dlaczego warto linkowac

10 powodów, dla których warto linkować wewnętrznie

Jeśli prowadzisz stronę internetową, prawdopodobnie już wiesz, że linki są ważne. Linkowanie wewnętrzne w obrębie własnej witryny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jej SEO. Linkowanie wewnętrzne jest szybkie i łatwe do wykonania. Linkowanie sprawia również, że strona wygląda bardziej profesjonalnie. Oto 10 powodów, dla których powinieneś linkować wewnętrznie.

Czym jest linkowanie?

Linkowanie jest ważną częścią strategii SEO. To właśnie dzięki niemu Twoje treści są dostępne dla wyszukiwarek i pomagają sprowadzić odwiedzających z powrotem na Twoją stronę www. Linkowanie może również pomóc Ci w budowaniu relacji z innymi stronami i ich autorami, co oznacza więcej możliwości zdobywania linków i pozyskiwania ruchu na stronie. Linkowanie wewnętrzne nazywamy „internal linking”- jeżeli chcesz automatycznie dodawać linki do wpisów polecamy wtyczkę „WordPress internal linking plugin

Różnica pomiędzy linkowaniem wewnętrznym a linkowaniem zewnętrznym

Linkowanie zewnętrzne to proces umieszczania linków do innych stron internetowych z własnej witryny. Linki zewnętrzne są wykorzystywane do zwiększenia autorytetu własnej strony, poprawy pozycji w wyszukiwarkach oraz zwiększenia ruchu lub konwersji.

Linkowanie wewnętrzne jest ważnym elementem optymalizacji dla wyszukiwarek. Proces ten pozwala użytkownikom na łatwe poruszanie się po Twojej stronie. Kiedy linkujesz wewnętrznie, pomagasz Google odkryć treści, które w przeciwnym razie mogłyby zostać pominięte przez wyszukiwarki, ponieważ nie są powiązane z żadną inną stroną w sieci. Nazywa się to głębokim linkowaniem i jest jednym z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów na poprawę pozycji witryny w Google.

Linki wewnętrzne są również ważne dla doświadczenia użytkownika (UX). Linkowanie wewnętrzne jest korzystne, ponieważ pomaga ludziom szybciej znaleźć to, czego szukają. Pomaga również wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twoja strona, co poprawia rankingi.

Linkowanie wewnętrzne — powody, dla których warto to robić

Linkowanie wewnętrzne służy do łączenia ze sobą stron w Twojej witrynie. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś to robić, ale oto najważniejsze 10 z nich.

1. Linkowanie wewnętrzne pomaga w uporządkowaniu treści

Linkowanie wewnętrzne to proces łączenia treści z jednej strony w witrynie z inną treścią na tej samej stronie www. Linki wewnętrzne mogą pomóc uporządkować Twoją treść, łącząc powiązane tematy razem. Pomaga to użytkownikom szybciej znaleźć odpowiednie informacje, co zwiększa prawdopodobieństwo, że zaangażują się w Twoje treści.

2. Linkowanie wewnętrzne pomaga w SEO

Aby dobrze wypaść w wyszukiwarkach, ważne jest, aby Twoja strona miała dobry poziom gęstości linków wewnętrznych. Oznacza to, że na każdej stronie powinno być wystarczająco dużo linków wewnętrznych wskazujących na każdą stronę, aby pająki wyszukiwarek mogły przeszukać całą witrynę bez zgubienia się!

Linki wewnętrzne są ważne, ponieważ pomagają Google zrozumieć, które strony są najważniejsze w Twojej witrynie i jakie treści powinny być wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Wyższy ranking w organicznych wynikach wyszukiwania doprowadzi do większego ruchu i konwersji dla Twojej witryny.

Badania pokazują, że użytkownicy są 4 razy bardziej skłonni do kliknięcia w link wewnętrzny niż zewnętrzny, więc umieszczając linki wewnętrzne w swojej treści, możesz zachęcić czytelników do zaangażowania się w inne strony w Twojej witrynie, które mogły nie być dla nich najważniejsze przed przeczytaniem Twojej treści.

3. Linkowanie wewnętrzne pomaga ludziom znaleźć informacje, których potrzebują

Linki wewnętrzne to hiperłącza, które prowadzą do innych stron w Twoim serwisie. Linki te mogą być używane we wpisach na blogu, stronach z treścią lub w sekcji O nas.

Tworząc linki wewnętrzne, kierujesz czytelników do innych obszarów witryny i pomagasz im łatwo znaleźć to, czego szukają. Na przykład, jeśli masz artykuł o SEO i link do innej strony o narzędziach SEO, pomaga to ludziom znaleźć więcej informacji o narzędziach SEO szybko i skutecznie.

4. Linkowanie wewnętrzne ułatwia czytelnikom odwoływanie się do wielu źródeł w ramach jednego postu lub strony

Linki te są zazwyczaj wyróżnione na niebiesko i podkreślone, dzięki czemu są łatwo rozpoznawalne. Celem linkowania wewnętrznego jest połączenie powiązanych idei i koncepcji, które są rozproszone w całej treści. Jest to również doskonały sposób, aby utrzymać czytelników skupionych na Twojej stronie, zapewniając, że nie będą rozpraszani przez inne strony.

