dla kogo przeznaczony jest e marketing

Dla kogo przeznaczony jest e-marketing i kiedy warto się na niego zdecydować

Marketing internetowy to jeden z najlepszych sposobów promowania naszej marki. Reklamując się w internecie, możemy skorzystać z bardzo dużej ilości plusów digital marketingu, a także realnie wpływać na kształt naszej firmy. Pomimo tego, iż jest to bardzo skuteczny a także korzystny sposób promowania marek, wiele osób w dalszym ciągu ma pewne obawy i nie jest przekonana do końca dla kogo jest przeznaczony e-marketing, czy może z niego skorzystać i kiedy warto zdecydować się na taki ruch. W tym tekście odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości związane z tymi zagadnieniami.

Dla kogo przeznaczony jest digital marketing?

Marketing internetowy przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących promować się w internecie niezależnie od tego czy są osobami prywatnymi, firmami czy globalnymi markami. Marketing internetowy posiada bardzo wiele różnorodnych strategii i typów reklamy, a przy jego pomocy możemy osiągać różne cele. Marketing internetowy będzie zatem przeznaczony dla każdej osoby, która chce reklamować się w sieci. Możemy również wykorzystywać do tego celu agencje marketingowe lub przeprowadzać działania promocyjne samodzielnie bez  żadnych ograniczeń jeśli chcemy skorzystać z reklamy internetowej.

Wejście z nową marką na rynek

Pierwszą sytuacją, w której warto wdrażać marketing internetowy, jest wejście z nową marką na rynek. Dzięki temu będziemy mogli zarówno pozyskiwać nowych klientów i generować zyski, ale też budować pozytywny wizerunek marki w sieci czy budować markę kompleksowo. Obecnie internet jest miejscem, którego nie możemy zignorować jeśli chcemy budować naszą firmę lub biznes niezależnie od tego czy będzie to biznes internetowy oparty o WordPress czy stacjonarny. W sieci znajdziemy bardzo dużą ilość potencjalnych klientów – znacznie większą niż w świecie realnym, do której bardzo łatwo dotrzeć. Promocja marki, którą właśnie stworzyliśmy w internecie, będzie zatem dawała duże możliwości na wielu polach. Budując nową markę, musimy być obecni w internecie, gdyż brak naszych profili w social mediach, witryny internetowej czy odpowiedniej widoczności w sieci z pewnością nie będzie dobrze odbierany, a także nie pozwoli wykorzystać potencjału samej marki. Reklama internetowa w początkowej fazie tworzenia biznesu może być niezwykle tania i ekonomiczna lub wręcz darmowa, a także często pozwoli uzyskać spore zarobki i dużo szybciej rozwijać firmę.

Biznes lokalny

Drugą sytuacją, w której korzystanie z marketingu internetowego jest szczególnie wskazane, jest prowadzenie biznesu lokalnego. Bardzo często biznesy tego typu nie są promowane i reklamowane w internecie, a skupiają się na tradycyjnych formach reklamy takich jak billboardy i plakaty czy systemy lojalnościowe. Prowadząc biznes stacjonarny i reklamując się w internecie, przede wszystkim możemy bardzo łatwo dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców oraz targetować reklamę ze względu na lokalizację. W ten sposób możemy również dotrzeć do bardzo dużej ilości klientów z danego regionu, o co często bardzo trudno w tradycyjny sposób. Argumentem przemawiającym za wykorzystaniem marketingu internetowego dla biznesu lokalnego jest również fakt, że wiele osób prowadzących takie biznesy nie korzysta z digital marketingu. Dzięki temu dosyć łatwo możemy stawać się literami branżowymi, a także wyprzedzić naszych bezpośrednich konkurentów generując większy zysk i jeszcze szybciej rozwijać naszą markę. Digital marketing jest bardzo elastyczny. Z pewnością działania promocyjne w internecie możemy dostosować do charakterystyki naszej marki, celu czy budżetu jaki posiadamy — a który często nie jest zbyt wielki.

