne SEO, pozycjonowanie Lublin, blogów i sklepów internetowych!

promocje wphocus

Co to jest?

Pozycjonowanie WordPress oraz WooCommerce

 Coraz więcej osób jest w ruchu ze swoimi urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety, smartwatche) i poszukuje lokalnych ofert. Dlatego jeśli prowadzisz firmę i szukasz pozycjonowania WordPress skorzystaj z naszych usług! Masz biznes online, a chcesz kogoś sprawdzonego z od pozycjonowania stron na WordPress? Skontaktuj się z nami!

1

swoboda wordpress

SEO know-how

Strategia SEO to absolutna podstawa dla najlepszych rankingów. Hałas, tłumy, zgiełk – internet jest jak bazar. Skorzystaj z naszych sprawdzonych technik know-how SEO i pozycjonowania stron www!

2

wordpress edycja

Najlepsze praktyki SEO i pozycjonowania w WordPress

Rozwijaj swoją stronę internetową www, sklep online czy bloga z naszą firmą z Lublina! Zwiększ widoczność strony, wyszukiwania, rozpoznawalność i sprzedaż z naszym SEO.

3

wsparcie wordpress

Znajdź się na szczycie w rankingu - pozycjonowanie w Google i Google Maps

Skorzystaj z naszego audytu SEO i budowaniu strategii pozycjonowania od podstaw. Wykonamy dla Ciebie kawał dobrej roboty, dzięki czemu znajdziesz się w TOP wynikach wyszukiwania!

Pozycjonowanie stron internetowych WordPress

Zwiększ swoje możliwości dzięki odpowiedniej optymalizacji SEO i pozycjonowaniu!

Jak działamy?

Skutecznie pozycjonowanie CMS WordPress!

Badamy słowa kluczowe – ogólnopolskie i lokalne dla użytkowników WordPress. Bierzemy pod uwagę ważne czynniki rankingu SEO. Pracujemy nad różnymi środkami optymalizacji: Google Moja Firma, metadane, budowanie linków. Udzielimy wskazówek na temat pozycjonowania Twojego sklepu internetowego, biznesu online, bloga czy witryny.

4

strona internetowa

Podstawy SEO

✅ Audyt SEO
✅ Analiza potencjału witryny
✅Analiza konkurencji
✅ Omówienie audytu i zmian do wprowadzenia na stronie
✅ Wprowadzenie zmian i pozycjonowanie witryny
✅ Monitorowanie wyników pozycjonowania i SEO

5

usluga strona internetowa

Usługi dodatkowe

✅Certyfikat SSL na stronie
✅Podłączenie usługi Google Search Console
✅Podłączenie usługi Google Analytics
✅Optymalizacja grafik na stronie do przyjaznego dla Google formatu WEBP
✅Optymalizacja Meta Title i Meta Description dla podstron
✅Optymalizacja treści – nagłówki H1, H2, H3 itp.

6

wphocus strony internetowe

Zalety współpracy z nami:

✅Bardzo dobra cena do jakości usługi
✅Zwrot z inwestycji
✅Innowacyjne projekty i pomysły
✅Bardzo dobra współpraca
✅Szybki czas realizacji
✅Analiza słów kluczowych
✅Optymalizacja tekstów na stronie
✅Przygotowanie strony www pod pozycjonowanie

Pozycjonowanie strony internetowej na WordPress – bądź w TOP wynikach wyszukiwania!

Generuj więcej ruchu na stronie, zamówień i zdobywaj zaufanie klientów.

szablony motywy wordpress

Dobór słów kluczowych

.

wordpress wtyczki

Pozycjonowanie stron

marketing woocommerce

Google Moja Firma

.

produkty woocommerce

Pozyskiwanie linków do strony

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – POZYCJONOWANIE I WORDPRESS to nasza specjalność!

 1. Wypełnij formularz kontaktowy
 2. Przeprowadzimy niezobowiązującą rozmowę. (Pozyskamy informacje o Twojej firmie.)
 3. Przedstawimy pakiet zalet. ( Dostosowany indywidualnie do klienta.)
 4. Podejmij decyzję dotyczącą współpracy.

 

10 + 15 =

Pozycjonowanie stron WordPress w wyszukiwarkach

WPHOCUS – agencja SEO, pozycjonowanie WordPress oferuje profesjonalną optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Wiemy, jak zdobyć pierwsze miejsce w rankingach wyszukiwania. Dziś strona Twojej firmy znacząco wpływa na Twój wizerunek zewnętrzny, a tym samym bezpośrednio na sprzedaż i cele. Pomożemy Ci zostać znalezionym przez potencjalnych klientów w Google i innych wyszukiwarkach.

Twoje produkty i usługi będą plasować się u nas w najlepszy możliwy sposób w organicznej wyszukiwarce Google. U nas nie otrzymasz gotowej strategii. Analizujemy każdego z naszych klientów z osobna i opracowujemy indywidualne strategie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Pozycjonowanie i SEO – strony, witryny www, blogi, sklepy internetowe, Mapy Google – WordPress

Dlaczego pozycjonowanie i SEO dla użytkowników WordPress? Lubimy kontakt z klientem, można się z nami spotkać i porozmawiać. Chcemy zrobić na Tobie najlepsze pierwsze wrażenie, tak jak nasze wyniki z optymalizacji SEO i pozycjonowania zrobią je na Twoich klientach. Sprawdź…

60% wszystkich kliknięć z zapytań wynika z pierwszych trzech wyników wyszukiwania w Google tzn. TOP3. Na pierwszym miejscu otrzymujesz 30% wszystkich kliknięć, a na drugiej stronie wyszukiwania zwykle nie otrzymujesz żadnych przejść do Twojej witryny.

Właściwa strategia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO dla naszych klientów lub SEO dla WordPress) zapewnia, że znajdziesz się na pierwszym miejscu dla odpowiednich zapytań wyszukiwania. Dzięki tej profesjonalnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek coraz więcej odwiedzających odwiedza Twoją witrynę i wykonuje tam działania, które z kolei są wykorzystywane jako informacje zwrotne do dalszej optymalizacji.

