SUPER OFERTA -Dostęp do wszystkich produktów na rok  KUP TERAZ

Wirtualna asystentka i sklep internetowy oparty o WooCommerce.

Coraz więcej sklepów przenosi swoją sprzedaż do internetu albo wykorzystuje sklep online jako uzupełnienie dla działań stacjonarnych. Nic w tym dziwnego. Biznes online można prowadzić 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Z ofertą można docierać do ogromnych grup docelowych, bo nieograniczonych konkretną lokalizacją. Sklepy internetowe oparte na WooCommerce mają wielki potencjał i pozwalają swoim właścicielom na bardzo wiele. To sklepy, które można skroić na miarę potrzeb własnego biznesu. Warto więc zastanowić się, czy wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu sklepu internetowego, czy też wszystkie zadania spoczywają na jego właścicielu. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Dużo powtarzalnych obowiązków

WooCommerce jest bardzo intuicyjny i nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, by prowadzić sklep postawiony przy jego użyciu. Zdarzają się opinie, że sklepy na WC są w takim razie proste w obsłudze i każdy może się tym zająć. 

Ale nie czarujmy się. 

Prowadzenie własnego sklepu nie jest wcale proste. Trzeba wstawiać do sklepu nowe produkty, śledzić składane zamówienia i aktualne stany magazynowe. Kiedy się kurczą, trzeba podjąć konkretne działania w celu ich uzupełnienia. Trzeba też prowadzić korespondencję z klientami, wystawiać im faktury oraz dbać o to, by byli zadowoleni. Warto też śledzić opinie o sklepie oraz prowadzić kampanie reklamowe po to, by zwiększyć sprzedaż. Sklep powinien też być pozycjonowany po to, by trafiali do niego klienci z wyszukiwarki. Jeśli to jest dla Ciebie mało, to musisz też pamiętać, że zamówione towary trzeba rozsyłać do klientów. Koniecznie więc trzeba przygotowywać etykiety, pakować paczki i rozsyłać je do adresatów. Warto też prowadzić newsletter i wysyłać okolicznościowe wiadomości klientom. Do tego jeszcze dochodzą promocje, rabaty, pakiety, up-selling, cross-selling… To wszystko trzeba przemyśleć, przygotować i wprowadzić w życie. Uff… To całkiem dużo zadań, które trzeba każdego dnia. KAŻDEGO!

Robi się nudno

Dużo powtarzalnych zadań z czasem staje się po prostu nudne. Kiedy zaczynasz przygodę ze swoim sklepem na WooCommerce, na początku czujesz euforię, ale z czasem możesz zostać przytłoczony niekończącymi się obowiązkami. Ciągle masz coś do zrobienia. Ciągle masz jakieś zaległości. Z czasem też przestajesz czuć satysfakcję z tego, co robisz. Zadania stają się powtarzalne. 

Wejdź tu, kliknij tam, zatwierdź, zapisz, wstecz i jeszcze raz kliknij tam. 

I od nowa!

Wejdź tu, kliknij tam, zatwierdź, zapisz, wstecz i jeszcze raz kliknij tam. 

Czy tak powinien wyglądać dzień człowieka sukcesu?

A gdyby mogło być inaczej?

Może Cię zaskoczę, ale prowadzenie sklepu internetowego może i powinno wyglądać inaczej. Przede wszystkim możesz korzystać z automatyzacji. Wielu działań wcale nie trzeba wykonywać ręcznie, a można je zautomatyzować. Dzięki temu „magia” będzie działa się właściwie sama. Zautomatyzować można wiele procesów, ale najważniejsze wśród nich to:

– wystawianie faktur i dowodów zakupu,

– zmiany statusów zamówienia,

– wysyłka produktów cyfrowych,

– księgowanie płatności,

– drukowanie etykiet,

– wzywanie kuriera,

– zwroty płatności.

Ile codziennych, nudnych obowiązków zniknęłoby z listy Twoich zadań, gdybyś skorzystał z takich usprawnień? Ile czasu byś dzięki temu odzyskał? I na co mógłbyś go poświęcić?

Pewnie teraz zastanawiasz się, czy skoro są te wszystkie automatyzacje, to czy w ogóle potrzebna jest Ci do czegokolwiek wirtualna asystentka. 

Oczywiście, że tak.

Asystentka może pomóc Ci w wyborze najlepszych wtyczek i w ich odpowiedniej konfiguracji. Znalezienie wtyczki to dopiero początek. Trzeba jeszcze wiedzieć jak ją dostosować tak, by działała sprawnie i dobrze wywiązywała się ze swoich zadań. Tym właśnie może zająć się współdzielona asystentka, która specjalizuje się w opiece nad sklepami WooCommerce. Jeśli oddelegujesz jej zadania związane z automatyzacją, to nie będziesz tracić czasu i nerwów na walkę z ustawieniami. 

No a co z resztą?

Na pewno też zauważyłeś, że nie wszystkie procesy można zautomatyzować. Można ustawić automatyczną wysyłkę e-maili do klientów, ale najpierw trzeba je przygotować. Można automatycznie wysyłać produkty cyfrowe, ale najpierw trzeba je wprowadzić do sklepu.

I to jest właśnie świetne pole do popisu dla wirtualnej asystentki. 

Czym może zająć się WA?

– przygotowaniem opisów produktów, 

– obróbką zdjęć,

– wstawianiem produktów,

– korespondencją z klientami,

– przygotowywaniem zestawień i podsumowań,

– kontrolowaniem stanów magazynowych, 

– przygotowywaniem kampanii reklamowych, które mają zwiększyć sprzedaż konkretnych produktów.

Dobra wirtualna asystentka może zdjąć z Ciebie większość obowiązków związanych z prowadzeniem sklepu internetowego. Możesz jej powierzyć wszystkie zadania, jakie można wykonywać bez fizycznej obecności w siedzibie firmy. Mówiąc krócej – VA to fachowiec od zadań specjalnych. Jeśli boisz się, że jedna WA nie sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom, to zgłoś się do Agencji Wirtualnych Asystentek. Agencja ma przewagę nad freelancerami właśnie dlatego, że może zapewnić usługi specjalistów z różnych dziedzin, którzy współpracują ze sobą po to, by klient mógł cieszyć się ze świetnych efektów ich pracy.

Dzięki niej będziesz mieć czas na to, by zająć się sprawami, które aktualnie są dla Ciebie najważniejsze, a własny sklep znów stanie się satysfakcjonującym źródłem przychodu. Zapomnij o nudzie. Zacznij żyć na 100%, ale nie rezygnuj z prowadzenia własnego sklepu. Po prostu mądrze deleguj zadania. 

Wpis przygotowany przez:

Taisho Sapoto.Agency Justyna Gębka-Sikora

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.