Najlepsze sklepy internetowe powstają w Lublinie!
Niezależnie od tego, czy już posiadasz sklep internetowy, czy dopiero planujesz uruchomić e-commerce. Możesz być pewny, że w Lublinie Tworzymy prawdziwe maszyny do generowania sprzedaży w internecie!

Jak to działa?
Sklep internetowy przygotowany na przyszłość!
Bądź gotowy na dostarczenie towaru, gdy odwiedzający będą w stanie dokonać zakupu. Maksymalizuj sprzedaż dzięki szybkiemu ładowaniu strony, strategicznie rozmieszczonym wezwaniom do działania oraz płynnym i łatwym procesom zakupu.
1

Skuteczny design
Tworzymy idealny wizerunek dla Twojego sklepu internetowego, niezależnie od tego, czy jesteś nowy na rynku, czy masz już ugruntowaną pozycję i chcesz zwiększyć zasięg i sprzedaż.
2

Zapewnij sobie sprzedaż dzięki doskonałemu rozwiązaniu e-commerce
Zachęcaj do konwersji, wdrażając na swojej witrynie e-commerce najnowocześniejsze funkcje i techniki, takie jak powiadomienia o porzuconych koszykach i skuteczne wezwania do działania.
3

Sklepy internetowe przyjazne użytkownikom
Wszystkie nasze sklepy internetowe budowane są od podstaw z myślą o innowacyjnym designie i są starannym dopracowaniu pod kątem obsługi klienta.
Wywieraj wpływ na rynek e-commerce.
Tworzymy każdy sklep internetowy w oparciu o podstawy SEO jak i koncepcję “content first od Wphocus”.
Jak to działa?
Zamów maszynę do generowania sprzedaży!
Stworzenie skutecznego sklepu internetowego, która wyróżnia się na tle konkurencji, wymaga dbałości o szczegóły i właśnie w tym momencie wkraczamy my. Bezproblemowe doświadczenie użytkownika jest kluczowe dla każdego biznesu online.
4

Podstawa strony internetowej
✅ Projekt sklepu internetowego.
✅ Umieszczenie grafik na sklepie internetowym
✅ Optymalizacja tekstów pod wyszukiwarki.
✅ Przygotowanie formularza zamówienia.
✅ Analiza potencjału sklepu internetowego w Google
✅ Analiza SEO głównych trzech konkurentów
5

Usługi dodatkowe
✅ Instalacja certyfikatu SSL.
✅ Plugin ułatwiający integrację sklepu WooCommerce z Allegro
✅ Integracja WooCommerce InPost.
✅ Optymalizacja nagłówków w treści pod wyszukiwarkę Google.
✅ Dodanie Meta tytułów i Meta opisów dla podstron.
✅ Dodanie atrybutów ALT do obrazków.
✅ Optymalizacja plików z obrazami do WEBP (format przyjazny wyszukiwarce)
✅ Integracja strony z usługą google analytics.
✅ Uruchomienie usługi google search console
6

Pakiet zalet to:
✅ Najlepszy stosunek ceny do jakości
✅ Szybki zwrot z inwestycji
✅ Nowoczesny projekt
✅ Możliwość samodzielnej edycji strony
✅ Szybki czas realizacji
✅ Analiza słów kluczowych
✅ Optymalizacja treści
✅ Strona internetowa przygotowana pod pozycjonowanie
Chcesz mieć sklep internetowy, który
generuje więcej sprzedaży?
Połącz pakiet zalet z dodatkowymi pakietami korzyści wpływającymi na sukces w internecie.
JAK SKORZYSTAĆ Z PAKIETU ZALET?
- Wypełnij formularz kontaktowy
- Przeprowadzimy niezobowiązującą rozmowę. (Pozyskamy informacje o Twojej firmie.)
- Przedstawimy pakiet zalet. ( Dostosowany indywidualnie do klienta.)
- Podejmij decyzję dotyczącą współpracy.
3000+ Zamówień
Liczba z której jesteśmy dumni.
2000+ Klientów
Stale powiększamy grono firm współpracujących.
90+ Produktów
Każdego roku przybywają nowe dodatki.
5 lat na rynku
Solidny partner w ecommerce.
