jak wspomagac agencje seo

Jak wspomagać działania pozycjonujące agencji SEO

Zlecenie pozycjonowania agencji SEO naszej szybkiej strony internetowej to dopiero początek długiej drogi do znalezienia się na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google. Bardzo często jednak chcemy wspomóc działanie agencji SEO i realnie wpływać na pozycjonowanie naszej strony internetowej wykorzystującej zoptymalizowany szablon WordPress. Jest to rzeczywiście możliwe i co ważniejsze nie musimy wcale znać się na SEO, aby wspomagać agencję prostymi czynnościami. Poniżej prezentujemy ciekawe sposoby na wspomaganie prac agencji jako właściciele witryn.

Regularne aktualizacje contentem

Pierwszym sposobem, na jaki możemy wspomagać pozycjonowanie strony internetowej gdy zajmuje się nią agencja SEO, jest regularne aktualizowanie witryny treściami. Zarówno dodawanie jakościowych treści jak i częste aktualizacje w znaczący sposób wpłyną na pozycjonowanie strony internetowej, a procesem tym możemy zajmować się samodzielnie. Teksty możemy pisać samemu lub możemy zamawiać je u copywriterów. Ważne, aby były pisane zgodnie z zasadą SEO Copywritingu, a także były w pełni unikalne i jakościowe. Agencja SEO nie musząc poświęcać czasu na stosunkowo prostą czynność, będzie mogła zająć się np. optymalizacją strony internetowej lub wykonywaniem bardziej skomplikowanych procesów. Przekazanie środków na efektywniejsze działania, gdy możemy dodawać na naszą stronę internetową samodzielnie treści, będzie skuteczniejsze. Jest to mozolna, ale możliwa do wykonania przez właścicieli praca, a częste aktualizacje i dodawanie różnego rodzaju treści zarówno tych tematycznych jak i SEO będzie istotnie wpływało na pozycję naszej witryny w Internecie. Treści, jakie możemy dodawać na naszej stronie internetowej to:

  • content tematyczny
  • teksty SEO
  • wpisy blogowe
  • krótkie posty
  • treści graficzne, wideo i multimedialne
  • Linkowanie zewnętrzne strony

Jednym z najważniejszych czynników rankingowych, który wpływa w bardzo istotny sposób na pozycję naszej strony internetowej w sieci, jest linkowanie zewnętrzne strony oraz dobry hosting WordPress. Linkowanie jest to proces, który polega na dodawaniu linków kierujących do naszej witryny w Internecie. Linki te mają za zadanie ułatwiać przechodzenie robotom indeksującym Google na naszą stronę internetową, a także jej łatwiejsze i szybsze indeksowanie. Mają również za zadanie podnosić statystyki popularności strony poprzez dużą liczbę poleceń witryny w Internecie. Linkowanie zewnętrzne niegdyś było wręcz głównym czynnikiem i decydującym o pozycji naszej strony w Internecie, co najlepiej świadczy o ważności tego czynnika rankingowego. Linkowanie zewnętrzne jest również mozolnym procesem, który możemy wykonywać samodzielnie, odciążając w ten sposób agencję SEO.

Przed rozpoczęciem linkowania należy jednak skontaktować się z pracownikami agencji i ustalić wszystkie działania. Linki musimy dodawać naturalnie oraz nieszablonowo z jakościowych stron internetowych. Możemy robić to zarówno w mediach społecznościowych, na forach internetowych, blogach, a także w katalogach firm czy na różnych stronach internetowych. Linki powinny posiadać również różne atrybuty – dofollow i nofollow, a także pochodzić jedynie z jakościowych serwisów. W trakcie rozmowy z pracownikiem agencji z pewnością poinformuje on nas, w jaki sposób linkować naszą witrynę internetową, aby linkowanie było skuteczne i efektywne.

Kierowanie ruchu na naszą stronę

Ciekawym sposobem na wspomaganie pozycjonowania naszej strony internetowej jest kierowanie ruchu na nią. W trakcie procesu pozycjonowania również możemy w ten sposób podnosić statystyki strony, co przyspieszy całościowe promowanie strony w wyszukiwarce. Ruch możemy kierować z naszych innych witryn lub mediów społecznościowych, a także publikować artykuły sponsorowane czy robić to poprzez marketing szeptany. Możemy też zachęcać osoby, aby przechodziły na naszą witrynę w różny sposób np. ciekawym contentem czy promocjami i zniżkami, przydatne w tym celu będą wtyczki WordPress

Zarób więcej środków na pozycjonowanie

Dość niecodzienną, ale bardzo skuteczną poradą, którą można udzielić wszystkim właścicielom witryn, którzy chcą wspomagać pozycjonowanie własnego serwisu, jest zarobienie większej ilości środków i przekazanie ich na pozycjonowanie. Choć istnieje kilka metod na samodzielne wspomaganie pozycjonowania, w większości przypadków, nasze działanie nie będzie możliwe z powodu braku odpowiedniej wiedzy. Działania, które możemy wykonać samodzielnie, są zatem ograniczone. Jeżeli jesteś specjalistą w jakiejś konkretnej dziedzinie, możesz zorganizować dodatkowe środki sprzedając konsultacje. Idealnie do tego sprawdzi się wtyczka WooCommerce Booking. Jeśli jednak bardzo zależy nam na realnym wpływaniu na proces pozycjonowania, możemy poświęcić swój wolny czas i zarobić dodatkowe środki, które przekażemy agencji na pozycjonowanie. Większy budżet z pewnością zostanie efektywnie rozdysponowany przez agencję SEO. Jest to dużo bardziej efektywne rozwiązanie, gdyż za poświęcony czas na zarabianie konkretnej sumy pieniędzy uzyskamy dużo więcej profitów, aniżeli działając przy witrynie samodzielnie.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.