Rozszerzenie działań marketingowych

Z marketingu internetowego powinniśmy również korzystać jeśli chcemy rozszerzyć nasze działania marketingowe. Jeśli prowadzimy je stacjonarnie lub nie prowadzimy ich wcale, przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od intensywnej promocji naszej marki w sieci. Będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie zarówno ze względu na możliwości i korzyści jakie daje digital marketing. Korzystając już z pewnych strategii marketingowych np. bilbordy, ulotki, digital marketing nie będzie przeszkadzał tym działaniom, a będzie można je bardzo łatwo skorelować. Marketing internetowy będzie też dobrym wyborem jeśli posiadamy dodatkowo budżet na działania reklamowe, ale chcemy spróbować innych możliwości promocji marki.

Chęć działania na dużą skalę

Kolejną sytuacją w której powinniśmy wykorzystywać marketing internetowy, jest chęć działania na dużą skalę. Może być to sytuacja, w której chcemy wypromować naszą stacjonarną markę lub chcemy stworzyć globalną firmę np. sklep internetowy wykorzystujący szablon WordPress. W takiej sytuacji marketing internetowy daje możliwości bardzo prostego i szybkiego dotarcia nawet do setek czy tysięcy potencjalnych klientów. Większości działań marketingowych w sieci możemy bardzo prosto skalować, przeznaczając jedynie odpowiednio większy budżet na działania reklamowe. Marketing internetowy daje również bardzo zaawansowane możliwości konfiguracji reklamy czy jej emisji różnym grupom docelowym a także wiele statystyk i możliwość optymalizacji. Dzięki temu jeśli chcemy działać na dużą skalę i przeznaczać spore budżety reklamowe możemy robić to skutecznie i efektywnie, a także łatwo.

Jakie plusy posiada digital marketing

Marketing internetowy jest niezwykle korzystnym sposobem promowania naszej marki. Internet daje bardzo wiele możliwości reklamy oraz spełnienia dużej ilości różnych celów. Nie są to jednak wszystkie zalety digital marketingu a je najważniejsze staramy się przedstawić w dalszej części tekstu.

Możliwość targetowania reklamy

Pierwszym i jednym z największych plusów marketingu internetowego jest możliwość targetowania reklamy. W porównaniu z marketingiem tradycyjnym gdzie jest to w zasadzie praktycznie niemożliwe lub niezwykle trudne, marketing internetowy nie dość że daje bardzo prosto taką możliwość, pozwala dodatkowo niezwykle dokładnie określać grupę docelową naszej reklamy. Każdy rodzaj reklamy internetowej posiada mniej lub bardziej rozwinięty system targetowania. Może być to targetowanie naturalne np. z uwagi na umiejscowienie czy publikację reklamy albo wręcz odwrotnie być niezwykle szczegółowe – jak ma to miejsce w systemach reklamowych takich jak Google Ads czy Facebook Ads. Tego typu targetowanie pozwala w bardzo dokładny sposób określić odbiorców. Możemy zrobić to pod kątem wielu płaszczyzn takich jak:

  • lokalizacja
  • dane socjalne
  • preferencje
  • dane personalne
  • aktywność w internecie

Ogólnie istnieje kilka typów targetowania reklamy w jakie możemy podzielić naszych odbiorców. W przypadku sklepu internetowego na WooCommerce, koniecznie będzie zainstalowanie wtyczki do WordPress pozwalającej na remarketing osób w połączeniu z np: Google merchant Center które odwiedziły naszą stronę. Dodatkowo zalecamy zainstalowanie wtyczki WooCommerce google analytics, dzięki czemu nasze działania mogą być trafniejsze, a także opierać się o sprawdzone oraz przebadane przez specjalistów sposoby docierania do klientów. Targetowanie reklamy internetowej przede wszystkim wpływa na efektywność wydawania budżetu reklamowego. Warto osoby, który trafiły na naszą stronę internetową przekonać do zapisu na newsletter. Jeśli z naszą reklamą docieramy do osób, które z dużym prawdopodobieństwem skorzystają z naszej oferty, wydajemy środki na reklamę, które przynoszą największe możliwe korzyści. W przeciwieństwie do reklamy nietargetowanej np. tradycyjnej, gdzie reklamujemy się w szerokiej grupie osób, w której większość z potencjalnych klientów na pewno nimi nie zostanie, możemy zatem działać bardziej skutecznie i efektywnie.