Lokalne pozycjonowanie i SEO stron na WordPress

Pracują dla nas eksperci ze wszystkich dziedzin marketingu internetowego. W rezultacie nasze miary zazębiają się i skalują ze sobą. Analizujemy naszych klientów całościowo, wskazujemy również możliwe problemy w innych obszarach i oczywiście dostarczamy jednocześnie rozwiązanie. Dlatego optymalizujemy SEO i pozycjonujemy strony www, blogi, sklepy internetowe dla naszych klientów z, jak i wykonujemy lokalne SEO dla WordPress, by zwiększyć Twoją sprzedaż i rozpoznawalność marki.

Wphocus Twój specjalista od pozycjonowania WordPress’a

Czym dokładnie jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek? Aby móc prezentować swoje oferty i produkty online właściwym klientom docelowym i sprzedawać je w ukierunkowany sposób, strategie marketingowe w WPHOCUS są ważnymi elementami koncepcji marketingowej i pozycjonowania. Skutecznie pozyskuj klientów i pozwól niezliczonym użytkownikom poznać Twoją firmę!

Dostarczamy rozwiązania szyte na miarę w taki sposób, aby odpowiednie środki pasowały również do Ciebie i Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o pełne wsparcie serwisowe, czy o indywidualną koordynację SEO i pozycjonowania, wspieramy Cię w sposób zrównoważony. Google chce zapewnić swoim odwiedzającym wartość dodaną i zawsze pokazuje użytkownikom odpowiednie treści lub treści o największej wartości dodanej. Wiemy, jak zapewnić Twoim klientom jak najlepsze wrażenia i jak poinformować Google i inne wyszukiwarki, że oferujesz najtrafniejszą treść!

Pozycjonowanie sklepów internetowych na WooCommerce – tworzymy treści, które aktywują dużą publiczność

Znajdź nowe tematy i słowa kluczowe, które przemawiają do Twojej grupy docelowej i nadal zwiększaj ruch organiczny, dzięki optymalizacji treści pod SEO i pozycjonowanie dla stron www i sklepów internetowych na WordPress. Ulepsz istniejące treści dzięki naszym rekomendacjom słów kluczowych i pozostań odpowiednim i użytecznym źródłem informacji. Z nami zbudujesz również strukturę i czytelność swoich treści.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wykorzystujących CMS WordPress?

Skupiamy się na kilku ważnych aspektach. Przeszukujemy całą witrynę i nadajemy priorytet wszystkim zebranym błędom. Ta lista problemów i nasze rekomendacje to Twoja osobista mapa drogowa do szybkiego rozwiązywania problemów, które mogą kosztować Cię cenną sprzedaż! Nacisk kładziony jest na przykład na niepoprawną zawartość lub zbyt wolne czasy ładowania.

Przyglądamy się uważnie, z dogłębną analizą – SEO i pozycjonowanie stron WordPress

Sprawimy, że dogłębne zrozumienie Twojej witryny będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Połączymy różne punkty danych w analityce, aby szybko zrozumieć, które optymalizacje mają najbardziej pozytywny wpływ na odwiedzających Twoją witrynę. Skorzystaj z naszych testów SEO A/B, aby podjąć jednoznaczną decyzję o odpowiednim podejściu optymalizacyjnym w przypadku dużych zmian na stronie internetowej.

Optymalizacja strony WordPress pod wyszukiwarki

Zarówno dla ludzi, jak i dla algorytmów wyszukiwarki, bardzo ważna jest szybkość ładowania się i działania strony. Internauci potrafią opuścić stronę, jeżeli nie załaduje się ona w dwie sekundy. Z tego powodu strony powinny być budowane z użyciem nowoczesnych narzędzi i technologii, a także powinno się je dobrze optymalizować. Unikaj na nich zdjęć i wideo, a także animacji i innych obciążających stronę, wydłużających jej czas ładowania elementów.

Za szybkość strony dopowiada też serwer, na jakim jest umieszczona. Dobrze więc wybieraj firmę świadczącą usługi hostingowe i upewnij się, że Twoja strona wyląduje na serwerze przeznaczonym dla biznesu, a nie dla prywatnych blogów hobbystycznych. Dobry dostawca usług hostingowych zapewni Ci też dostęp do wielu narzędzi służących optymalizacji szybkości strony, a nawet prowadzeniu działań marketingowych.

Stosując się do powyższych wskazówek, zapewnisz sobie znacząco wyższy poziom konwersji, gdyż prześcigniesz większość swojej konkurencji w branży, która rzadko wdraża pełen zestaw rozwiązań mających na celu skuteczny marketing treści i pozycjonowanie SEO

Skorzystaj z naszego doświadczenia w marketingu online w dziedzinie optymalizacji wyszukiwarek – SEO i pozycjonowanie WordPress. Chętnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę i stworzymy rozwiązanie dopasowane do Twojej firmy dla trwałego sukcesu w marketingu internetowym.

W WPHOCUS dbamy o całościowy obraz SEO i pozycjonowania. Dlatego nasze działania mają na celu objęcie każdego głównego filaru optymalizacji strony. Każde zgłoszenie problemu jest szczegółowo wyjaśnione. Problem jest wyjaśniony – dlaczego jest ważny do poprawki i jak możesz go rozwiązać. Skorzystaj z naszych wskazówek, aby jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i z naszego doświadczenia we wdrażaniu konkretnych rozwiązań.

Rozpocznij swoją pracę z nami! Skontaktuj się telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.

 Czym jest pozycjonowanie stron internetowych WordPress?

Pozycjonowanie stron www to proces obowiązkowy jeśli chcemy zaistnieć w wyszukiwarce Google na najwyższych pozycjach w danych kategoriach i pod danymi hasłami. Przeważnie tworząc lub posiadając stronę www, nie wiemy do końca, czym jest taki proces, jak działa oraz jakie daje korzyści, licząc, że witryna stopniowo będzie sama pieła się w górę listy wyników wyszukiwania i nie pozostanie na kolejnych stronach w wyszukiwarce. Pozycjonowanie jest obecnie konieczne, aby stać się rozpoznawalnym w Google a dostosowanie witryny w tym celu nosi właśnie taką nazwę — pozycjonowania. Poniżej prezentujemy wszystkie najważniej informacje o pozycjonowaniu oraz o tym czym jest, dlaczego i jak się je wykonuje, ile trwa pozycjonowanie oraz jakie korzyści daje.

