korzysci agecja seo

Jakie korzyści płyną ze współpracy z agencją SEO

Chcąc pozycjonować stronę internetową, zdecydowanie warto udać się do agencji SEO, a nie innych agencji na rynku. Współpraca z agencjami tego typu ma wiele plusów, dla których warto stawiać właśnie na takie rozwiązanie. W tym tekście przedstawiamy je wszystkie, odpowiadamy na pytanie dlaczego warto współpracować z agencjami SEO i wybierać je w pierwszej kolejności jeśli mamy taką możliwość.

Największe kompetencje i możliwości agencji SEO

Pierwszym i jednym z największych plusów współpracy z agencjami SEO gdy chcemy pozycjonować naszą stronę internetową, są największe kompetencje agencji tego typu. Agencje SEO specjalizują się w pozycjonowaniu stron internetowych, a co za tym idzie, kładą największy nacisk właśnie na ten element marketingu internetowego. W porównaniu z innymi agencjami np. interaktywnymi czy marketingowymi na rynku świadczą one najdokładniejszą i najbardziej merytoryczną usługę pozycjonowania. Agencje SEO zatrudniają specjalistów z branży IT, WooCommerce i WordPress, stron internetowych, a także pokrewnych specjalistycznych dziedzin. Dzięki temu mogą oferować wysokie kompetencje swoich pracowników, a także sporą wiedzę merytoryczną. Możemy osiągać przez to najlepsze możliwe efekty, a naszą witryną opartą o WordPress zajmować będą się najlepsi specjaliści na rynku, gdyż nie ma już bardziej specjalistycznej agencji zajmującej się promowaniem stron internetowych w Google.

W porównaniu z innymi typami agencji, gdzie pozycjonowanie jest oferowane jako jedna z wielu usługi marketingu internetowego, współpracując z agencjami SEO, będziemy mogli liczyć na najlepsze efekty i najwyższą skuteczność działań. Jest to bardzo ważne gdy zależy nam przede wszystkim na skuteczności, posiadamy duże i skomplikowane serwisy internetowe lub gdy nasza strona internetowa jest głównym źródłem pozyskiwanego ruchu. Korzystanie z usług specjalistycznych agencji SEO to również:

  • większe możliwości operacyjne
  • większa ilość mocy przerobowych
  • wypracowane procesy pozycjonowania
  • możliwość skorzystania z ponadprzeciętnej wiedzy branżowej

Bezpieczeństwo

Drugim bardzo ważnym plusem współpracy z agencjami SEO jest bezpieczeństwo WordPress. Przekazując witrynę internetową, aby została wypozycjonowana w wyszukiwarce Google często boimy się o jej uszkodzenie. Powierzając nasz serwis internetowy agencji SEO, możemy być zatem spokojni. Agencje zatrudniają specjalistów najwyższej klasy, a także doskonale znają się na swojej pracy. Dzięki temu nie musimy obawiać się uszkodzenia witryny czy nawet niecelowego jej rozoptymalizowania. Na ten plus warto zwrócić szczególną uwagę jeśli witryna internetowa jest ważną częścią naszej marki. W takiej sytuacji powinniśmy szczególnie wybierać agencje SEO, które są najwyższym gwarantem bezpieczeństwa i poprawnego przeprowadzenia procesu pozycjonowania. Wybierając agencję tego typu, nie będziemy musieli również obawiać się utraty ciężko i często drogo wypracowanych pozycji. Jeśli zatem mamy przekazać naszą stronę internetową w pozycjonowanie, warto wybierać agencje SEO, a nie przypadkowych anonimowych freelancerów czy niesprawdzone agencje marketingowe.

