tresci na strone

Dlaczego warto dodawać jakościowe treści na stronę internetową

Wartościowe treści dodawane na naszą stronę internetową opartą o WordPress i WooCommerce to jeden z najmocniejszych punktów w każdej marki. Dzieje się tak zarówno pod względem pozycjonowania strony internetowej i SEO, a także pod kątem użytkowników i odbiorców czyli potencjalnych klientów. Obecnie, choć treści są jednym z najważniejszych czynników budowania marki, wiele osób do końca nie docenia contentu, a przez to traci możliwość uzyskania wielu profitów. W tym tekście przedstawiamy zatem wszystkie plusy i zalety dla jakich warto dodawać wysokojakościowy i atrakcyjny content na naszą stronę internetową.

Wartościowy content to więcej użytkowników

Pierwszym powodem, dla którego dodawanie contentu na stronę internetową WordPress jest niezwykle korzystne, jest pozyskiwanie większej ilości użytkowników z internetu. Im więcej treści będzie znajdowało się na naszym WordPressie, tym częściej będzie ona wyświetlana przez wyszukiwarkę Google. Analogicznie im więcej razy nasze treści pojawią się w wyszukiwarce, tym więcej użytkowników będzie mogło je odnajdywać i przechodzić na nasz sklep internetowy. Oprócz ilościowego czynnika ważna jest również jakość treści. Jeśli ta będzie na wysokim poziomie, użytkownicy będą chętnie wracali na naszą stronę i polecali ją innym swoim znajomym. Podsumowując, strona z wartościową treścią będzie siłą rzeczy przyciągała odbiorców. Niezależnie od tego, na jakiej pozycji w wyszukiwarce Google będzie się znajdowała. Należy pamiętać również o tym, że treść to jeden z głównych czynników, który przyciąga do serwisu internetowego, a więc zdecydowanie warto na naszej stronie internetowej publikować jedynie wysokojakościowe treści.

Content to jeden z najważniejszych czynników rankingowych SEO

Dodawanie wysokojakościowych treści na sklep WooCommerce wpływa również na postrzeganie naszej witryny przez wyszukiwarkę Google. Content jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych Google, a wyszukiwarka chcąc dostarczać rzetelnych, przydatnych i jakościowych informacji swoim użytkownikom premiuje witryny, na których znajduje się dużo wysokojakościowej treści. Działanie Google w tym zakresie jest jasne i ewidentne już od dłuższego czasu. Wyszukiwarka regularnie zwiększa ważność treści prawie z każdą aktualizacją swoich algorytmów pozycjonujących. Chcąc zatem publikować jakościowe treści na naszej stronie internetowej, powinniśmy zadbać o to aby:

  • były merytoryczne i poprawne
  • odzwierciedlały aktualną tematykę
  • były prezentowane w formie dopasowanej do odbiorców
  • były zoptymalizowane pod kątem SEO
  • były publikowane często i regularnie

Dodając treści na blog firmowy, nie powinniśmy jednak traktować ich jako zło konieczne. Zdecydowanie lepiej widzieć jest w treściach publikowanych na naszej stronie internetowej możliwości, jakie daje publikacja contentu. Dodając regularnie jakościowe treści, możemy w dość łatwy sposób wpływać na pozycję witryny w wyszukiwarce Google. Tylko przez to działanie wykonywane regularnie oraz jakościowo, pozycja witryny w wyszukiwarce powinna się stale podnosić. Nie musimy znać się zatem na technicznych aspektach pozycjonowania, a jedynie dodawać treści na stronę, aby mieć wpływ na pozycję naszego serwisu w Google. Jest to dość spory plus, dzięki któremu każda osoba nawet nieznająca się na pozycjonowaniu stron internetowych może mieć realny wpływ na pozycjonowanie.

Wzrastający trend contentu

Elementem, o jakim należy wspomnieć w szerszej perspektywie, jest również regularnie rosnący trend związany z publikowaniem jakościowych treści. Obecnie użytkownicy, odbiorcy czy klienci mają dużo wyższe wymagania wobec marek. Nie wymagają już od nich tylko zaprezentowania ciekawej oferty, która będzie atrakcyjna ale również wiedzy, informacji i know how w każdej możliwej postaci. Prowadząc zatem jakikolwiek projekt, sklep internetowy na WooCommerce lub markę powinniśmy oferować również naszym odbiorcom treści tematyczne. Zwiększone wymagania klientów czy odbiorców podyktowane są większą konkurencyjnością na rynku, której nie powinniśmy się poddawać. Trend ten z pewnością będzie się zwiększał z biegiem czasu i będzie coraz lepiej zauważalny. Nie jest to jedynie wymóg do spełnienia, a bardziej możliwość i szansa na wyróżnienie się na tyle innych stron internetowych, które nie przykładają zbyt dużej uwagi do publikowania treści – gdyż jest to czasochłonne i kosztowne.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.