Pozycjonowanie stron internetowych to inaczej promowanie witryny internetowej w wyszukiwarce Google tak, aby znalazła się ona na wysokich pozycjach w danych kategoriach tematycznych i pod danymi hasłami a w efekcie była często i chętnie odwiedzana przez użytkowników. To właśnie dostosowanie — optymalizacja strony i działania off site poza witryną, mają sprawić, że witryna będzie znajdowała się na wysokich — chętnie wykorzystywanych przez użytkowników pozycjach, a co za tym idzie często przez nich odwiedzana.

Samo pozycjonowanie strony www jest procesem długotrwałym i ciągłym. Możemy wykonywać je samodzielnie lub zlecając to zadanie agencji SEO, gdzie to jej pracownicy będą zajmowali się naszą witryną internetową. Pozycjonować możemy każdy typ witryny niezależnie od jej tematyki, wielkości czy technologii, w jakiej została stworzona. Działania pozycjonujące dzielą się na dwie grupy — on site i off site. Działania on site, czyli na stronie internetowej to optymalizacja witryny. Działania off site to zaś działania poza stroną www, gdzie w sieci poza stroną wykonujemy pewne czynności mające na celu podnieść ranking witryny. Celem pozycjonowania jest maksymalne wyeksponowanie na jak najwyższych miejscach w Google naszej strony internetowej. Ogólnie istnieje kilka rodzajów pozycjonowania, które różnią się swoją charakterystyką, Mogą być to np. pozycjonowanie ogólnie — najpopularniejsze, pozycjonowanie lokalne, szerokie czy pod urządzenia mobilne.

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe na silniku WordPress?

Strony internetowe warto pozycjonować z kilku względów. Z pewnością są to względy wizerunkowe. Obecność witryny naszej marki na wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google sprawia, że użytkownicy mają do niej większe zaufanie. Ufają oni Google, a co zatem idzie poleceniom wyszukiwarki i firmom promowanym przez nią. Pozycja w TOP3 to również prestiż i możliwość budowania pozytywnego wizerunku, co nie jest łatwe w świecie realnym przez działalność marki czy produkty. W ten sposób możemy stawać się również liderami branżowymi, co często ma miejsce przy pozycjonowaniu lokalnym, kiedy o naszej marce dowiaduje się w ten sposób wiele osób szukających np. pizzerii czy zakładu fryzjerskiego.

Oprócz kwestii wizerunkowych pozycjonowanie ma również bardziej wymierne korzyści. Pozycjonowanie i promowanie się poprzez wysoką pozycję w Google jest idealnym sposobem pozyskiwania klientów z sieci. Obecnie Google jest najpoprawniejszą wyszukiwarką internetową z prawie 95% udziałem w rynku. Korzysta z niej wiele osób i jest pierwszym wyborem większości osób szukających informacji, usług czy produktów. Będąc w niej obecnym na wysokich pozycjach, możemy pozyskiwać bardzo dużą liczbę użytkowników na naszą stronę – odbiorców czy klientów. Przy pozycjonowaniu będziemy mogli pozyskiwać ich praktycznie automatycznie, pasywnie czy bez ograniczeń ilościowych, co często ma miejsce przy wąskich grupach targetowanych np. przy reklamie tradycyjnej biznesu stacjonarnego.

Pozycjonowanie strony internetowej to wreszcie ekonomiczny i opłacalny sposób pozyskiwania klientów dla naszego biznesu. Pozycjonowanie strony internetowej jest pewnym wydatkiem, który jednak w przeliczeniu na koszt pozyskania jednego klienta jest niezwykle atrakcyjny. W ten sposób możemy tanio, efektywnie i wygodnie pozyskać klientów. W porównaniu z płatnymi kampaniami reklamowymi lub innymi czasowymi kampaniami promocyjnymi w sieci, koszt dotarcia do klienta jest bardzo niski.

Naturalne targetowanie i efektywne wywiadownie budżetu reklamowego jest kolejnym plusem pozycjonowania stron internetowych. W porównaniu do metod reklamowych, wydajemmy poprzez pozycjonowanie środki tylko na promocje w danej grupie docelowej, płacąc za reklamę, która trafia jedynie do osób, które są zainteresowane kategorią tematyczną i z dużym podobieństwem zakupią nasz produkt. Naturalne targetowanie poprzez dobór odpowiednich fraz i słów kluczowych jest również samo w sobie darmowe, proste i nie wymaga szczególnych działań. Zlecenie pozycjonowania strony internetowej jest też proste, gdyż na rynku działa wiele agencji SEO zajmujących się takimi usługami. Jeśli jednak potrafimy pozycjonować strony samodzielnie i znamy się na tym, możemy wykonywać ten proces samemu, oszczędzając środki.

Jak Google ocenia i indeksuje witryny oparte na WordPRess 

Aby dobrze zrozumieć proces pozycjonowania stron internetowych, warto znać również sposób działania wyszukiwarki Google. Samo Google nie posiada i nie przechowuje na swoich serwerach witryn, a tworzy jedynie indeks stron. Jest to spis stron w internecie wraz z ocenami poszczególnych elementów. Roboty Google oraz liczne algorytmy takie jak Pingwin, Panda, Koliber, Gołąb itd. nieustannie przeszukują internet i sprawdzają wszystkie witryny internetowe. Następnie oceniają je pod kątem ok. kilkuset elementów. Są to właśnie elementy, które optymalizuje się i konfiguruje przy pozycjonowaniu witryny internetowej, aby dostosować witrynę do wyszukiwarki Google. Następnie Google otrzymując zapytanie od użytkownika sprawdza indeks stron www i ustala wyniki wyszukiwania dla danego zapytania. Wyszukiwarka bierze pod uwagę tematykę zapytania, czyli frazę wprowadzoną do wyszukiwarki jak i również lokalizację zapytania czy jego kontekst. Następnie wybiera strony najtrafniejsze jej zdaniem czy najbliżej jakościowe i w ten sposób tworzy listę wyników wyszukiwania.

