jakie uslugi oferuja agencje seo

Jakie usługi oferują agencje SEO

Gdy mówimy o agencjach SEO, przede wszystkim wiemy, że zajmują się one pozycjonowaniem stron internetowych. Nie wiemy jednak często do końca, jakie podstawowe usługi oferują swoim klientom. Często też nie wiemy, jak będą wyglądały takie usługi oraz na jakiej zasadzie działają.

Podstawowe usługi seo

Podczas zlecenia pozycjonowania strony agencji SEO będziemy mieli przeważnie do wyboru różne usługi związane z szeroko pojętym SEO. Nawet jeśli wybór nie będzie zbyt duży, zawsze warto znać poszczególne typy usług, by podejmować decyzje świadomie. W dalszej części tekstu przedstawiamy zatem i dokładnie opisujemy wszystkie podstawowe usługi, jakie oferują agencje SEO swoim klientom.

Audyty SEO

Pierwszą podstawową usługą, jaką znajdziemy w każdej agencji SEO, jest audyt SEO strony internetowej. Jest to sprawdzenie strony internetowej pod kątem pozycjonowania w różnych elementach. Audyt polega na przetestowaniu witryny przez pracowników i specjalistów agencji oraz diagnostyce. Pracownicy agencji wykorzystują do tego celu zarówno statystyki dostępne publicznie jak i własnoręcznie badają poszczególne elementy strony. Kompleksowy audyt SEO może składać się ze sprawdzenia takich elementów jak:

  • konfiguracji technicznej strony np: popularne wtyczki WordPress
  • kwestii bezpieczeństwa i szyfrowania
  • weryfikacji i analizy doboru słów kluczowych
  • sprawdzenia dostosowania witryny pod kątem user experience
  • sprawdzenia contentu na stronie oraz linkowania wewnętrznego
  • weryfikacji dużej ilości elementów o mniejszym priorytecie

Efektem wykonania audytu SEO jest stworzenie raportu, w którym agencja SEO umieści spis wszystkich wykonanych czynności, a także dokładnie przedstawi wyniki, jakie osiągnęła nasza witryna. Mogą mieć one zarówno charakter opisowy jak i być wartościami liczbowymi. W raporcie pracownicy agencji SEO zamieszczą również rekomendacje i zalecenia, a także wskazówki na temat dalszego działania i rozwoju strony internetowej. Audyt SEO jest podstawowym elementem wszystkich działań pozycjonujących i jest to jedna z najważniejszych usług oferowanych przez agencję SEO.

Optymalizacja strony internetowej

Agencje SEO przede wszystkim oferują optymalizację strony internetowej. Polega ona na dostosowaniu do wyszukiwarki internetowej naszej witryny pod kątem nawet kilkudziesięciu lub kilkuset elementów. Optymalizację możemy zamówić zarówno niezależnie jak i kompleksowo ze wszystkimi innymi działaniami pozycjonującymi. Pracownicy agencji z pewnością dostosują i skonfigurują naszą stronę internetową pod kątem wyszukiwarki, a sama optymalizacja jest platformą dla wszystkich kolejnych działań pozycjonujących. Optymalizację strony internetowej można przeprowadzać pod wieloma kątami takimi jak szybkość wczytywania się i działania, treści umieszczanych na stronie, kwestii związanych z hostingiem WordPress i elementami technicznymi czy linkowaniem wychodzącym i wewnętrznym. Optymalizację strony internetowej możemy zamówić zarówno przed rozpoczęciem całego procesu pozycjonowania lub zamawiać ją okresowo gdy nie mamy pewności czy wiele wprowadzonych zmian na witrynie z czasem nie rozoptymalizowało naszego serwisu.

Linkowanie zewnętrzne

Podstawową usługą agencji SEO jest również linkowanie zewnętrzne. To jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych usług w agencjach marketingowych. Polega ona na umieszczaniu linków w internecie do naszej strony internetowej, które mają wspomagać proces pozycjonowania, ułatwiać przechodzenie robotom interesującym Google na naszą stronę i podnosić jej popularność. Linkowanie zewnętrzne możemy często wykupywać automatycznie w pakietach i przeważnie wykonywane jest z witryn należących do agencji. Możemy również często wybierać źródło linkowania od katalogów biznesowych po duże portale internetowe.

Tworzenie stron internetowych

Kolejną podstawową usługą, jaką oferują agencje SEO, jest tworzenie stron internetowych. Dzięki temu osoby chcące promować się w Internecie i nieposiadające jeszcze własnej witryny mogą kompleksowo zamówić usługę pozycjonowania wraz ze stworzeniem serwisu. Zazwyczaj o popularne szablony WordPress. Poszczególne agencje SEO oferują wykonywanie różnorodnych serwisów w różnym zakresie, ale przeważnie możemy skorzystać z takiej usługi. Plusem zamówienia wykonania strony internetowej w agencji SEO jest fakt, że strona jest już wstępnie optymalizowana i dostosowana do wyszukiwarki Google, a jeśli zdecydujemy się ją pozycjonować w tej samej agencji, cały proces będzie jeszcze bardziej efektywny.