Projektowanie sklepów internetowych
Sklepy internetowe przygotowane perfekcyjnie do handlu elektronicznego, które angażują odbiorców i przyspieszają wzrosty w firmie. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie sklepów internetowych jesteśmy pewni, że możemy być rozwiązaniem, którego szukasz.
Motodologia „Content First od Wphocus” może stać w opozycji z tym co dotychczas słyszałeś na temat sklepów internetowych, jednak jesteśmy pewni, że to jedyna słuszna droga do stworzenia skutecznego sklepu internetowego. Nasze strony udowadniają, że potrafią sprzedawać, ponieważ wiemy czego oczekują Twoi klienci. Sprecyzowane wezwanie do działania i rozwiązanie ich problemów, zamiast wymyślnych i poruszających się elementów, które w rzeczywistości odwracają uwagę od celu jakim jest dokonanie zakupu.
Sklepy internetowe z Lublina po prostu sprzedają!
W Wphocus całkowicie odmieniliśmy proces powstawania sklepu internetowego. Przed wykonaniem pierwszych zarysów sklepu, przygotowujemy większość tekstów jakie znajdą się na stronie e-commerce, to właśnie wcześniej przygotowane teksty będą określać finalny wygląd sklepu internetowego. Odpowiednio napisana treść posiada wyjątkową umiejętność dotyczącą sprzedaży produktów w sklepach internetowych. Dobrze przygotowanej treści sprzedażowej wystarczy białe tło i ciemny tekst zawierający wraz z przyciskiem wzywającym do dokonania realizacji zamówienia. To właśnie precyzyjnie przygotowana treść skupia uwagę klienta i realizuje sprzedaż. Sam proces tworzenia sklepu, przy wykorzystaniu metody „Content First od Wphocus” staje się o wiele prostszym, ponieważ wygląd sklepu określają wcześniej przygotowane teksty.
Zadaniem sklepu online – jest generować jak największą konwersję!
Projektując sklep internetowy łatwo jest popełnić błędny wybierając to co jest ładne, zamiast skupić się na tym co jest skuteczne i realizuje cele sprzedażowe. Wystarczą drobne zmiany, które mogą wywołać reakcję odwrotną od zamierzonego celu rozpraszając uwagę użytkownika. Dobry handlowiec skupi się na sprzedaży produktu, nie będzie zanudzał klienta informacjami niepotrzebnymi, które mogą odwrócić uwagę od sprzedaży.
Identyczny proces musi realizować sklep internetowy, który z założenia ma pełnić rolę najlepszego handlowca w firmie. Sklep ma po prostu sprzedawać, z tego powodu to treść i sposób jej prezentacji jest najważniejsza w sklepie internetowym, a wszystko inne jest tylko dodatkiem. Z tego powodu przed rozpoczęciem prac należy przygotować treść, która wypełni strony internetowe. Konwertowanie sklepu to proces zaczynający się zazwyczaj od strony kategorii, których zadaniem jest przeniesie do strony produktu lub sprzedaż sama w sobie realizowana na podstronach kategorii. Z tego powodu w pierwszej kolejności należy przygotować drzewko kategorii, które będzie wabikiem dla użytkowników. Istotnym elementem jest określenie celu jaki ma pełnić strona kategorii, czy to z niej ma być realizowana sprzedaż czy też kategorie mają być mostem łączącym klienta z odpowiednimi produktami. Projektując wygląd strony kategorii musimy pamiętać o zasadzie jedna podstrona jeden cel. Klient musi pokonać jasno sprecyzowaną drogę prowadzącą do konwersji.
Przekaz jaki stosujemy na stronie jest bardzo ważny, wzywa on do podjęcia działania – Elementy interaktywne powinny być czynnikiem dodatkowym, którego celem jest nadanie tempa oraz wyzwolenie emocji związanych z realizacją celu jakim jest sprzedaż w sklepie. Najmniejsza elementy mogą mieć ogromne znaczenie, i to właśnie odpowiednie połączenie treści wykorzystując odpowiedni szablon WordPress zaprocentuje w postaci skutecznego sklepu internetowego.