Najważniejsze czynniki rankingowe Google

Przy tematyce pozycjonowania bardzo często pojawia się pytanie, które elementy są najważniejsze i na które trzeba zwrócić największą uwagę. Niestety nie wiemy tego w całości z racji pilnie strzeżonej tajemnicy i często nie do końca znanych algorytmów pozycjonujących Google — choć dużym stopniu możemy określić czynniki wpływające na pozycję strony w największy sposób. Z pewnością jest to historia domeny. Google premiuje witryny z długim stażem. Tworząc więc strony www, warto zakupić domenę z historią aniżeli zakładać ją od zera. Niezwykle ważne są też kwestie związane z samą domeną takie jak adres URL strony w zgodzie z zasadą User Friendly czy certyfikat SSL, bez którego witryny nie są tak mocno promowane w Google i oznaczane jako potencjalnie niebezpieczne w wyszukiwarce Chrome. Na pozycję witryny w rankingu wpływ ma także szybkość wczytywania się i działanie strony internetowej, gdyż Google chce dostarczać informacji użytkownikom w jak najkrótszym czasie. Oprócz kwestii technicznych ważnym czynnikiem rankingowym jest ilość contentu na stronie oraz jego jakość. Strony z dużą ilością unikalnych i wartościowych treści są pozytywnie oceniane przez Google, które kładzie nacisk na ten element od dłuższego czasu i będzie robić to jeszcze i intensywniej. Ważnym zewnętrznym czynnikiem rangowym jest też linkowanie zewnętrze, które od wielu lat, choć traci regularnie swoją popularność na rzecz contentu w dalszym ciągu jest istotnym wyznacznikiem popularności w sieci.

Jaki jest koszt pozycjonowania strony na WordPress?

Koszt pozycjonowania strony internetowej jest trudny do oszacowania, gdyż może wynosić zarówno kilkaset złotych miesięcznie jak i kilka tysięcy złotych. Ogólnie według wielu statystyk można określić jednak poglądowe sumy. Podstawowe pozycjonowanie strony internetowej możemy zlecić już w cenie kilkuset złotych miesięcznie. W cenie ok. 600 zł — 1000 zł będziemy mogli zlecić zajmowanie się stroną przy niewymagających kategoriach czy celach. W cenie do 2000 zł miesięcznie będziemy mogli liczyć na duży i kompleksowy zakres prac nad stroną. Kwota do 5 tyś. złotych zapewni nam bardzo szeroki zakres prac przy wymagających witrynach działających komercyjnie i uzyskujących spore dochody. Przeważnie małe i średnie przedsiębiorstwa nie wydają więcej miesięcznie na pozycjonowanie niż 5 tyś. złotych, choć analogicznie do nakładów, korzyści z takiego wydatku będą większe. Każda wydana suma jest inwestycją i przekłada się na pozyskiwanie klientów, którzy dostarczają nam zarobków. Analogicznie przeważnie im więcej środków przeznaczymy na pozycjonowanie, tym więcej zarobimy. W przypadku stron opartych o WordPress, warto rozważyć zakup wtyczek poprawiających optymalizację meta tagów.

Ile trwa pozycjonowanie stron internetowych na WordPress

Czas pozycjonowania strony internetowej jest określany przede wszystkim indywidualnie. Jest to proces długotrwały, a także nieprzewidywalny dlatego nie można podać konkretnych czasów pozycjonowania zarówno ogólnie jak i dla konkretnej kategorii. Czas pozycjonowania strony internetowej może wynieść od kilku tygodni nawet do roku – dwóch lat. Przeważnie przy średnio popularnych hasłach tematycznych i średnio popularnej kategorii tematycznej czas pozycjonowania będzie wahał się od kilku miesięcy do roku czasu. Analogicznie jeśli będziemy pozycjonować stronę internetową pod najbardziej popularnymi hasłami w popularnych kategoriach czas ten wydłuży się to nawet roku lub więcej. Najkrótszy czas potrzebny na pozycjonowanie stron www wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy obowiązuje pod mało popularnymi hasłami.

Co wpływa na czas pozycjonowania stron www wykorzystujących WordPress i WooCommerce?

Ważną kwestią, którą również należy poznać są czynniki wpływające na czas pozycjonowania stron internetowych. Przede wszystkim jest to popularności kategorii tematycznej i słów kluczowych, pod którymi będziemy pozycjonować naszą stronę internetową. Im będą one popularniejsze, z tym większą konkurencją będziemy musieli się zmierzyć.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym w istotny sposób na czas pozycjonowania jest budżet reklamowy, który posiadamy. Im więcej środków będziemy posiadali, tym intensywniejsze prace pozycjonujące będziemy mogli zlecić i w ten sposób skrócimy czas pozycjonowania. Niebagatelnym elementem wpływającym na długość pozycjonowania strony internetowej są również kompetencje agencji SEO która będzie zajmowała się naszą stroną internetową. Nawet przeznaczenie dużych budżetów na pozycjonowanie nie będzie gwarancją sukcesu jeśli naszą stroną nie będą zajmowali się specjaliści. Kolejnym czynnikiem wpływającym na czas pozycjonowania jest stan witryny i cel który chcemy osiągnąć. To właśnie w dużej mierze od punktu wyjściowego i punktu końcowego będzie zależało jak długo będzie trwało pozycjonowanie. Im bardziej zaniedbana witryna i wygórowany cel pozycjonowania tym proces będzie trwał dłużej. Znacznie łatwiej jest osiągnąć z solidną witryną wejście do wyników top10 w danej kategorii tematycznej aniżeli z całkowicie zaniedbaną stroną dotarcie na pozycję top3.

Czas pozycjonowania strony internetowej zależy również od samego procesu indeksowania naszej witryny. Algorytmy ustalające ranking wyników wyszukiwania Google są niezwykle tajemnicze i dość trudno sprecyzować szybkość ich działania. Zakładając nawet indeksowanie witryny na żądanie, może ona zostać oceniana zarówno w ciągu od kilku dni do nawet kilkudziesięciu. Długość indeksowania strony internetowej ma spory wpływ na ogólny czas pozycjonowania gdyż często indeksowane witryny rozwijają się szybciej i są najlepiej oceniane przez Google. Dość niepokojącym zjawiskiem, które ma charakter globalny są problemy Google z wydajnością technologiczną. Czas indeksowania stron w 2022 roku znacznie i regularnie spada co ogólnie obniża poziom szybkości pozycjonowania stron internetowych.

