wlasne teskty na strone

Zalety samodzielnego tworzenia treści i zarządzania contentem

Prowadząc własną stronę lub sklep wykorzystujący wordpress i woocommerce, najczęściej chcielibyśmy publikować na nim swoje treści. Choć rozwiązanie takie często jest trudne, posiada wiele zalet i warto zastanowić się nad postawieniem właśnie na taki sposób zarządzania contentem. W dalszej części tekstu przedstawiamy wszystkie zalety samodzielnego tworzenia treści i podpowiadamy kiedy warto wykorzystywać ten sposób publikowania i aktualizacji witryny.

Brak kosztów

Pierwszym, najpopularniejszym i naturalnie zrozumiałym plusem samodzielnego tworzenia contentu, który będziemy dodawali na naszą stronę internetową, jest brak kosztów. Przede wszystkim tworząc treści samodzielnie, musimy poświęcić jedynie czas, którego możemy mieć w nadmiarze lub którego, możemy mieć po prostu więcej aniżeli pieniędzy. Tworząc treści samodzielnie, nie musimy zatem rezerwować i przeznaczać żadnych sum na ten cel, co przy ograniczonym budżecie lub małych projektach np. niekomercyjnych będzie sporą zaletą. Oszczędności poczynione w ten sposób, możemy spożytkować na inne działania pozycjonujące, których już samodzielnie nie będziemy mogli wykonywać. Koszty przeznaczone na zamówienie contentu, mogą często pochłaniać znaczną część budżetu na pozycjonowanie czy prowadzenie strony internetowej.

Lepsze dopasowanie treści

Tworząc treści samodzielnie, najlepiej dopasujemy je do naszego serwisu internetowego, gdyż tylko my samodzielnie dobrze wiemy, na czym tak właściwie nam zależy i jak ułożyć treść na stronie, w celu graficznego ułożenia treści możemy wykorzystać Divi lub wbudowany edytor gutenberg. Znacznie łatwiej jest ziścić wszystkie plany i wymagania tworząc content samodzielnie aniżeli przekazujący nawet najdokładniejszy brief copywriterowi. Tworzenie treści samodzielnie daje możliwość dokładnego dostosowania jej do konkretnych sytuacji i kontekstu, co ciężko przekazać w zleceniu. Treści możemy również tworzyć pod odpowiednim kątem tak, aby łącznie stanowiły całość np. pakiet publikacji. Zlecając stworzenie contentu różnym obcym osobom nieznającym całościowo naszej witryny z pewnością nie pozwoli to osiągnąć nam takiego efektu. Działając w danej branży czy grupie odbiorców, również to my dokładnie wiemy, co jest dla nich ważne i znamy ich dokładną charakterystykę.

Większy komfort publikacji

Tworzenie treści samodzielnie na naszą stronę internetową daje również większy komfort publikacji. Jeśli potrzebujemy treści, możemy stworzyć je samodzielnie i opublikować je w dowolnym momencie. Jest to dużo wygodniejsze i łatwiejsze od zamawiania ich u copywriterów lub współpracy z agencjami marketingowymi. Potrzebując danego tekstu lub innego contentu możemy stworzyć go praktycznie bez czekania od ręki. Zlecając stworzenie treści, przeważnie musimy czekać kilka dni lub zapłacić sporo więcej za ekspresowe wykonanie usługi. Tworząc treści samemu możemy również zaplanować dodanie contentu na naszą stronę internetową i realizować plan nie obawiając się opóźnienia czy niewykonania zlecenia przez copywritera. Poświęcając czas na tworzenie briefu, przekazanie zlecenia czy całą współpracę z agencjami marketingowymi, w krótszym czasie potrafiąc pisać treści samemu, przeważnie będziemy mogli stworzyć je samodzielnie.

Satysfakcja z prowadzenia własnej strony

Samodzielne tworzenie treści na naszą stronę internetową to również satysfakcja z prowadzenia własnej witryny. Jeśli samemu tworzymy content i publikujemy go, daje nam to satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, a także budowania własnej strony internetowej. Choć nie jest to wymierna korzyść, potrafi wpływać na motywację, a pośrednio nawet na efektywność i skuteczność naszych działań. Jeśli jesteśmy usatysfakcjonowani i zmotywowani oraz widzimy sens w prowadzeniu witryny, znacznie łatwiej będzie nam to robić – łatwiej i efektywniej, a co za tym idzie uzyskiwać lepsze efekty. Warto także wykorzystać wtyczkę yoast seo do polepszenia struktury treści.

Kiedy warto samodzielnie publikować treści?

Treści, warto samodzielnie publikować przede wszystkim wtedy kiedy mamy taką możliwość. Będzie to dużo efektywniejsze i lepsze rozwiązanie od zamawiania ich w zewnętrznych źródłach. Powinniśmy robić to jednak jedynie wtedy jeśli potrafimy pisać samodzielnie oraz sprostać poziomowi naszego serwisu. Samodzielne publikowanie treści będzie również korzystne jeśli prowadzimy niekomercyjny mały projekt oraz posiadamy ograniczony budżet finansowy. Publikować content samemu, możemy zatem do takiego momentu, do jakiego będziemy mogli bez większych trudności obsługiwać stronę jednoosobowo. Kiedy stanie się to już nazbyt problematyczne np. z racji rozbudowania projektu, nie powinniśmy wstrzymywać go, nie dając wykorzystywać potencjału witryny tylko dlatego, iż chcemy tworzyć treści samodzielnie. W takim wypadku możemy część treści tworzyć samodzielnie, a część zamawiać. Samodzielne publikowanie contentu będzie również dobrym rozwiązaniem jeśli witryna ma charakter osobisty i chcemy utrzymywać bliski kontakt z naszymi odbiorcami lub zależy nam na dokładnym przekazaniu wizji i pewnych informacji.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.