Tworzenie stron internetowych dla firm z branży e-commerce
Bezproblemowe doświadczenie użytkownika jest kluczowe dla każdego sklepu online. W Wphocus używamy pomysłowych i sprawdzonych technik, aby stworzyć przyjemne doświadczenie, zachęcić użytkowników do zakupu tak, by wygenerować najlepszy zwrot z inwestycji (ROI). W Wphocus zajmujemy się wszystkimi skomplikowanymi rzeczami i dostarczamy Ci przyjazne narzędzie, które pozwala Ci z łatwością zarządzać sklepem internetowym. Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą rozpoczynającą działalność, czy dużą korporacją o ugruntowanej pozycji, możemy przenieść Twoją e-commercena wyższy poziom.
Nowoczesny sklep internetowy to kompletne narzędzie do automatyzacji sprzedaży online. Zapewnienie płynnego procesu sprzedaży i skupienia uwagi klienta tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna, to kluczowy element każdego sklepu. Z tego powody nie tylko tworzymy sprawdzone sklepy internetowe, ale także dostarczamy „inteligentne” i sprawnie działające maszyny do zarabiania w ecommerce.
Twój własny zespół ekspertów od e-commerce
Nie jesteśmy kolejną agencją zajmującą się tworzeniem sklepów e-commerce w której pracuje więcej handlowców niż projektantów witryn i sklepów internetowych. Jesteśmy po prostu zgranym zespołem w dziedzinie projektowania stron internetowych dla e-commerce, któremu zależy na Twoim przyszłym sukcesie. Śmiało możemy powiedzieć, że Twój sukces to nasz sukces. Naszym celem jest nawiązanie trwałej współpracy z klientami, oferując doświadczenie. Realizujemy projekty tylko po to, by nasi klienci generowali jeszcze większą sprzedaż, bez wysokich kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników w wewnętrznym dziale e-commerce. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią Twojej drużyny związanej z rozwojem sklepu internetowego, od początku do końca przyszłości.
Sklep internetowy – czyli dlaczego i jak warto dopracowywać strony, na których sprzedajemy.
Optymalizacja strony sprzedażowej to zdecydowanie niełatwe zadanie, którego najczęściej nie podejmujemy. Dzieje się tak, gdyż nie widzimy błędów i nieprawidłowości lub też nie widzimy sensu zmianę obecnych funkcjonalności naszego sklepu internetowego. Optymalizować możemy jednak każdą stronę internetową o charakterze sprzedażowym niezależnie od tego, czy jest to landing page, strona firmowa czy duży sklep internetowy. W tym tekście podpowiadamy, dlaczego warto optymalizować strony sprzedażowe, a także jak to robić i o co warto zadbać.
Dlaczego warto optymalizować sklepy internetowe pod sprzedaż?
Optymalizacja sklepu internetowego, czyli dostosowanie jej do naszych klientów w realny sposób wpływa na wysokość sprzedaży. Wbrew pozorom nawet małe i niezauważalne elementy mają wpływ na to jak często i dużo kupują klienci na naszej stronie internetowej. Wpływa to również na powroty do naszej marki przez klientów.
Zoptymalizowana strona internetowa, na której sprzedajemy to również profity wizerunkowe. Dzięki temu kreujemy pozytywny wizerunek marki w sieci i budujemy opinię lidera branżowego. Samo optymalizowanie strony sprzedażowej jest możliwe do przeprowadzenia przez nas samych. Nie musimy zatem wydawać dużych sum, aby usprawnić proces sprzedaży na naszej witrynie. Mamy do dyspozycji również wiele firm, które zajmują się tym zadaniem, a więc jest to również komfortowe rozwiązanie dla osób posiadających budżet.
Jak wykonać optymalizację strony sklepowej?
Przede wszystkim optymalizację serwisu sprzedażowego powinniśmy przeprowadzić na podstawie audytu i sprawdzenia witryny. Audyt możemy zlecić zarówno agencji SEO, jeśli dysponujemy środkami lub sprawdzić go samodzielnie przy pomocy darmowych audytów SEO i samodzielnych oględzin. Możemy pod uwagę wziąć również opinie i sugestie klientów, a także porównać nasz proces sprzedażowy z procesami sprzedażowymi topowych marek, które są najlepiej dopracowane pod każdym względem.