Z tego warto korzystać z wiedzy opartej na danych. Audyt SEO, raport o wynikach CTR, testy SEO A/B, monitorowanie słów kluczowych w Google pomogą w tym zakresie.  Monitorowanie i optymalizowanie zasobów witryny pozwala na zwiększenie jej efektywności. Raporty o uszkodzonych stronach, mobilne raporty, integracja Google Analytics i GSC oraz analiza pojedynczej strony pomogą zakresie indeksacji pozwalają na dokładniejsze zbadanie naszej strony, a także płynniejszy jej rozwój w wynikach wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie WordPress – czyli optymalizacja i działania off page

Pozycjonowanie stron internetowych to dwie części czynności, które łącznie składają się na termin pozycjonowania. Jest to optymalizacja strony internetowej oraz działania off site. Optymalizacja strony polega na skonfigurowaniu ustawień hostingu witryny, ustawieniu odpowiednich opisów i tytułów podstron, stworzeniu logicznej struktury katalogów plików, uroszczeniu szkieletu strony czy stworzeniu responsywnej wersji witryny. Strona także jest optymalizowana pod kątem szybkości działania np. poprzez kompresję obrazów czy optymalizację multimediów. Na witrynie dodaje się również linkowanie wewnętrzne ułatwiające indeksowanie strony robotom Google i poruszanie się użytkownikom pomiędzy poszczególnymi podstronami. Kolejnymi najpopularniejszymi czynnościami na stronie jest dodanie tekstów SEO czy contentu, który ma podnosić wartość witryny internetowej. Są to jedynie najważniejsze działania, których może być nawet kilkaset.

Do działań off site, czyli wykonywanych poza stroną internetową w głównej mierze zalicza się linkowanie zewnętrzne. Jest to umieszczenie linków kierujących do naszej witryny w internecie w różnych miejscach w sieci np. na forach, blogach czy w social mediach. Linki takie mają z zadanie informować Google po popularności witryny i częstym jej polecaniu przez użytkowników. Poza stroną internetową uwiarygadnia się też witrynę, tworząc wpisy w katalogach biznesowych z danymi NAP marki — takimi samymi jak na witrynie internetowej czy poprzez stworzenie i pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma na Google Maps. Sprowadza się także ruch na witrynę z innych stron czy kanałów w social mediach wspomagający pozycjonowanie właściwej strony www.

Pozycjonowanie stron WordPress poprzez linki wewnętrzne

Pozycjonowanie poprzez linkowanie wewnętrzne to pierwszy element na jakim skupiamy się podczas rozpoczęcia działań pozycjonerkisch w obrębie konkretnej strony internetowej. Istnieje kilka różnych metod i strategii linkowania wewnętrznego. Linki te mogą łączyć wszystkie podstrony serwisu – każda z każdą lub wszystkie linkować do jednego miejsca, np. strony głównej. Strategię wybiera się w zależności od typu pozycjonowania, aby ta była dostosowana do celu czy możliwości witryny.

Linkowanie wewnętrzne ma dwa główne zadania. Pierwszym z nich jest ułatwienie poruszania się robotom indeksującym Google po naszym serwisie, jeśli te dostaną się już na niego z internetu. Usprawnia to cały proces i pozwala lepiej zaindeksować stronę. Wpływa to bezpośrednio na ocenę naszej witryny. Linkowanie wewnętrzne ma również za zadanie zatrzymywać odbiorców na naszej witrynie, aby ci chętniej przeglądali kolejne artykuły czy podstrony. Może to wydłużyć czas sesji, a także przywiązać użytkowników do naszej marki, którzy będą korzystali z naszego serwisu częściej i bardziej aktywnie.

Najpopularniejszym sposobem linkowania wewnętrznego jest umieszczanie linków w artykułach na poszczególnych podstronach do innych podstron. Możemy również linkowanie takie wykonywać w formie polecanych artykułów, produktów czy przycisku kierującego do strony głównej, na której będzie znajdowało się menu do wszystkich podstron. Ostatnie rozwiązanie polecane jest przy serwisach mniejszych i prostych, gdzie będziemy mogli technicznie wykonać takie połączenie linkami.

Podczas linkowania wewnętrznego bardzo ważną kwestią jest wybór konkretnej strategii i rozwijanie jej wraz z biegiem czasu. Nieusystematyzowane i chaotyczne linkowanie wewnętrzne wraz z rozbudową witrynę będzie powodowało dużo problemów. Przez to nie będziemy mogli wykorzystać pełnego potencjału witryny, a linkowanie wewnętrzne będzie bardzo trudne i nieefektywne. Warto zatem, rozpoczynając linkowanie wewnętrzne wyrobić sobie pewną metodę i regularnie ją wdrażać.

Linki wychodzące również mają wpływ na pozycjonowanie strony internetowej wykorzystującej CMS WordPress

Drugim typem linkowania jest linkowanie wychodzące. Jest to element, który często jest pomijany i ignorowany. Jest on również ważny i nie powinniśmy zapominać o jego optymalizacji.

Linkowanie takie polega na umieszczaniu odnośników na naszej stronie internetowej, które będą kierowały do innych wartościowych witryn. Linki takie możemy umieszczać w różnej części serwisu, jednak powinny one kierować do stron internetowych o podobnej tematyce lub opracowań naukowych. Według Google jest to ukłon w stronę naszych użytkowników i chęć zaproponowania dodatkowej porcji informacji. Działanie jest takie bardzo mocno zauważane i nagradzane przez wyszukiwarkę Google, która odbiera takie witryny jako jakościowe i dobrze dostosowane pod kątem user experience.

