sklep woocommerce

Pięć elementów zarabiającego sklepu internetowego

Myślisz o uruchomieniu zarabiającego ecommerce? Widziałeś, jak robią to inni i zastanawiasz się, co musisz zrobić, aby Twój sklep odniósł sukces online? Czy wisz jakie są kluczowe elementy sklepu internetowego, co sprawia, że jeden sklep zarabia a drugi nie?

Zachowaj prostotę w sklepie WooCommerce

Skomplikowane sklepy WooCommerce szkodzą konwersji. Zapomnij o sliderach, popupach wyskakujących z każdej strony sklepu czy też karuzelach, które każdy pomija. Użyj prostego i czytelnego layoutu strony produktowej, sklepu oraz strony zamówienia w sklepie WooCommerce. Używaj prostego przekazu przy opisywaniu produktów oraz kluczowych kategorii. Nie twórz rozbudowanych struktur oraz nie przesadzaj z ilością elementów na swoim sklepie, to one najczęściej rozpraszają i skutecznie zatrzymują sprzedaż.

Opis produktu

Pisaliśmy już o tym jak ważna dla sukcesu jest prostota w przekazie, ale warto to powtórzyć. Pastone.pl – Polski producent kamieni do pizzy robi to szczególnie dobrze. Rozbijając krótki opis na małe elementy, które są kluczowe dla osoby zdecydowanej na zakup.

  • W opisie umieszczone jest porównanie cenowe.
  • Przekazany jest najważniejszy parametr (Wymiar)
  • Wyszczególnione zadowolenie klientów ( dowód społeczny)
  • Informacja o najlepiej sprzedającym się produkcie (Dowód społeczny)
  • Informacja o oszczędnościach i promocji

W dalszej części strony znajduje się więcej szczegółów technicznych, w tym informacje o dostawie i zwrotach, więc nigdy nie musisz opuszczać tej strony. Czytelna i prosta karta produktu.

Wyróżnij korzyści jakie płyną z zakupu u Ciebie, stwórz program lojalnościowy, zaoferuj zniżki za zakupy kilku produktów w jednym zamówieniu. Wyróżnij przewidywany czas dostawy produktu do klienta.

Jak długie opisy produktów wpływają na postrzeganie sklepu WooCommerce.

Zaimportowałeś produkty z ogólnodostępnej bazy produktów, teraz wystarczy tylko ściągnąć ruch i zaczniesz sprzedaż? Tylko odpowiednie przygotowanie sklepu oraz opisów produktów może wpłynąć na wysoką sprzedaż w sklepie internetowym.

opis produktu

Stwórz sklep o jakim będą mówić w Internecie!

  • Długie opisy produktów nie muszą być nudne. Możesz zrobić to dobrze, jeżeli rozbijesz opis na małe elementy składające się w większą całość. Doskonałe przykłady możemy czerpać ze stron producentów telewizorów, których opisy techniczne prezentują się w kilku mniejszych elementach.
  • Strona produktu musi zawierać elementy, które mogą wpłynąć na pozytywny odbiór produktu. Rozważ używanie wręcz banalnych stwierdzeń typu znakomity, zachwycający, przejmujący, wyjątkowy…
  • Unikaj przedstawiania niezrozumiałych technicznych elementów. Zamiast publikowania szczegółowych danych na stronie produktu, przygotuj kartę techniczną dla bardziej wymagających użytkowników.

Pamiętaj: Bylejakość jest wszechobecna, jeżeli zapomnisz o podstawach, zapomnij też o wysokich zarobkach. To w Twoim interesie jest zaoferowanie klientowi lepszych doznać i odczuć na stronie od konkurencji.

Dlaczego szybkość sklepu na WooCommerce jest kluczowym elementem.

Poszukujesz naprawdę szybko działającej strony, by osiągnąć sukces w branży ecommerce. Jest to jeden z kluczowych elementów wpływających na decyzję o pozostaniu na stronie internatowej, to właśnie ten element jest często pomijany, podczas budowy sklepu internetowego na WooCommerce. Szybkość sklepu internetowego jest niesamowicie ważna podczas sprzedaży, nawet kilkusekundowe opóźnienie może spowodować, że klienci stracą cierpliwość i porzucą proces zakupowy. Przypomnij sobie jak często opuszczałeś sklep, ponieważ przeładowywanie kart trwało zbyt długo. Więcej o dobrych poraktykach tworzenia stron internetowych pisaliśmy w naszym poradniku: Dobra strona internetowa – Czyli jaka? – Wphocus.com

Odpowiednia wyszukiwarka w WooCommerce może prowadzić do zwiększenia konwersji

Często zapominanym obszarem sklepów internetowych jest wyszukiwanie. Zapewne wiele osób planujących swoje pierwsze kroki w świecie e-commerce nie pomyślało o tym jak ważna może być wyszukiwarka w WooCommerce.

W przypadku wyszukiwarek do WooCommerce, równie ważnym elementem jest samo śledzenie czego szukają nasi klienci w obrębie sklepu. Śledzenie wyszukiwarki pozwala nam zrozumieć naszego klienta, poznamy frazy, które błędnie wpisują klienci i są przenoszenie w nie właściwe miejsca na naszej stronie. Dodatkową zaletą śledzenia wyszukiwarki jest poznanie trendów wyszukiwania. Raporty z wyszukiwarki mogą pomóc odnaleźć produkty, które powinniśmy dodać do naszego sklepu.

Jeżeli używasz szablonu Divi – polecamy wykorzystać dedykowaną wyszukiwarkę, którą znajdziesz w oficjalnym Divi marketplace. DiviSwift Ajax WooCommerce Product Search. Jeżęli jednak korzystasz z innego motywu do WordPress polecamy wyszukiwarkę dostępna w naszym sklepie Filtrowanie oraz wyszukiwanie produktów w WooCommerce

Prowadzenie sklepu to ciągłe zmiany i testy!

Małym sekretem, z którego korzystają najwięksi gracze jest system zwany testowaniem A/B – pozwala on sklepowi zaprezentować powiedzmy dwie różne wersje strony, różnym użytkownikom. Pozwala to dowiedzieć się jakie działania wpływają na decyzje zakupowe, czy przycisk niebieski jest częściej klikany od zielonego – a może zdjęcie produktowe powinno być większe. Czy lewy pasek boczny będzie bardziej czytelny dla użytkownika niż prawy? Możemy snuć hipotezy na temat tego, co może być lepsze dla Twojej strony, ale poprzez testy, możemy szybko dowiedzieć się, czy zmiany na stronie przynoszą efekty. Jeżeli nie możesz wykonać testu A/B – powinieneś wprowadzić zmiany i odczekać odpowiednią długość czasu, by oszacować zmiany na stronie.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.