Analizę warto przeprowadzać pod kątem długofalowego działania. Tworzenie tymczasowych rozwiązań z pewnością nie będzie dobrym wyborem. Warto również samodzielnie regularnie testować cały proces sprzedażowy, aby upewnić się, czy wszystkie wprowadzone przez nas zmiany działają poprawnie. Optymalizacja procesu sprzedażowego i diagnostyki będzie również wymagała zaplanowania odpowiednich rozwiązań, i ich dostosowanie do naszego serwisu sprzedażowego oraz typu handlu. Nie wszystkie bowiem rozwiązania, które sprawdzają się na innych witrynach będą działały również u nas. Stronę sprzedażową powinniśmy zatem optymalizować jakościowo, a także pod kątem naszej grupy docelowej.
Czytelna nawigacja i struktura sklepu internetowego
Pierwszym krokiem do optymalizacji strony sprzedażowej jest stworzenie czytelnej struktury podstron, a także nawigacji. W tym celu powinniśmy nazywać odpowiednio kolejne podstrony, które przechodzi użytkownik do kasy, aby mógł zorientować się, w jakiej części serwisu się znajduje. Warto również stworzyć graficzne element informujący użytkowników, ile kroków zostało do finalizacji zamówienia, jakie są to kroki i w jakim miejscu znajduje się obecnie. Dzięki temu klienci nie będą porzucali procesu zakupowego, nawet wiedząc, że do wykonania zostało im kilka kroków. Wiedza jest tutaj kluczowa. Informacja taka może być np. osią podzieloną na kilka części, które będą podpisane np. podanie danych, usługi dodatkowe, podsumowanie koszyka, płatność.
Klienci powinni mieć również możliwość powrotu do poprzednich kroków zakupowych, a także możliwość łatwego powrotu do sklepu czy dołożenia produktów do koszyka. Cały proces powinien być bardzo czytelny, a także łatwy w obsłudze. Klienci, którzy będą łatwo poruszali się po naszej stronie internetowej, znacznie chętniej będą robili zakupy w naszej marce, aniżeli na innych witrynach. Wygoda zakupów to bardzo ważny czynnik, który w dużym stopniu determinuje wybór naszej marki i warto zwrócić na niego szczególną uwagę.
Sprzedaż dodatkowych produktów w sklepie
Bardzo ważnym elementem sklepu internetowego jest sprzedaż dodatkowych produktów. Jest to sprzedaż komplementarna, która polega na oferowaniu klientowi produktów, bez których nie może działać kupowany towar lub które są dedykowanymi dodatkami do danego towaru, który kupuje klient. Wiele osób bardzo chętnie zakupi w pakiecie dodatkowe produkty, aby nie musieć kupować ich w innych sklepach i poświęcać większej ilości czasu na ich wyszukiwanie oraz ponosić dodatkowych kosztów wysyłki. Mogą być to np. baterie do zdalnie sterowanego samochodu lub torba na laptop przy zakupie komputera. Produkty komplementarne możemy zaproponować zarówno na karcie produktowej, jak i w trakcie finalizacji zamówienia np. w koszyku.
Sprzedaż komplementarna wbrew pozorom może podnosić sprzedaż w naszym sklepie internetowym nawet o kilkanaście — kilkadziesiąt procent. Oferty takie możemy przedstawiać w różnych formach. Może być to otwarte za sugerowanie aby klient zakupił także inne produkty lub ranking najczęściej kupowanych produktów przez klientów, którzy zakupili również dany produkt. Możemy zachęcać do takiej sprzedaży zniżkami na akcesoria i dodatkowe produkty. Jest to bardzo dobry sposób na optymalizację i maksymalizację budżetu, który przeznaczamy na prowadzenie marki, gdyż zaproponowanie dodatkowych produktów nic nas nie kosztuje, a w ten sposób możemy zwiększyć zyski.