Dyskusyjną kwestią jest w tym przypadku kwestia darmowego link buildingu, który wykonujemy dla witryn, do których kierujemy naszych użytkowników. Jest to linkowanie zwrotne, które pozyskują witryny, jakie połączone są linkiem z naszym serwisem. Linkowane witryny czerpią pewne korzyści, ale należy pamiętać, że nasze witryny również wiele zyskują na takim linkowaniu. Jeśli nie chcemy wspomagać pozycjonowania stron internetowych naszych bezpośrednich konkurentów, warto linkować wychodząco globalne, duże serwisy tematyczne, z którymi nie rywalizujemy. Będzie to również dobre posunięcie z uwagi na to, że Google premiuje linkowanie wychodzące w różnym stopniu. Jednym z najlepszych serwisów, do którego możemy linkować wychodząco jest Wikipedia, która jest wręcz faworyzowana przez Google, a strony które do niej linkują są niezwykle mocno nagradzane za takie działania.

Pozycjonowanie stron internetowych poprzez linkowanie z lokalnych serwisów

Linki przychodzące to zdecydowanie najważniejszy typ linkowania strony internetowej i jeden z najważniejszych ogólnie czynników rankingowych, które decydują o pozycji naszej witryny w wyszukiwarce Google. Polega ono na umieszczaniu linków w Internecie prowadzących do naszej strony www.

Pozyskiwanie linków ma na celu poinformować wyszukiwarkę Google, jak popularna jest nasza strona internetowa i jak często polecają sobie ją użytkownicy sieci. Linkowanie zewnętrzne pomaga również przechodzić robotom indeksującym z zewnętrznych stron na nasz serwis. Dzięki linkom zamieszczonym w lokalnych i tematycznych portalach roboty Googla dowiadują się o istnieniu naszych podstron oraz całego serwisu. Linki przychodzące znacząco przyspieszają proces indeksowania naszej strony internetowej, co z kolei pozytywnie wpływa na pozycję witryny.

Linki przychodzące zamieszczone na zewnętrznych stronach internetowych powinny pozyskiwać użytkowników i generować ruch na naszą stronę internetową. Skoro witryna jest odwiedzana częściej oraz dłużej przez większą ilość osób powinna znaleźć się na wyższych pozycjach w wyszukiwarkach.

Pozycjonowanie z wykorzystaniem linków tematycznych.

Chcąc zbudować odpowiednio jakościową bazę linków przychodzących prowadzących do naszej strony internetowej powinniśmy dbać o ich tematyczność. Obecnie nawet jeden jakościowy link zwrotny z wartościowego dużego serwisu tematycznego jest dużo więcej wart, aniżeli wiele linków z opustoszałych i obumarłych serwisów. Pozyskanie linku z mocnego serwisu internetowego o podobnej tematyce do tematyki naszej strony z pewnością będzie warte zapłacenia za to.

Wphocus zajmie się pozyskaniem linków zwrotnych wykorzystując do tego celu jedynie aktywne i popularne strony internetowe czy profile w social mediach. Chcąc uzyskać bardziej jakościowe linki zwrotne, warto wykorzystać do tego celu np. Wikipedię i umieścić w niej odnośnik prowadzący do pozycjonowanej strony internetowej. Linki zwrotne możemy także pozyskać z wizytówek Google maps, którą stworzymy dla pańśtwa marki.

Odpowiednie linkowanie ma ogromny wpływ na pozycjonowanie stron www

Poprawne i kompleksowe linkowanie witryny oraz wykorzystywanie wszystkich trzech typów linkowania jest bardzo ważne dla pozycjonowania naszej strony internetowej. Bezpośrednio wpływa na ranking domeny. Dzięki odpowiedniemu linkowaniu strona internetowa jest wyświetlana na wyższych miejscach w hierarchii wyników wyszukiwania, a my możemy cieszyć się wszystkimi profitami, jakie wynikają z takiej sytuacji.

Linkowanie przynosi wiele konkretnych wymiernych korzyści dla strony internetowej. Możemy zaliczyć do nich szybsze i dokładniejsze indeksowanie witryny jak i zwiększenie renomy strony, czy też sprowadzanie ruchu na witrynę internetową.

Poprawnie wykonane trzech typów linkowania może być skomplikowane, by wykonać zadanie pozycjonowania strony internetowej warto skorzystać z usług naszej firmy z Lublina.  W Wphocus zadbamy o Państwa linki i wysokie pozycje strony internetowej.

Pozycjonowanie poprzez Content tworzony w WordPress

Nowoczesne pozycjonowanie poprzez content  jest bardzo wymagające, gdyż zarówno czytelnicy, jak i algorytmy wyszukiwarki, mają wysokie oczekiwania względem treści. Bardzo ciężko jest stworzyć content, który rzeczywiście podnosi pozycje w wyszukiwarce. Dobre pozycjonowanie poprzez content wycelowane jest w ściśle określoną grupę czytelników, gdyż treści tworzone dla wszystkich tak naprawdę nie dotrą do nikogo. Oparte na contencie pozycjonowanie opiera się między innymi na słowach kluczowych. Dlatego tak ważne jest znalezienie tych najskuteczniej konwertujących tekstów, a nie upychanie wszelkich możliwych słów i fraz na stronie, co nie tylko nie odniesie skutku, ale spowoduje nawet ukaranie strony.

Dzisiaj algorytmy wyszukiwarki potrafią rozpoznać, czy słowa kluczowe naprawdę osadzone są w tekście we właściwym kontekście i czy nie są czasem w nim zawarte dla samego pozycjonowania SEO. Jeżeli więc dane słowa są w contencie użyte, to naprawdę musi być on z nimi związany i musi on odpowiadać na pytania związane z tymi frazami.

Słowa kluczowe muszą być przy tym umieszczone w tekście zupełnie naturalnie. Content marketing szczególnie powinien się odcinać od stosowania dziwnych fraz typu “gdzie kupić naturalne kosmetyki Warszawa”. Obecnie wyszukiwarki są bardzo zaawansowane i łączą rozmaite słowa w ramach nie tylko jednego zdania, ale i akapitu.

Jeżeli więc nawet wynik badania słowa kluczowego pokazuje, ci, że właśnie taka fraza konwertuje, to nie używaj jej w formie niezmienionej, ale zbuduj normalne zdania, które będą poprawne gramatycznie. Niech wszystkie słowa tej frazy będą po prostu umieszczone w miarę blisko siebie, na przykład w ramach jednego akapitu.

