darmowa reklama w internecie

Jak możemy za darmo reklamować się w internecie

Marketing internetowy to oprócz wielu ciekawych płatnych typów reklamy w sieci, duża ilość darmowych sposobów promocji. Możemy wdrażać je samodzielnie, gdyż są stosunkowo proste, a także same w sobie nie wymagają żadnych opłat. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie najpopularniejszych darmowych sposobów marketingu w internecie.

Marketing szeptany

Pierwszym i jednym z najpopularniejszych darmowych sposobów marketingu internetowego jest marketing szeptany. Polega on na dodawaniu pozytywnych opinii o naszej marce w internecie w różnych miejscach. Wpisy polecające najczęściej mają kilka zdań i krótko opisują działalność naszej marki, jej zakres i polecają ją jako ciekawą oraz wartą uwagi ofertę. Wpisy takie dodaje się w social mediach, na forach internetowych czy na blogach, a także w tych wszystkich miejscach, gdzie przebywają osoby zainteresowane daną tematyką. Wpisy marketingu szeptanego możemy tworzyć samodzielnie, gdyż nie jest to skomplikowane czy problematyczne – a bardziej mozolne. Wpisy te możemy również dodawać samodzielnie i w ten sposób docierać do bardzo dużej ilości potencjalnych klientów w sieci, komentując na forach pamiętajmy, by kierować na starannie przygotowany szablon do WordPress. Warto też pomyśleć o zapisie na newsletter, dzięki czemu za darmo będziemy mogli reklamować się do bazy osób zapisanych na subskrypcje w WooCommerce.

Content marketing

Na podobnej zasadzie co marketing szeptany działa content marketing. Jest to marketing treści, który jest bardziej zaawansowaną formą buzz marketingu. Polega on na tworzeniu przydatnych i jakościowych materiałów tematycznych, a następnie na ich publikacji w sieci. Materiały te mogą mieć formę:

  • pisanych tekstów tematycznych, artykułów eksperckich czy e-booków
  • zdjęć, materiałów graficznych czy infografik
  • materiałów interaktywnych
  • nagrań wideo, podcastów

Content marketing opiera się na stworzeniu przydatnej treści, która będzie udostępniana w sieci za darmo i która zainteresuje potencjalnych odbiorców. Przyciąganie treścią ma sprawiać, że odbiorcy treści zainteresowani nią będą sprawdzali również markę, która dodała teksty czy poradniki. Zainteresowani marką jako sponsorem wartościowych treści klienci, będą już pozytywnie do niej nastawieni, a sam content marketing jest niezwykle jakościowym sposobem promocji, który pomaga zdobywać zarówno nowych klientów jak i budować pozytywny wizerunek.

Inbound marketing

Kolejnym sposobem darmowej reklamy w internecie jest inbound marketing. Jest to tzw. marketing przychodzący, który polega na daniu odnajdywania się potencjalnym klientom w internecie poprzez zwiększenie naszej widoczności w sieci. Inbound marketing jest również nazywany marketingiem przyzwolenia, gdyż to potencjalni klienci muszą samodzielnie odszukać naszą markę w sieci i skorzystać z danych kontaktowych. Inbound marketing będzie zatem zakładał maksymalne ułatwienie im tego, poprzez dodawanie dużej ilości danych typu NAP (name, address, phone) w internecie. Informacje o naszej marce możemy dodawać na Google Maps w postaci pinezki, w katalogach biznesowych czy tematycznych, na forach internetowych w social mediach czy w tych wszystkich miejscach, gdzie mogą przebywać nasi potencjalni klienci. Należy robić to również pasywnie, prezentując jedynie dokładnie naszą markę, ale nie nagabując potencjalnych klientów do skorzystania z usług. Inbound marketing będzie zatem daniem odnajdywania się klientom w sieci poprzez dokładną prezentację. Do inbound marketingu możemy zaliczyć widoczność w porównywarkach cen np: ceneo

Prowadzenie social mediów

Jednym z najlepszych sposobów na darmowe reklamowanie się w internecie jest prowadzenie social mediów. Z portali społecznościowych korzysta bardzo duża ilość osób, wśród których znajdują się potencjalni klienci naszej marki. Najprostszym sposobem reklamy jest stworzenie profilu marki na którym będziemy publikowali zarówno ofertę firmy jak i treści tematyczne. Odpowiednio prowadzony, otagowany i reklamowany profil w mediach społecznościowych będzie chętnie odwiedzany przez osoby zainteresowane daną tematyką, a nasza marka będzie w ten sposób mogła pozyskiwać nowych klientów. Profil w social mediach możemy reklamować intensywnie wśród społeczności danego portalu np. na grupach lub zewnętrznie w internecie, traktując go jako miejsce, do którego będziemy kierowali ruch tematyczny z sieci. Samodzielne prowadzenie profilu w social mediach za darmo będzie głównie polegało na przygotowaniu wartościowego contentu, regularnych aktualizacjach czy angażowaniu odbiorców poprzez konkursy czy publikowanie rabatów, a także na sprowadzaniu ruchu tematycznego.

Porada: Choć wyżej wymienione sposoby marketingu internetowego to sposoby umożliwiające darmowe reklamowanie się w internecie, możemy je wszystkie zamówić w agencjach marketingowych. Jeśli samodzielnie nie posiadamy odpowiednich umiejętności czy czasu, możemy zamówić ich wykonanie przez specjalistów, którzy zajmą się ich konfiguracją a także ich wdrażaniem i prowadzeniem.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.