Możliwość zlecenia promocji agencji

Bardzo dużym plusem marketingu internetowego jest możliwość jego zlecenia i niewykonywania go samodzielnie. Często nie znamy się na metodach promocji w internecie, a nasze działania są nieefektywne, mało skuteczne i prowadzone nieco po omacku z powodu braku wiedzy na ten temat. Marketing internetowy zapewnia bardzo dużą liczbę agencji różnego rodzaju do których możemy udać się po pomoc. Możemy zrobić to zarówno w agencjach marketingowych oferujących promowanie się tradycyjne i internetowe marki jak i w agencjach interaktywnych czy też agencjach odpowiedzialnych za pozycjonowanie stron internetowych, zakładających jedynie promowanie się w internecie. Nie musimy też znać się na digital marketingu gdyż agencje marketingowe świadczą kompleksowe usługi. Z pewnością otrzymamy również doradcę klienta, który będzie pośredniczył między nami, a agencją marketingową przekazując jej odpowiednim językiem informacje uzyskane od nas czy nasze preferencje i cele, które chcemy osiągnąć. Zlecenie pracy agencji marketingowej jest niezwykle proste i co najważniejsze pozwala w pełni skupić się na prowadzeniu biznesu. W zamian za opłatę możemy zatem pozyskiwać klientów i nie musimy zaprzątać sobie tym procesem głowy, mogąc rozwijać markę czy obsługiwać nowych klientów.

Duża skuteczność

Marketing internetowy to przede wszystkim bardzo duża skuteczność reklamy. Jest to sprawdzony sposób reklamy, który posiada wiele skutecznych strategii działających na różne sposoby. Wybierając odpowiednią dla naszej marki i celu jaki chcemy osiągnąć, możemy skorzystać z bardzo dużej skuteczności digital marketingu. Niejednokrotnie zostało to już pokazane np. na przykładzie dużych i globalnych marek czy nawet małych lokalnych firm, że może znacząco zmienić sytuację danej firmy na korzyść. Dzięki marketingowi internetowemu możemy realnie pozyskiwać bardzo duże ilości nowych klientów, a także budować naszą markę.

Z dużej skuteczności marketingu internetowego może skorzystać zatem każda osoba. Działania digital marketingu będą tak samo skuteczne zarówno dla małych lokalnych marek i firm jak i dużych globalnych przedsiębiorstw. Działania promocyjne będą odbywały się na takiej samej zasadzie niezależnie od wielkości marki, dzięki czemu możemy uzyskiwać w takie same profity co globalne marki. Jest to bardzo sprawiedliwe i daje dużo możliwości. Przeprowadzając reklamę w odpowiedni sposób, możemy osiągnąć sukces niezależnie od celu, jaki sobie postawiliśmy i mamy na to bardzo duże szanse.

Elastyczność i wiele form reklamy do wyboru

Jednym z najważniejszych plusów marketingu internetowego jest jego elastyczność. Do wyboru mamy bardzo dużą ilość różnorodnych form reklamy, które z pewnością pozwalają skutecznie reklamować się każdej marce niezależnie od tego, jakiej jest wielkości, w jakiej branży tematycznej działa oraz jakim budżetem reklamowym dysponuje.

Marketing internetowy może być wykorzystywany zarówno jako podstawowa forma reklamy czy pozyskiwania klientów, ale może być też również uzupełniającym sposobem reklamy naszej firmy. Możemy również dobierać odpowiednią formę reklamy adekwatne do naszej sytuacji czy charakterystyki funkcjonowania. Dzięki temu będziemy mogli np. budować pozytywny wizerunek marki, a także — co najważniejsze skutecznie pozyskiwać nowych klientów.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.