UX treści ma znaczenie w pozycjonowaniu

Oparte na Contencie pozycjonowanie wiąże się z koniecznością dostarczenia internautom treści, przez które będą mogli oni łatwo przebrnąć. Algorytmy wyszukiwarki bez problemu oceniają dziś też, czy content jest dla nich łatwy w odbiorze. Przede wszystkim zadbaj oto, by na części strony, którą widzi internauta zaraz po wejściu na nią, nie było żadnych rozpraszających elementów, typu banery, przyciski Call to Action, animacje, wideo. Jest to tak zwany obszar nad linią foldu, który powinien być przyjazny, prosty, sprzyjając koncentracji.

 • Akapity tekstu powinny być krótkie, składając się z kilku zdań. Długie bloki tekstu są dla zwykłego internauty barierą nie do przebycia, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach treści są konsumowane przede wszystkim na smartfonach i tabletach.
 • Staraj się raczej unikać długich zdań wielokrotnie złożonych. W Internecie czyta się zupełnie inaczej niż z medium, jakim jest papier. Osoba, która pochłania na co dzień hurtowo literaturę, może mieć problem z przeczytaniem jednego artykułu w sieci napisanego w ten sam sposób, co książki papierowe. Zawsze więc patrz, czy danego zdania nie da się rozbić na zdania mniejsze.
 • Koniecznie używaj też nagłówków, najlepiej od h1 do h3, które staną się dla czytelnika mapą treści i ułatwią mu orientację w strukturze tekstu.
 • Również powinieneś zadbać o elementy takie, jak zawarcie w tekście list wypunktowanych, czy wyróżnienie ważnych jego fragmentów pogrubieniami, pochylaniami lub podkreśleniami. Wyszczególnień nie może być jednak zbyt wiele, gdyż zbyt częste ich stosowanie uczyni tekst zupełnie nieczytelnym.
 • Możesz niektóre dodatkowe informacje lub ciekawostki umieścić w tekście w postaci ramek, co nie tylko je wyszczególni, ale także będzie stosować pewien element oddzielający różne bloki tekstu. Ramki są dla czytelników miłym przerywnikiem i powinny one zastępować zdjęcia.
 • W tekście internetowym nie powinno się umieszczać ilustracji, o ile nie są one ściśle z nim związane. Dodawanie ich dla ozdoby to jeden z największych błędów.

Content marketing powinien koncentrować się przede wszystkim na treściach dość długich, które dostatecznie zaspokoją głód wiedzy Twoich potencjalnych klientów. Nie bój się zamieszczać nawet bardzo długich artykułów, jednak nie mogą być one “laniem wody” i muszą być one naprawdę użyteczne, co dzisiejsze algorytmy wyszukiwarki potrafią skutecznie ocenić. Treści eksperckie muszą być zawsze podparte danymi i głębokim researchem. Powinny one zawierać odnośniki do stron autorytetów, bibliografię, spis źródeł, statystyki.

Pozycjonowanie lokalne oraz mapy Google?

Widoczność wizytówki firmy na pierwszym miejscu w mapach Google oraz widoczność strony internetowej na pierwszych miejscach w lokalnych wynikach wyszukiwania to sukces dla firmy. Aby to osiągnąć, potrzebna jest dobrze zaprojektowana strona internetowa oraz profesjonalne przeprowadzone pozycjonowanie stron i wizytówki w mapach Google. Proces pozycjonowania lokalnego można przeprowadzić samodzielnie, jednak będzie to wymagało czasu i wiedzy na temat SEO. Wizytówka w Google jest kluczowym elementem strategii SEO dla każdej firmy z fizyczną lokalizacją, a jej optymalizacja jest niezbędna w celu osiągnięcia zadowalających efektów w SEO. W pozycjonowaniu lokalnym ważne jest także skupienie się na lokalnych wynikach wyszukiwania oraz zadbanie o widoczność strony internetowej. Wizytówki Google są ważne dla małych i średnich lokalnych firm, ponieważ pomagają one w odkrywaniu lokalnych firm przez użytkowników, co przekłada się na większe szanse na pozyskanie klientów.

Idealna wizytówka w mapach Google powinna zawierać następujące elementy:

 • Poprawnie podaną nazwę, adres i numer telefonu firmy, które są identyczne we wszystkich lokalnych katalogach biznesowych
 • Lokalny numer telefonu
 • Aktualizowaną stronę internetową firmy
 • Linki do stron mediów społecznościowych
 • Wymienione usługi firmy oraz ich ceny i opisy
 • Zdjęcia sklepu oraz godziny otwarcia
 • Produkty fizyczne, jeśli firma je sprzedaje, z cenami i opisami

Aby pozycjonować firmę w mapach Google, należy skupić się na lokalnym SEO dla map. Google określa lokalne rankingi przy pomocy trzech czynników: dopasowanie, odległość, i wiarygodność. Aby zwiększyć widoczność, należy zbudować zaufanie poprzez pozyskiwanie recenzji Google, utrzymywać aktualny profil biznesowy, oraz dostarczać wartościowe treści na stronie internetowej. 

Publikowanie regularnych postów na profilu biznesowym Google jest ważne dla pozycjonowania firmy w mapach Google, ponieważ:

 • Regularne aktualizacje pokazują Google, że firma jest aktywna
 • Posty mogą zawierać wezwania do działania i przekierowywać ruch na stronę internetową
 • Posty mogą zachęcać do nowych interakcji z klientami
 • Można połączyć formularze, aby zbierać informacje o użytkownikach

Pozycjonowanie lokalne to część inbound marketingu, która polega na doprowadzeniu do wysokiej pozycji witryny w wyszukiwarce Google na lokalne frazy. Działania pozycjonujące muszą wiązać się z przyciągnięciem klientów na stronę internetową, zwiększeniem konwersji, budowaniem przewagi konkurencyjnej oraz zwiększeniem rozpoznawalności marki na rynku. Ważne jest nie tylko dobór odpowiednich fraz pod kątem konkurencji, ale także zapewnienie użytkownikom wartościowych treści na stronie, aby przyciągnąć ich i zwiększyć konwersję.

Jak pozycjonować stronę na WordPressie?