Ciekawostka: Choć nie jest to główna usługa agencji SEO wpisywana w cennik, agencje świadczą również usługi doradcze — najczęściej dla swoich klientów za darmo. Usługa ta pomaga wybrać odpowiedni typ pozycjonowania, podejmować konkretne decyzje związane z promocją marki poprzez stronę w wyszukiwarce Google czy rozwijać prawidłowo stronę internetową.

Dodatkowe usługi jakie oferują agencje SEO

Agencje SEO idąc z duchem czasu i odpowiadając na potrzeby rynku, coraz częściej świadczą szeroki zakres usług. Ma to na celu ułatwienie korzystania z oferty agencji klientom, a także umożliwić zlecenie kompleksowej usługi marketingu internetowego w jednej firmie. Agencje SEO upatrują w tym również dodatkowy sposób na zarobek, a wykupienie dodatkowych usług wraz z pozycjonowaniem ma wiele zalet z efektywnością i atrakcyjnymi cenami na czele.

Tworzenie, konfiguracja i pozycjonowanie wizytówki na Google Maps

Pierwszą i jedną z najpopularniejszych dodatkowych usług, jakie oferują agencje SEO, jest tworzenie oraz pozycjonowanie wizytówek na Google Maps. Są one podstawą marketingu internetowego i obowiązkowym wręcz elementem, każdego sklepu internetowego. Usługa ta polega na stworzeniu za nas wizytówki oraz odpowiedniej jej konfiguracji i wypełnieniu danymi, co nie jest — jak się często wydaje takim prostym zadaniem. Agencja SEO może uzupełnić za nas wszystkie informacje, dodać jakościowe materiały promocyjne, zadbać o wirtualny spacer czy ułatwić nam uzyskanie pozytywnych ocen i komentarzy. Proces pozycjonowania wizytówki na Google Maps to również dodawanie postów aktualizacyjnych przez agencję czy odpowiadanie na komentarze i uaktualnianie wizytówki. Wbrew pozorom pozycjonowanie wizytówki na Google Maps nie jest proste, a agencja SEO posiadająca wielu specjalistów i znająca się na szeroko pojętym marketingu internetowym może oferować skuteczną usługę ich tworzenia i pozycjonowania. Dzięki temu będą one pojawiały się na pierwszej planszy przy wyszukiwaniu konkretnych haseł na mapach i w wyszukiwarce jako propozycje wyników lokalnego wyszukiwania.

Prowadzenie kampanii Google Ads i Facebook Ads

Bardzo często spotykaną dodatkową usługą niezwiązaną z pozycjonowaniem, którą świadczą agencje SEO, jest prowadzenie kampanii reklamowych. Usługa dotyczy najczęściej dwóch najpopularniejszych systemów reklamowych takich jak Google Ads i Facebook Ads. Usługa polega na tworzeniu materiałów promocyjnych, a także skonfigurowaniu i uruchomieniu kampanii reklamowych. Agencja SEO będzie również prowadziła je za nas, a także zbierała dane i analizowała je oraz optymalizowała samą kampanię. W zamian za wykupienie takiej usługi będziemy jedynie otrzymywali raporty z wykonanymi działaniami oraz efektami kampanii. Prowadzenie kampanii reklamowych przez agencję nie jest jedynie zaoszczędzeniem czasu, gdyż jest to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające sporej wiedzy. Warto zatem skorzystać z kompetencji pracowników agencji SEO, którzy potrafią analizować dane i optymalizować kampanię, dzięki czemu w połączeniu z innymi usługami będziemy reklamowali się tanio, efektywnie i skutecznie.

Content marketing

Agencje SEO jako że wykorzystują content przy pozycjonowaniu strony internetowej, mają szeroko rozwinięte kanały publikacji i tworzenia treści. Posiadają one wiele partnerskich serwisów internetowych i jakościowych miejsc w sieci, na których mogą publikować content, a także potrafią go otworzyć jakościowo i skutecznie. Dzięki temu coraz częściej oferują usługę content marketingu odrębnie jako strategii marketingu internetowego, z której możemy skorzystać niezależnie. Sama usługa polega na tworzeniu jakościowej treści oraz opublikowaniu jej w Internecie, która będzie oznaczona logiem naszej marki i będzie przyciągała na naszą stronę internetową odbiorców. Agencje SEO mogą proponować tworzenie różnorodnych materiałów np. treści tematycznych, materiałów wizualnych czy interaktywnych, a także regularne dodawanie treści w sieci. Usługa ta może pomagać pozyskiwać nam ruch na pozycjonowaną przez agencję w stronę internetową i zwiększać efektywność pozycjonowania.

Copywriting

Usługą, która działa w agencjach SEO na podobnej zasadzie co content marketing jest copywriting. Jest to pisanie tekstów i treści, które następnie będziemy publikowali na swojej stronie internetowej lub w Internecie. Agencje SEO posiadają najczęściej swoich copywriterów zatrudnionych na stałe, którzy piszą dla nich teksty SEO i treści dodawane w procesie pozycjonowania stron internetowych klientów. Chcąc zamówić jakiekolwiek treści, warto robić to właśnie poprzez dodatkową usługę w agencjach SEO. Jeśli już jesteśmy jej klientami, z pewnością otrzymamy atrakcyjne ceny. Zamawiając również treści w agencji SEO, możemy skorzystać ze zweryfikowanego i z jakościowego copywritera, a nie zlecać pisania anonimowej osobie np. freelancerowi.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.