Kreator stron internetowych — Dowiedz się jak szybko zbudować własną witrynę w sieci nie znając się na tym!

Kreatory stron internetowych to jedno z przydatniejszych narzędzi w sieci. Obecnie posiadanie witryny internetowej jest konieczne zarówno w biznesie jak i przy innych projektach np. niekomercyjnych. Często nie chcemy zlecać prac agencji SEO lub specjalistom a sami również nie znamy się na IT, SEO czy kodowaniu. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą kreatory witryn internetowych umożliwiające łatwe i przystępne stworzenie własnej strony www. Poniżej prezentujemy, czym są takie kreatory, jak tworzy się w nich strony internetowe oraz jakie korzyści posiadają.

Czym są kreatory stron www?

Kreatory stron internetowych to pagebuildery umożliwiające stworzenie własnej witryny w CMS WordPress. W sieci istnieje wiele tego typu dodatków jednak najpopularniejsze to Divi i Elementor. Dają one możliwość szybkiego i łatwego stworzenia prostej lub średnio zaawansowanej witryny internetowej w sposób graficzny. Są one przeznaczone dla osób początkujących, nie znających się na tworzeniu stron czy kodowaniu lub osób, które potrzebują w krótkim czasie stworzyć własną witrynę www. W kreatorach możemy uruchamiać strony internetowe, blogi, sklepy internetowe czy witryny o innym profilu. Kreatory stron internetowych zazwyczaj dostępne są w dwóch wersjach — darmowej i płatnej. Wersja darmowa posiada pewne ograniczenia. Jest to m.in. uboga ilość modułów, ograniczona liczba szablonów, opcji i wzorów. Opcja płatna oferuje zaś bardzo szeroki wybór szablonów WordPress, warto też zainstalować kreator stron wykorzystując dedykowany hosting WordPress pozwalający na uruchomienie dodatkowych funkcjonalności takich jak poczta i hosting plików. W danym kreatorze możemy stworzyć wiele stron internetowych w ramach jednego zakupu. Na rynku w większości kreatory witryn są oferowane w angielskiej wersji językowej.

Jak tworzy się strony w kreatorach?

Tworzenie witryny internetowej w kreatorach www rozpoczyna się od stworzenia nowej strony internetowej. Polega to na zainstalowaniu WordPress na hostingu. Po wpisaniu nazwy strony, kolejnym krokiem jest wybranie szablonu. Najczęściej mamy do wyboru bardzo wiele gotowych szablonów z wielu kategorii tematycznych. Możemy też rozpocząć tworzenie strony www od pustego szablonu tj. białej kartki.

Porada: W każdej chwili po stworzeniu strony możemy ją edytować i zmieniać. Możemy też opublikować ją w wybranym przez nas momencie zezwalając na jej indeksację. Oznacza to, że na początku możemy stworzyć projekt, pracować nad witryną wielokrotnie zapisując projekt a opublikować go za jakiś czas. Możemy też opublikować witrynę od razu po jej stworzeniu a edytować ją z czasem.

Jeśli już posiadamy stworzoną stronę www oraz wybrany szablon możemy rozpocząć jej edycje. Gdy wybraliśmy konkretny szablon w kreatorze, możemy dowolnie zmieniać kolory, ułożenie elementów czy dodawać tekst. Cała edycja odbywa się graficznie na zasadzie przeciągnij — upuść. Jest to bardzo prosty sposób nie wymagający znajomości kodowania. Jeśli chcemy umieść na stronie dane elementy, możemy korzystać z wielu modułów np. przycisków czy elementów interaktywnych. Gdy rozpoczęliśmy budowę strony od czystej strony, będziemy wybierali i nanosili na stronę poszczególne elementy takie jak zdjęcia, pola tekstowe czy określali kolory poszczególnych elementów np. tła. Podczas tworzenia strony w kreatorach warto korzystać też z darmowych banków zdjęć. Znajdziemy tam wiele grafik, które możemy wykorzystywać komercyjnie.

Po wybraniu wszystkich opcji i stworzeniu witryny, publikacja strony odbywa się w ciągu kilku sekund jednym kliknięciem. Równie prosto można wykluczyć naszą stronę www z indeksowania. Każdy kreator stron www, choć działa na podobnej zasadzie, może różnić się pewnymi szczegółami.

Jakie korzyści oferują kreatory stron www?

Kreatory stron internetowych posiadają wiele korzyści. Pierwszym plusem tego typu kreatorów jest łatwość stworzenia witryny. Możemy uruchomić ją już w 15 minut bez konieczności zlecania tworzenia strony. Jest to duży plus szczególnie dla osób, które nie chce tracić czasu na tworzenie serwisu, gdyż potrzebują go od ręki lub potrzebują jedynie prostej witryny np. wizytówki. Samo tworzenie strony www jest proste i intuicyjne. Z tym zadaniem poradzą sobie nawet osoby nieznające się na tworzeniu stron. Cały proces przypomina edycję tekstu w edytorze np. Wordzie, dając zatem szansę na uruchomienie strony osobom bez wiedzy IT. Stworzenie strony www w kreatorze jest bardzo poręczne.

szybkosc pagespeed

Ciekawostka: Strony stworzone w kreatorze stron mogą być bardzo szybkie i przyjazne wyszukiwarkom. Przykład takiego sklepu stworzonego w edytorze wizualnym to : Pastone.pl Sklep uzyskuje rewelacyjne wyniki w teście pagespeed googla.

Kreatory stron www dają również szeroki wachlarz tworzenia witryn. Z pewnością możemy stworzyć tam stronę projektu, bloga, stronę firmą, sklep internetowy na WooCommerce, portfolio, wizytówki czy wiele innych typów witryn. Każdy typ posiada swoje szablony, dzięki którym możemy wybrać też charakter serwisu np. biznesowy czy nieoficjalny. Strony www tworzone w kreatorach oferują jakościowe i przemyślane rozwiązania dbając o swój wizerunek i wiele tysięcy klientów. Korzystać z nich możemy skorzystać zatem z zaawansowanych rozwiązań.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.