Systemy płatności i wysyłki w sklepie internetowym
Kolejnym elementem optymalizacji strony sprzedażowej jest zadbanie o system płatności i wysyłki. Powinniśmy oferować naszym klientom jak najwięcej możliwości płatności, a także wysyłki zakupionego przedmiotu. W tym celu warto korzystać z popularnych bramek płatności, takich jak PayU, Przelewy24 czy PayNow. Umieszczenie bramki płatności na naszej stronie jest stosunkowo proste. Poszczególni pośrednicy w zamian za drobną prowizję będą oferowali najwyższe standardy i największy wybór typów płatności. Jest to szczególnie ważne, jeśli zaczynamy działać na dużą skalę.
Na podobnej zasadzie działa również system wysyłki przedmiotów zakupionych w naszym sklepie. Jeśli sprzedajemy produkty fizyczne, powinniśmy dać klientom jak największą możliwość odbioru przesyłek. Będzie to wysyłka kurierem, wysyłka pocztą, ale też i odbiór w paczkomacie czy w innych punktach. Wiele osób wybiera konkretny sklep internetowy właśnie, dlatego że oferuje on dogodną im formę dostarczenia towaru. Na rynku działa wiele konkurencyjnych sklepów internetowych, które oferują te same produkty w bardzo zbliżonej cenie. Decydujący może być zatem komfort odbioru. W przypadku sklepów polecamy także zintegrować się z popularnym systemem aukcyjnym za pomocą wtyczki WooCommerce Allegro
Odpowiednia karta produktowa w sklepie internetowym
Bardzo ważnym elementem optymalizacji serwisu sprzedażowego jest dostosowanie samej podstrony lub karty produktu. Jest to element, na którym prezentowany jest produkt, jaki klient może bezpośrednio kupić w naszym sklepie internetowym. Wbrew pozorom jest to najważniejsze miejsce, gdyż to właśnie tutaj klienci podejmują decyzje zakupowe. Powinniśmy zatem jak najlepiej dopracować to miejsce, by budziło zaufanie oraz zainteresowanie, a wręcz zachwycenie produktem.
Przede wszystkim powinniśmy w tym miejscu dodać serię odpowiednich profesjonalnych zdjęć produktowych, a także poglądowych. Im dokładniej wizualnie zaprezentujemy dany produkt tym większe szanse na jego zakup. Powinniśmy również przyłożyć uwagę do stworzenia unikalnego i ciekawego opisu danego produktu. Powinniśmy też podać jak najwięcej informacji i danych o nim, aby klienci mieli sporą wiedzę i mogli podjąć decyzję świadomie. Musimy pamiętać, że im więcej informacji dostarczamy klientom, tym więcej obaw zakupowych rozwiejemy.
Sama karta produktowa powinna prezentować się również czytelnie i estetycznie. Powinniśmy używać kolorów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji, a także budzących zaufanie. Cała karta produktowa musi posiadać czytelne ceny i najważniejsze informacje o produkcie, a także mieć ogólnie profesjonalny wygląd. Obecnie nie stanowi to większego problemu, gdyż nawet za darmo lub przy niskich kosztach możemy stworzyć zaawansowaną witrynę spełniające wszystkie najnowsze standardy. Klienci, napotykając na karcie produktowej błędy, czy przestarzałe grafiki będą mieli wątpliwości również co do jakości samych produktów i nie będą chcieli korzystać z naszych usług.
Na karcie produktowej warto umieścić również opcję zakupu dodatkowych produktów, a także dokładne informacje o procesie zakupowym i momencie, w jakim znajduje się klient. Dzięki wyszczególnieniu kolejnych kroków, jakie będzie musiał przejść klient, aby zakupić przedmioty będzie bardziej świadomy szybkiego i bezproblemowego zakupu, co przełoży się na podjęcie pozytywnej decyzji.
Content first od wphocus, czyli wiedza potrzebna przy zakupie
Bardzo ważnym elementem optymalizacji strony sprzedażowej, który jest bardzo często pomijany, a wręcz lekceważony jest dodanie contentu tematycznego. Obecnie użytkownicy przy zakupie oczekują od marek wskazówek, a także porad. Jeśli zatem posiadamy stronę sprzedażową powinniśmy stworzyć specjalne treści, dzięki czemu użytkownicy będą mogli dowiedzieć się wielu informacji na temat usług lub produktu, który sprzedajemy. Możemy również zamieszczać krótkie formy, takie jak posty poradnikowe czy sekcje FAQ. Dzięki temu użytkownicy będą posiadali większy poziom wiedzy i szybciej zdecydują się na zakup właśnie na naszej stronie internetowej. Niewiedza a także dylematy są jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy odkładają zakupy na później – często na innych stronach internetowych. Jeśli już się znajdą na naszej witrynie, nie możemy zmarnować takiej okazji i wypuścić klienta, gdyż nie wiemy, czy wróci na nasz serwis ponownie. Jeśli rozwiejemy wszystkie wątpliwości zakupowe potencjalnych klientów, sprawimy, że włożą oni produkt do koszyka, gdyż będą pewni swojej decyzji.