Szeroki zakres i elastyczność usługi

Agencje SEO coraz częściej w odpowiedzi na oczekiwania rynku oferują oprócz usług związanych z samym pozycjonowaniem stron internetowych dodatkowe usługi marketingu internetowego. Są to takie usługi jak prowadzenie mediów społecznościowych, tworzenie GMC i w przypadku WordPress konfigurowanie wtyczki WooCommerce google merchant, content marketing i copywriting czy budowanie strony internetowej. Jeśli zatem udamy się do agencji SEO będziemy mogli skorzystać zarówno z profesjonalnego pozycjonowania stron internetowych jak i innych usług, które nie wymagają już aż tak dużych kompetencji. Współpracowanie, tylko z jedną agencją przy promowaniu naszej marki Internecie jest bardzo komfortowe, pomaga zaoszczędzić czas, a także otrzymać lepszą ofertę cenową w promocji. Jeśli zamówimy kompleksowo wszystkie usługi marketingu internetowego w jednej agencji, z pewnością otrzymamy spory rabat i będą one tańsze niż zamawiane ich w kilku osobnych agencjach. Szeroki zakres usług świadczonych przez agencje SEO to również możliwość wykorzystywania ich do pozycjonowania naszej strony internetowej. Jeśli zamówimy kompleksowe promowanie się w Internecie w agencji SEO, pracownicy będą mogli korelować ze sobą np. prowadzenie social mediów czy content marketing i przeprowadzać je w odniesieniu do naszej strony internetowej, co będzie wspomagało cały proces pozycjonowania.

Duży wybór agencji SEO na rynku

Na rynku panuje również bardzo duży wybór różnorodnych agencji SEO wykorzystujących wtyczki Yoast Seo w WordPress, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z wyszukaniem takiej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Mogą być to oczekiwania zarówno pod kątem lokalizacji, oferty, kompetencji czy ceny. Możliwość skorzystania z wielu różnych agencji SEO sprawia, że będziemy mogli wybrać dokładnie taką agencję, jakiej potrzebujemy w danym momencie. Również samo zlecenie pracy jest bardzo proste i nie wymaga od nas znajomości branży SEO.

Jak zlecić pozycjonowanie i napisać brief

Jeśli podjęliśmy już decyzję o zleceniu pozycjonowania naszej strony internetowej agencji SEO, warto zlecić tę pracę w odpowiedni sposób. Choć wiele osób nie przykłada do tego większej wagi, prawidłowe przekazanie zlecenia jest niezwykle korzystne, zapobiega wielu nieporozumieniom i daje możliwość realnego wpływania na proces pozycjonowania. W dalszej części tekstu podpowiadamy zatem jak przekazać zlecenie pozycjonowania oraz jak napisać brief, aby znalazły się w nim wszystkie najważniejsze informacje.

Ustal wszystkie warunki i kwestie

Pierwszym etapem przekazywania zalecenia pozycjonowania strony internetowej jest ustalenie wszystkich warunków i kwestii prawnych. Jest to etap tuż przed przekazaniem zlecenia, ale jest bardzo ważny, gdyż to właśnie na podstawie uzyskanych informacji od agencji SEO będziemy mogli zażyczyć sobie konkretny typ pozycjonowania czy poprosić o konkretny rodzaj współpracy. Przed przekazaniem dokumentu zlecającego pozycjonowanie, należy zatem upewnić się co do wszystkich ustaleń, jakie zostały poczynione w trakcie rozmów czy negocjacji. Należy również zapytać się o wszystkie – nawet najdrobniejsze kwestie, aby móc je umieścić w umowie lub briefie. Często nawet oczywiste rzeczy mogą okazywać się nieco inne i być powodem naszego zaskoczenia. Wszystkie dane powinniśmy zebrać w formie podsumowania rozmów z agencją i mogą mieć one roboczy charakter.

Napisz i przekaż brief

Gdy znamy już wszystkie szczegóły odnośnie pozycjonowania, które chcemy zlecieć, powinniśmy napisać brief. Jest to dokument, który przekazujemy oficjalnie agencji marketingowej – w tym wypadku SEO na początku współpracy. W dokumencie tym ujmujemy wszystkie kwestie związane ze współpracą takie jak:

  • cel pozycjonowania
  • ustalenia związane z samym pozycjonowaniem
  • charakter współpracy
  • kwestie budżetowe
  • kwestie związane ze współpracą z agencją

