Najlepsze płatne sposoby reklamy w sieci

Marketing internetowy to przede wszystkim duża liczba płatnych sposobów reklamy. Dają one wiele możliwości promowania się w internecie, a z racji tego, iż są płatne, oferują często ponadprzeciętne funkcjonalności czy większą skuteczność naszych działań i wygodę. W tym tekście prezentujemy najpopularniejsze płatne sposoby reklamy w sieci oraz krótko je opisujemy.

Pozycjonowanie stron internetowych

Teoretycznie pozycjonowanie stron internetowych jest darmowym sposobem reklamy w internecie, ale w praktyce często wiąże się ono z dużymi nakładami finansowymi. Pozycjonowanie strony internetowej czyli zwiększenie jej rankingu w wynikach wyszukiwania Google pod konkretnymi hasłami jest bardzo skomplikowanym procesem, który w zdecydowanej większości przypadków zlecamy agencjom SEO, gdyż nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Choć zatem samo w sobie pozycjonowanie stron internetowych jest darmowe, często wiąże się z wydawaniem dużych sum pieniędzy.

Wypromowanie naszej strony internetowej w danej kategorii tematycznej w wyszukiwarce Google jest jednak bardzo dobrą inwestycją. W przypadku WordPress seo polecamy pakiet dostępny u nas w sklepie. Dzięki temu możemy korzystać z dużego napływu nowych klientów, a także regularnie zwiększać sprzedaż czy budować nasz pozytywny wizerunek. Ceny pozycjonowania stron internetowych rozpoczynają się już od ok. kilkuset złotych miesięcznie, a górna granica praktycznie nie istnieje. Każda strona internetowa będzie wymagała innych nakładów finansowych w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć czy konkurencji w danej kategorii tematycznej. Im więcej również nakładów finansowych będziemy przeznaczali na pozycjonowanie miesięcznie, tym szybciej uzyskamy zamierzony efekt. Pozycjonowanie jest długotrwałym procesem, który często trwa nawet do kilku – kilkunastu miesięcy i wymagane jest również w mniejszym natężeniu po osiągnięciu konkretnej pozycji w wyszukiwarce Google. Polega ono na dostosowaniu sklepu internetowego do wyszukiwarki Google poprzez optymalizację nawet kilkuset elementów strony i działania promocyjne w sieci.

Kampanie reklamowe w Google Ads i Facebook Ads

Kolejnym płatnym sposobem reklamy internetowej są kampanie reklamowe w Google Ads czy Facebook Ads. Są to sposoby promocji, które umożliwiają wyemitowanie reklamy w miejscach związanych z Google a także Facebookiem. Biorąc pod uwagę jedynie te dwa najpopularniejsze systemy reklamowe w sieci, będziemy mogli wyemitować reklamę:

  • w wyszukiwarce Google w postaci płatnych wyników wyszukiwania
  • w sieci reklamowej Google Display Network na stronach www partnerów Google
  • na YouTube w formie wideo
  • na Facebooku w formie promowanych postów, banerów graficznych czy wideo i karuzel produktowych
  • na Instagramie w formie płatnych materiałów reklamowych

Działanie płatnych systemów reklamowych jest teoretycznie proste. Wystarczy założyć konto reklamodawcy, a także stworzyć materiał promocyjny i wybrać jego formę oraz miejsca emisji. Ustalamy również grupę odbiorców, czyli osób o konkretnych cechach, które zobaczą naszą reklamę, a także kwestie związane z harmonogramem reklamy czy budżetem. W sklepach WooCommerce warto śledzić wejścia poprzez narzędzia analityczne. Rozliczanie się może mieć formę zarówno płatności za kliknięcie w reklamę i przejścia na naszą stronę lub wyświetlenie reklamy. W praktyce uruchomienie i obsługa płatnych systemów reklamowych jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem a rozmawiając o finansach w kontekście e-reklamy, musimy doliczyć dodatkowo obsługę prowadzenia kampanii reklamowej przez agencję marketingową, gdyż tak jak w przypadku pozycjonowania w zdecydowanej większości nie będziemy potrafili zrobić tego skutecznie samodzielnie.

Influencer marketing i artykuły sponsorowane

Coraz popularniejszymi sposobami reklamy w internecie jest influencer marketing i publikowanie artykułów sponsorowanych. Influencer marketing polega na zapłaceniu osobom znanym i rozpoznawalnym w zamian za polecenie naszej marki swoim fanom w różnej formie. Artykuły sponsorowane dodaje się w zamian za opłatę na serwisach internetowych, które zawierają subtelną reklamę naszych marek. Oba sposoby promocji oprócz tego iż wymagają opłaty, bazują na poleceniu naszej marki. Jeśli będziemy robili to w grupie osób zainteresowanych daną tematyką np. fanów znanego vlogera lub na portalach tematycznych, będziemy mogli liczyć na spory odzew takiej reklamy. Jest to jakościowy sposób promocji, który możemy również dostosować do naszej marki pod kątem budżetu. Na rynku istnieje wielu influencerów i serwisów oferujących dodawanie artykułów sponsorowanych, dzięki czemu będziemy mogli promować się przeznaczając zarówno kilkadziesiąt złotych na jednorazową promocję jak i również budżet rzędu kilku – kilkunastu tysięcy za promocję na topowych portalach internetowych czy dzięki najbardziej rozpoznawalnym influencerem.

Afiliacja

Bardzo ciekawym sposobem płatnego marketingu internetowego, który w zasadzie połączony jest już bezpośrednio ze sprzedażą, jest afiliacja. Jest to sposób promocji polegający na dodaniu naszych produktów do systemów afiliacyjnych, gdzie chętne osoby mogą w zamian za wynagrodzenie promować je i sprzedawać. Systemy tego typu są niezwykle korzystne dla reklamodawców, którzy płacą jedynie prowizję od sprzedanego produktu. Wtyczka do affilacja WordPress jest dostępna w naszym sklepie. W takiej opcji mamy gwarancję skuteczności działań reklamowych i nie musimy z góry przeznaczać konkretnej sumy pieniędzy na reklamę.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.