marketing internetowy

Co to jest marketing internetowy i jak działa?

Marketing internetowy to obecnie „must have” każdej marki, która chce się reklamować i promować. Ma on bardzo wiele zalet i idealnie wpisuje się w nasze obecne czasy, gdzie internet jest wręcz podstawowym elementem życia każdego człowieka. Jak zatem docierać dzięki niemu do nowych klientów, czym jest marketing internetowy i jak działa w praktyce? Wszystkie najważniejsze informacje o marketingu internetowym prezentujemy w dalszej części tekstu.

Czym jest marketing internetowy

Marketing internetowy to największa i najbardziej rozbudowana gałąź ogólnego marketingu. Są to działania promocyjne w Internecie, których celem jest głównie pozyskiwanie nowych klientów dla danej marki, budowa pozytywnego wizerunku czy zwiększenie zasięgu marki.

Marketingiem internetowym zajmują się przede wszystkim agencje interaktywne, które wyspecjalizowane są jedynie w działaniach promocyjnych w sieci, ale świadczą go również agencje marketingowe czy agencje SEO. Digital marketing składa się z kilku głównych strategii marketingowych, które są najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane. Możemy zaliczyć do nich takie typy promocji w sieci jak:

Marketing internetowy jest również całościowym, kompletnym procesem promowania marki i nie zakłada on jedynie wykonywania poszczególnych strategii marketingowych w niezorganizowany sposób. Proces promocji marki w sieci rozpoczyna się od analizy sytuacji oraz potrzeb klienta, a także doboru najodpowiedniejszych strategii marketingowych. Uwzględnia się przy tym cenę czy możliwości i charakterystykę danej marki. Następnie digital marketing wdrażany w sieci ma pomagać klientom agencji osiągać ich cele. W trakcie jego wdrażania poddawany jest również weryfikacji, a także szczegółowej analizie działań oraz ew. korektom.

Cele marketingu internetowego

Digital marketing pomaga spełniać różne cele poprzez promocję marki w Internecie. Ogólnie wyróżnia się kilka głównych celów do osiągnięcia, w dotarciu do których ma wspierać osoby go wykorzystujące. Najpopularniejszym celem digital marketingu jest pozyskiwanie nowych klientów dla marki oraz zwiększanie sprzedaży. Jest to naturalny cel, do którego dążą, promujące się firmy w Internecie. Kolejnym celem z jakiego możemy skorzystać, chcąc promować się w sieci, jest budowa pozytywnego wizerunku, a w efekcie budowanie wizerunku lidera branżowego czy profesjonalnej marki. E-marketing pomaga również budować kompleksowo markę na polu PR. Kolejnym celem marketingu internetowego jest zwiększenie zasięgu przez marki nowe na rynku, które dopiero go budują.

Bardziej ogólnymi celami i założeniami marketingu internetowego jest nawiązywanie długotrwałych relacji z klientami także pomoc w budowaniu marki ogólnie, dzięki obecności marki w internecie poprzez np. nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych czy pozyskiwanie nowych kontrahentów.

Jak w praktyce działa promocja w internecie

Wiele osób, choć zna teoretycznie definicję marketingu internetowego obawia skorzystać z tej opcji, gdyż nie wie jak w praktyce wygląda promowanie się w internecie. Pierwszym krokiem do tego jest odnalezienie odpowiedniego typu agencji i samej agencji marketingu internetowego na rynku. Gdy wybierzemy już odpowiedni typ oraz najlepszą agencję marketingową na rynku wystarczy udać się do niej oraz rozpocząć działania promocyjne.

Dana agencja marketingowa przedstawi z pewnością plan działania, który będzie wynikiem analizy naszej sytuacji. Będziemy mogli również porozmawiać i współtworzyć dany plan, a dzięki temu będziemy mieli kontrolę nad procesem promocji internecie. Kolejnym krokiem promowania się w sieci po ustaleniu wszystkich szczegółów jest stworzenie briefu czyli dokumentu, w którym będziemy przekazywali zlecenie promocji naszej marki czy też sklepu wykorszystującego wtyczkę WooCommerce. Po jego przekazaniu agencji rozpocznie ona pracę zgodnie ze wszystkimi ustaleniami. Współpraca z agencjami marketingowymi najczęściej odbywa się na zasadzie podpisania umowy obowiązującej przez pewien okres, w której zawarte są wszystkie najważniejsze informacje odnośnie promocji naszej marki w sieci.

W trakcie trwania współpracy będziemy otrzymywali jako klienci raporty z wykonanych działań, a także liczne statystyki czy wyniki ruchów promocyjnych agencji. Będziemy mogli również w trakcie prowadzenia działań reklamowych modyfikować je lub rozszerzać o ile podpisana umowa daje taką możliwość. W zależności od sytuacji możemy również samodzielnie wspierać działania agencji marketingowej, a także zakończyć współpracę jeśli agencja nie wywiązuje się ze swojej części umowy. Chcąc współpracować z agencjami marketingowymi, nie musimy znać się na digital marketingu, a całe zadanie możemy powierzyć jedynie specjalistom.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.