Brief możemy stworzyć zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Jest to dokument techniczny, a więc powinien mieć minimalistyczną formę i zawierać jedynie konkretne dane i informacje. Dobrym pomysłem jest również podzielenie go na odpowiednie sekcje, aby był czytelny i sformatowanie go, aby pozyskiwanie z niego informacji było łatwe i przyjazne. W pierwszej sekcji warto przekazać agencji SEO wszystkie informacje o naszej stronie internetowej i marce. Z pewnością ułatwi to działanie pozycjonujące i wpłynie na ich efektywność. W miejscu tym możemy zaprezentować aktualny audyt, informacje o wprowadzonych zmianach czy działaniu strony, a także informacje o marce, jej kolorystyce czy misji. Wszystkie te dane będą wpływały na sposób pozycjonowania strony internetowej.

W kolejnej sekcji należy dokładnie określić, czego oczekujemy od agencji SEO. Mogą być to informacje zarówno związane z celem pozycjonowania takie jak osiągnięcie konkretnych pozycji pod konkretnymi hasłami w wyszukiwarce Google czy pozyskiwanie konkretnego ruchu, ale i również informacje odnośnie sposobu pozycjonowania strony internetowej. Jeśli nie chcemy zostawić tej kwestii po stronie agencji SEO i z jakichś względów zależy nam na konkretnym typie pozycjonowania czy konkretnych pracach, jest to dobre miejsce, aby umieścić te informacje. W tym miejscu możemy również podać hasła, pod którymi chcielibyśmy znaleźć się w wyszukiwarce Google jeśli takie posiadamy.

Następną sekcję w briefie powinny stanowić informacje o współpracy z agencją SEO. Powinniśmy zamieścić tam informacje o raportach, jakie chcemy otrzymywać, a także formie kontaktu czy wszystkie dane kontaktowe do osób zajmujących się pozycjonowaniem strony w naszej marce. Możemy również wypisać wymagania odnośnie całego procesu pozycjonowania np. intensywności prac czy podzielenie ich czasowo, czy też konfigurację WooCommerce analytics.

Tworząc brief, nie powinniśmy również zapominać o kwestiach budżetowych czy harmonogramie, a także kwestiach organizacyjnych. Powinniśmy w tym miejscu jak najdokładniej określić jakim budżetem dysponujemy, czy możemy go przekroczyć, a jeśli tak, to w jakiej ilości i w jakim przypadku oraz w jakim czasie chcemy uzyskać konkretne efekty. Choć proces pozycjonowania jest procesem nieprzewidywalnym i nie możemy zażyczyć sobie konkretnych terminów, dla agencji SEO może być to pewien punkt odniesienia. W tym miejscu możemy również podać ważne informacje związane z wprowadzaniem produktów na rynek czy ważnymi momentami dla marki, aby agencja SEO mogła korelować prace nad witryną z działalnością naszej marki.

Na samym końcu briefu możemy zamieścić informację o naszej stronie internetowej. Mogą być to dane od kiedy jesteśmy właścicielami witryny, w jaki sposób ją prowadzimy, w jakim stopniu korzystaliśmy z usług innych agencji SEO, a także możemy zamieścić wszystkie dokumenty związane ze stroną internetową takie jak audyty czy raporty z działań innych agencji jak i szczegółowe informacje jaki szablon WordPress został użyty na stronie.

Zadbaj o oficjalną formę rozpoczęcia współpracy

Bardzo ważnym aspektem przekazywania zlecenia pozycjonowania agencji SEO jest zadbanie o oficjalną formę rozpoczęcia współpracy. Przede wszystkim powinniśmy oficjalnie wykupić usługę lub podpisać umowę o pozycjonowanie. W umowie warto również zawrzeć informacje o briefie, które przekazujemy, aby nie było żadnych wątpliwości co do przekazania informacji o naszej stronie internetowej. Wszystkie te działania zabezpieczają nas jako klientów i pomagają uniknąć nieporozumień, a dla uczciwych agencji SEO nie będą żadnym problemem, gdyż nie będą miały one nieuczciwych zamiarów.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.