Na sklepie internetowym warto stworzyć blog, zawierające wiedzę i krótkie poradniki. Powinna być ona prosta i przede wszystkim umożliwiać szybkie pozyskiwanie wiedzy. W takim miejscu powinniśmy publikować materiały poradnikowe – jak najprostsze, zawierające maksimum treści i informacji. Mogą być to nowości i aktualności branżowe, testy i porównania czy rankingi. Content możemy pisać zarówno samodzielnie, jak i kupować zamawiać treści korzystając z copywritingu. Z pewnością takie działanie nie zaszkodzi, a pomoże zarówno pod kątem wizerunkowym, sprzedażowym, jak i pozycjonowania strony internetowej, która będzie wyświetlana z racji dużej ilości contentu na wyższych miejscach w wyszukiwarce Google.
Sklep internetowy- Ile kosztuje założenie e-sklepu?
Pierwszym kosztem, z jakim przyjdzie się nam zmierzyć, zakładając sklep internetowy, jest stworzenie strony internetowej. Wykorzystując platformę WordPress i WooCommerce możemy stworzyć sklep internetowy ograniczając wydatki do minimum. Chcąc założyć pełnoprawny sklep internetowy na własnej stronie www, musimy liczyć się z podstawowymi kosztami. Będzie to ok. 100 złotych za wykupienie domeny oraz ok. 500 złotych za hosting rocznie. Samo stworzenie strony internetowej to koszt od kilkuset złotych do nawet kilku — kilkunastu tysięcy w zależności od wielkości naszego sklepu internetowego czy poziomu jego zaawansowania. Najniższe ceny zapłacimy u freelancerów czy specjalistów prywatnych. W agencjach marketingowych zapłacimy nieco więcej otrzymując kompleksową obsługę, szerszą ofertę i pomoc merytoryczną. Do kosztów strony internetowej należy również doliczyć — o ile nie będziemy wykonywali tych elementów samodzielnie koszt grafiki, dodawania produktów czy contentu. Oczywiście koszty stworzenia sklepu możemy ograniczyć jedynie do tych podstawowych, domena, hosting oraz szybki motyw do WooCommerce, Możemy także przeprowadzić konfigurację sklepu samodzielnie wykorzystując wtyczki oraz motywy dostępne w sklepie wphocus.com
Promocja i reklama sklepu internetowego
Gdy posiadamy już własną stronę internetową, należy pomyśleć również o promocji witryny. Każdy sposób reklamy w sieci będzie kosztował nieco inną sumę. Część z nich wykonywać możemy za darmo samodzielnie, choć działając na większą skalę, należy do tej czynności zatrudnić agencje interaktywne oraz osobę do zarządzania i monitorowania prac agencji. Przykładowo koszt marketingu szeptanego, czyli dodawania pozytywnych opinii o naszym sklepie z poleceniem to ok. 5 zł za wpis. Stworzenie artykułu sponsorowanego o długości 5 tys. znaków i umieszczenia go na portalu tematycznym wyniesie odpowiednio ok. kilkudziesięciu do kilkuset złotych w przypadku chętniej odwiedzanych miejsc. Koszt promowania się w Google Ads, czyli poprzez płatne wyniki wyszukiwania to z kolei w zależności od popularności frazy koszt od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za kliknięcie w link. Najpopularniejszym sposobem promowania sklepu internetowego w sieci jest jednak pozycjonowanie, które zapewnia wysoką pozycję naszej strony internetowej w Google. Koszt taki wyniesie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest to przeciętny koszt pozycjonowania sklepu internetowego, gdzie w zależności od wysokości nakładów będziemy mogli liczyć na mniej lub bardziej intensywne prace przy stronie pozwalające zaistnieć na zauważalnych miejscach w wyszukiwarce Google np. w TOP10. Przy promocji marki będziemy mieli do wyboru wiele sposobów promocji. Przeważnie należy jednak wziąć pod uwagę wydanie miesięcznie minimalnego budżetu 500-2000 złotych. Według statystyk niektóre marki wydają dużo większe kwoty, jednak środki adekwatne do wielkości marki i są traktowane jako inwestycja według zasady – im więcej wydanych środków tym większy zysk i rozwój marki. Procentowo będzie to często kilka — kilkanaście procent dochodów, które będziemy reinwestowali na reklamę.