Linkowanie wewnętrzne może być szczególnie przydatne, gdy piszesz o trudnym lub skomplikowanym temacie. Umieszczając linki do powiązanych tematów, pomagasz czytelnikom dowiedzieć się więcej o tym, co ich interesuje — i zachęcasz ich do pozostania na Twojej stronie przez dłuższy czas.

5. Linkowanie wewnętrzne może zwiększyć ruch na stronach wewnętrznych, a w konsekwencji wydłużyć czas przebywania na stronie

Linki wewnętrzne to świetny sposób, aby poprowadzić użytkowników przez Twoją stronę i pomóc im znaleźć informacje, których szukają. Mogą one również pomóc w zwiększeniu pozycji w rankingu poprzez zwiększenie liczby stron, które Google postrzega jako istotne dla danego zapytania. Ponadto linki wewnętrzne dają odwiedzającym więcej opcji dotyczących tego, gdzie chcą się udać w następnej kolejności na Twojej stronie, co może zwiększyć czas przebywania na stronie i prowadzić do wyższych wskaźników konwersji.

Linki wewnętrzne mogą zwiększyć ruch na stronach wewnętrznych, a co za tym idzie, zwiększyć czas przebywania na stronie (ilość czasu spędzonego przez odwiedzających na każdej stronie). Może to pomóc w uzyskaniu pozycji w trzech podstawowych czynnikach rankingowych Google: linki, treść i doświadczenie użytkownika. Linki wewnętrzne zwiększają prawdopodobieństwo, że użytkownicy będą klikać z jednej strony na drugą. Im więcej linków wewnętrznych znajduje się na stronie, tym większe są jej szanse na dobre miejsce w wynikach wyszukiwania dla powiązanych słów kluczowych.

6. Linkowanie wewnętrzne pomaga zwiększyć liczbę akcji w mediach społecznościowych

Linkowanie wewnętrzne pomaga zwiększyć udział w mediach społecznościowych poprzez dostarczanie odpowiednich treści do publicznego udostępniania, więc dobrym pomysłem jest linkowanie do strony, która prawdopodobnie będzie udostępniana. Im więcej treści jest udostępnianych w mediach społecznościowych, tym wyżej Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Google+, który ma ścisłą integrację z wyszukiwarką.

7. Linkowanie wewnętrzne pomaga zmniejszyć współczynnik odrzuceń

Linki wewnętrzne mogą pomóc stronie uplasować się wyżej w wynikach wyszukiwania, ale mogą również pomóc zmniejszyć liczbę osób, które klikają z dala od Twojej witryny. To prosty fakt: im więcej osób możesz zatrzymać na swojej stronie, tym mniej osób stracisz na rzecz innych stron.

Oto jak to działa: Kiedy ktoś kliknie na link wewnętrzny w Twojej witrynie i wyląduje na nowej stronie, Google zakłada, że ta osoba chce zobaczyć tę treść i nadaje jej większą wagę w swoim algorytmie. Jeśli masz wiele wewnętrznych linków wskazujących z powrotem do strony głównej, to mówi Google, że ludzie chcą pozostać na tej stronie głównej i nie potrzebują żadnych innych informacji lub linków przedstawionych do nich.

Tak więc, jeśli ktoś szuka konkretnej informacji lub produktu i kliknie link wewnętrzny, aby go znaleźć, Google nada tej treści jeszcze wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania dla powiązanych zapytań — ponieważ Google ustaliło, że ta osoba chce tej treści ponad wszystko!

8. Linkowanie wewnętrzne zwiększa zaangażowanie użytkowników poprzez stworzenie dynamicznego doświadczenia dla odwiedzających

Odwiedzający witrynę mogą łatwo przechodzić z jednej sekcji treści do drugiej, klikając łącza w tekście. Umożliwia to użytkownikom posiadającym duże ilości informacji lub wiele stron w strukturach nawigacyjnych swoich witryn. Budowanie linków wewnętrznych to także świetny sposób na zwiększenie zaangażowania użytkowników. Strona, która jest łatwa w nawigacji i zapewnia dynamiczne doświadczenie dla użytkowników, pomoże Ci zbudować zaufanie z publicznością i sprawi, że chętniej będą wracać w przyszłości.

9. Linki wewnętrzne są oznaką autorytetu

Linki zewnętrzne są wskaźnikiem popularności i znaczenia, ale linki wewnętrzne pokazują, że budujesz stronę, która jest na tyle użyteczna i pouczająca, że ludzie będą do niej wracać z własnej woli. Może to być szczególnie cenne, jeśli budujesz bloga lub forum, gdzie użytkownicy będą chcieli spędzić czas na czytaniu lub interakcji z postami innych użytkowników.

10. Linki wewnętrzne mogą zwiększyć wiarygodność witryny poprzez użycie słów kluczowych lub fraz jako wewnętrznych anchorów

Może to pomóc w zwiększeniu rankingu na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Linki wewnętrzne mogą dodać wiarygodności do Twojej witryny poprzez użycie słów kluczowych lub fraz jako wewnętrznych kotwic. Na przykład, jeśli piszesz o „zielonej herbacie” na jednej stronie i chcesz „herbaty” na innej stronie, pomocne może być połączenie obu stron razem, aby ludzie szukający jednego z tych terminów łatwo znaleźli obie strony. Pomaga to w ustaleniu trafności między powiązanymi stronami i pomaga odwiedzającym znaleźć bardziej istotne treści w Twojej witrynie.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.