Pozycjonowanie strony WordPress praktycznie nie różni się od klasycznego pozycjonowania stron internetowych. Jednak ten popularny system CMS ułatwia nam budowanie widoczności poprzez korzystanie z przyjaznych i intuicyjnych wtyczek. Od czego więc zacząć budowanie SEO na WordPressie? Sprawdźmy.

WordPress SEO – przygotowanie techniczne strony

Pierwszym elementem jest dostosowanie witryny pod względem technicznym. Warto pomyśleć o tym już na etapie tworzenia strony na WordPressie. Ma to związek głównie z wyborem dobrego hostingu oraz motywu. Wysokiej jakości hosting sprawi, że strona zawsze będzie szybko się ładować, nie pojawią się na niej błędy dotyczące przesyłania danych czy też przeciążenia wynikające ze zbyt dużej liczby użytkowników na stronie. Dobry motyw to zaś pewność, że witryna zawsze będzie działała nieskazitelnie – chodzi tu głównie o liczbę wtyczek. Zbyt duża ilość oraz zły ich dobór może sprawić, że będą one powodowały problemy w witrynie.

Przed uruchomieniem strony WordPress warto również zwrócić uwagę na:
– zezwolenie na jej indeksowanie;
– instalację certyfikatu SSL, który jest jednym z czynników rankingowych;
– stworzenie i wgranie do Google Search Console mapy witryny w formacie xml.;
– responsywność, tj. dostosowanie strony pod urządzenia mobilne;
– ustawienie prawidłowych przekierowań;
– optymalizację adresów url w witrynie.

Pozycjonowanie strony WordPress – od czego zacząć optymalizację SEO?

Twoja witryna już działa, ale jej pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania jest niska. Czas na dokładną analizę słów kluczowych, odbiorców i konkurencji. Pozycjonowanie WordPress – tak jak wspomnieliśmy wcześniej – nie różni się od standardowego pozycjonowania. Istotne są więc dwa elementy:
– działania on-site (w obrębie witryny);
– działania off-site (poza przestrzenią strony, głównie linkowanie zewnętrzne).

Działania on-site WordPress

Są to wszystkie aktywności SEO związane z Twoją stroną internetową, wliczając kwestie techniczne. Najważniejsze są treści, które zamieszczasz na poszczególnych podstronach swojej witryny oraz na blogu firmowym. Teksty te powinieneś tworzyć sugerując się wcześniej przeprowadzoną analizą słów kluczowych: zarówno tych ogólnych, z długiego ogona, jak i w formie zapytań.

Liczy się tutaj konkurencyjność danej frazy i jej popularność. Warto również zwrócić uwagę na intencję wyszukiwania danego słowa, aby dobrze dopasować do niego tekst na Twojej stronie.

Wszystkie treści odpowiednio formatuj. Zadbaj o ich unikalność i ciekawą formę – nie wrzucaj długich bloków tekstu, ale dodawaj:
– cytaty dopasowane tematycznie do artykułu;
– zdjęcia;
– listy punktowane;
– wyboldowania;
– filmy;
– infografiki.

Pamiętaj również o linkowaniu wewnętrznym. Linkuj pomiędzy artykułami powiązanymi tematycznie, w podobny sposób wrzucaj odnośniki do podstron poszczególnych kategorii, produktów, a nawet strony głównej.

Działania witryny off-side

Są to głównie linki zewnętrzne. Na WordPressie pozyskuje się je w ten sam sposób jak na każdej inne witrynie.

Umieszczając link do swojej strony na zewnętrznej witrynie pamiętaj o:
wysokiej jakości strony: kieruj się jej zawartość, przeanalizuj również wskaźniki takie jak Domain Rank lub Trust Flow;
różnicowaniu linków: korzystaj z różnych anchorów, np. na słowo kluczowe lub konkretny adres url;
dodawaj linki regularnie i nie rób tego w sposób masowy: to wygląda dla Google nienaturalnie.

SEO WordPress poradnik – wtyczki do WordPressa

Pozycjonowanie strony na WordPressie jest znacznie prostsze dzięki wtyczkom, takim jak Yoast SEO oraz Rank Math. Dzięki jasnym wskazówkom ułatwiają one tworzenie treści zgodnej z wymogami współczesnych wyszukiwarek.

Przyjrzyjmy się krótko każdej z nich.

SEOPRESS

Jest to naszym zdaniem najlepsza wtyczka do WordPressa. W podstawowej wersji jest bezpłatna, zalecamy wykorzystanie wtyczki płatnej.

Niesie ona ze sobą wiele ciekawych i przydatnych funkcji, w tym:
– dodawanie meta tagów strony: meta title, meta description, alt;
– optymalizację pod kilka słów kluczowych i ich synonimy;
– dodawanie linków kanonicznych do strony;
– tworzenie przekierowań;
– sugestia dotyczące linkowanie wewnętrznego.

SEOPRESS dodatkowo bada czytelność naszego tekstu pod kątem częstości występowania strony biernej, długości zdań czy akapitów. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z SEO.

Rank Math

Zyskuje coraz więcej zwolenników ze względu na znacznie większą ilość darmowych funkcjonalności. Przede wszystkim dowolny tekst możemy zoptymalizować pod kilka słów kluczowych. A do tego wtyczka podsyła nam inteligentne sugestie dotyczące odnośników czy rozmieszczenia fraz kluczowych w tekście.

A dodatkowo:
– widoczny jest ranking podstron na konkretne słowa kluczowe;
– możliwe jest pozycjonowanie WordPress dla stron lokalnych;
– łatwiej utworzyć przekierowania i monitorować strony 404;
– możemy dodać linki do social mediów;
– ułatwione jest dodawanie meta tagów do strony.

Pozycjonowanie strony WordPress – podsumowanie

Budowa wysokich pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania zajmuje sporo czasu, również w przypadku WordPressa. Jednak różnorodność wtyczek ułatwia nam stosowanie się do zasad SEO bez znajomości ich funkcjonowania. Dzięki wtyczkom możesz dowiedzieć się, w jaki sposób Google pozycjonuje strony. Pamiętaj jednak, że nawet postępowanie w 100% za wytycznymi z wtyczek nie daje Ci pewności, że Twoja witryna znajdzie się w TOP10 wyników wyszukiwania.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.