jakie tresci publikowac

Jakie teksty publikować na WordPress? Jakość, długość, typ…

Chcąc dodawać treści na swoją stronę internetową opartą o szablon WordPress — o czym nie zdaje sobie sprawy wiele osób, należy robić to z rozmysłem i według konkretnego planu. Content, jaki chcemy dodawać na naszą witrynę, powinien być dopasowany i dostosowany do jej charakteru, a także sytuacji. Dodawanie nawet ciekawych czy jakościowych treści bez sprawdzenia, czy nadają się na naszą stronę internetową, wbrew pozorom nie jest dobrym pomysłem. Poniżej odpowiadamy na pytanie dlaczego należy analizować rodzaje treści, które chcemy dodawać na naszą witrynę oraz dlaczego robienie tego w przemyślany sposób jest korzystne i jak to właściwie robić.

Dlaczego należy świadomie publikować treści na stronie internetowej

Świadome wybieranie jakości oraz rodzaju contentu jest niezwykle ważne. Dzięki temu możemy dopasować treści do naszej strony internetowej i zapłacić za nie jedynie tyle ile jest to wymagane. Dobrze dostosowane treści do sklepu internetowego wykorzystujące WordPress i WooCommerce. pozwalają również działać mu dużo skuteczniej i lepiej spełniając swoją rolę. Przed dodaniem treści na stronę powinniśmy zatem przeanalizować jaka forma contentu sprawdzi się najlepiej. Portal z odpowiednimi treściami będzie lepiej pozycjonowany, a także lepiej zrozumiany i doceniany przez odbiorców. W tym wypadku należy bazować na zasadzie adekwatnego dopasowania, a nie bezwzględnej najwyższej jakości.

Zwróć uwagę na to co zaciekawi czytelników

Pierwszym elementem dopasowywania treści do strony internetowej jest zwrócenie uwagi na to, co będzie interesowało czytelników i odbiorców. Na naszym firmowym blogu staramy się publikować treści, które interesują właścicieli sklepów internetowych, w których często informujemy o nowościach takich jak ultra szybki szablon Divi Treści należy dopasować do grupy docelowej w taki sposób, aby chętnie przebywali na naszej stronie internetowej, a także zapoznali się z innymi treściami zamieszczonymi na niej. Zwiększy to zaufanie do marki, a także wydłuży czas przebywania na stronie i wpłynie pośrednio na pozycjonowanie serwisu. Przede wszystkim powinniśmy dostosować styl treści do grupy odbiorców jakimi, mogą być zarówno nastolatkowie, emeryci czy eksperci. W każdej z tych grup potrzebny jest content na innym poziomie zaawansowania, a także pisany odpowiednim językiem. Każda grupa docelowa posiada również swoje preferowane typy treści. Dla emerytów będą to np. proste treści pisane, dla ekspertów rozbudowane formy pisemne i audiowizualne (np. case study, prezentacje, raporty) a dla nastolatków popularne posty czy krótkie filmiki i infografiki. Przed rozpoczęciem publikowania treści na stronie, warto zatem sprawdzić, jakie treści są popularne w konkretnej grupie docelowej i stawiać właśnie na nie.

Długość treści umieszczanych na stronach internetowych

Ważnym aspektem określania treści, jakie chcemy dodawać na naszą stronę internetową, jest ich długość. Jest to ważne szczególnie pod kątem SEO i pozycjonowania witryny. Wyszukiwarka Google stawia na dostarczanie wyczerpujących i obszernych treści. Warto zatem przeprowadzić audyt SEO treści bezpośrednich konkurentów lub skorzystać z narzędzi, które sugerują długość treści dla danego hasła tematycznego. Z treści nieco dłuższych niż na stronach konkurentów uzyskujemy przewagę nad nimi i w ten sposób zwiększamy swoją szansę na pojawienie się na wyższych pozycjach w wyszukiwarce Google.

Dobierz odpowiednią jakość treści

Ważnym elementem na który warto zwrócić uwagę podczas dodawania contentu na stronę WordPress jest świadome wybranie jego jakości. Choć zawsze dobrym pomysłem jest dodawanie treści najwyższej jakości, w dużej ilości przypadków zamawianie, tworzenie i publikowanie takich treści może nie być po prostu efektywne. W niektórych przypadkach dodawanie contentu najwyższej jakości nie ma zbyt wielkiego sensu. Jeśli witryna ma służyć jedynie celom pozycjonowania i pozyskiwania ruchu czy jest np. landing page-em lub porusza podstawowe kwestie tematyczne, zdecydowanie nie warto wydawać dużej ilości środków na teksty eksperckie oraz najwyższej jakości. Treści tego typu nie będą docenione ani nie będą mogły wykorzystać swojego potencjału, a my stracimy sporo środków, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób przy pozycjonowaniu witryny. Jakość treści należy zawsze dobierać pod kątem typu strony, a także celu, jaki ma spełniać witryna. Bardzo często lepszym pomysłem będzie zamówienie treści poprawnej lub dobrej jakości, gdzie odbiorcy nie będą zwracali na nią tak dużej uwagi jak np. przy portalach inwestycyjnych, gdzie jakość treści bezpośrednio w pełni świadczy o wiarygodności marki.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura bez VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.