Koszty prowadzenia działalności
Jeśli nasz sklep internetowy prowadzimy na większą skalę i nie mieścimy się w definicji działalności nierejestrowanej, należy również doliczyć koszty prowadzenia działalności. Koszty przez pierwsze dwa lata wynosić będą ok. 500 złotych miesięcznie, a następnie ok. 1500 złotych w zależności od aktualnej wysokości składek ubezpieczeniowych itd. Jeśli zdecydujemy się zlecić prowadzenie księgowości, koszt tej usługi będzie opiewał w granicach od 100 do 200 zł miesięcznie, możemy także ograniczyć koszty księgowości korzystając z takich serwisów jak Wfirma, czy fakturownia. Istnieje też opcja zalegalizowania biznesu poprzez złożenie firmy w inkubatorze ekonomicznym, gdzie to inna firma będzie zajmowała się wszystkim naszymi kwestiami prawnymi czy działalności. Koszt takiego funkcjonowania to ok. 500 złotych miesięcznie, przy czym nie prowadzimy w takiej formie własnej firmy, a jesteśmy częścią danego inkubatora przedsiębiorczości.
Jak zminimalizować koszty na start?
Jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, aby stworzyć sklep internetowy według najbardziej optymalnych opcji, możemy skorzystać z pewnych działań, które zminimalizują koszty, a jednocześnie pozwolą nam sprzedawać. W tej opcji będziemy skupiali się na możliwości sprzedaży, a nie budowaniu własnej firmy. Minimalizowanie kosztów pozwala z jednej strony ograniczyć wydatki, a z drugiej sprzedawać w sieci i zarabiać.
Do takich metod możemy wykorzystać platformy sprzedażowe takie jak Allegro i promowanie w sieci profilu na allagro, bez zakładanie sklepu internetowego. Z pewnością będzie to tańsze rozwiązanie, gdzie dla klienta nie ma większego znaczenia od kogo kupuje produkt. Renoma portalu sprzedażowego pozytywnie wpłynie też na zaufanie do sprzedającego. Na portalach sprzedażowych nie musimy posiadać również czasu na prowadzenie witryny. Promowanie sklepu internetowego możemy przeprowadzić samodzielnie, opierając się na marketingu szeptanym czy tworzeniu profili w social mediach. W ten sposób drogą pantoflową możemy uzyskać również wielu klientów co przy płatnych programach reklamowych będzie wymagało to od nas pewnego nakładu pracy.
Bardzo ciekawym sposobem minimalizowania kosztów prowadzenia sklepu internetowego jest dropshipping. To model biznesowy sprzedaży opierający się i polegający na sprzedaży produktów, których nie posiadamy. Po wystawieniu i sprzedaży danego towaru, ze który środki otrzymamy od klienta, zamówimy towar taniej w hurtowni z bezpośrednią wysyłką do klienta. W ten sposób nie musimy ponosić kosztów magazynowania czy wysyłki. Możemy w ten sposób oferować część lub nawet cały asortyment bez potrzeby wydawania majątku na zatowarowanie. Musimy jednak znać się na danej branży i poruszać się sprawnie w sieci oraz monitorować i wyszukiwać oferty w taki sposób, aby sprzedawać towary drożej a móc je następnie zamówić u dostawcy taniej.
Cały proces importu produktów do sklepu na WooCommerce możemy zautomatyzować wykorzystując WordPress All Import – jest to idealna wtyczka do Dropshiping na WooCommerce