SUPER OFERTA -Dostęp do wszystkich produktów na rok  KUP TERAZ

Google Merchant Center – czy warto?

Narzędzia Google od lat wspierają branżę marketingową. Prowadząc sklep internetowy warto zaznajomić się z produktami, które ułatwiają promocję dla e-commerce. Pozwala to wykorzystać potencjał promocji w Google i zwiększyć liczbę potencjalnych klientów w sklepie.

Google Merchant Center – co to?

Google Merchant Center to centrum sprzedawcy w internecie, który powiązany jest bezpośrednio z Google. Narzędzie pozwala tak uzupełnić informacje i dane o produkcie, by Google odpowiednio rozpoznawało produkt, co z kolei pozwoli na zwiększenie skuteczności wyświetleń reklamy. Ponadto Google ma to do siebie, że narzędzia można dowolnie ze sobą łączyć, by zwiększyć zasięg i skuteczność. Taki system pozwala szybciej trafić do konkretnego klienta, który poszukuje twojego produktu w Sieci. Ponadto poprzez odpowiednią konfigurację konta w Google produkt będzie na bieżąco aktualizowany, zatem nie trzeba już pamiętać o systematycznym ręcznym edytowaniu.

Google Merchant Center – jak to działa?

Narzędzie jest proste w obsłudze, jak większość narzędzi proponowanych przez Google. Proces należy rozpocząć od założenia konta Google. Należy podać wszystkie niezbędne dane, w tym adres, strona www oraz dane kontaktowe firmy. Następnie niezbędna będzie weryfikacja witryny. Można to zrobić poprzez jedną z kilku dostępnych opcji. Dla pełnej konfiguracji i jeszcze lepszych efektów należy połączyć konto Google Merchant Center z Google Ads i Analytics. To już pierwszy krok, by rozpocząć pierwszą kampanię i dodać listę produktów. Poprzez stronę GMC wprowadza się pojedynczo produkty, a klikając ikonę z plusem uzupełnia się pliki danych. Kolejny krok to wybranie kraju docelowego, nazwy pliku z danymi oraz sposób przesyłania informacji. Tutaj Google daje do wyboru trzy możliwości.

 1. Informacje mogą docierać do Google poprzez systematycznie aktualizowany arkusz. Należy wskazać jego lokalizację lub utworzyć nowy w konkretnym celu. To opcja polecana szczególnie dla początkujących użytkowników.
 2. Na prywatnym serwerze znajdują się pliki z danymi. Google może regularnie odczytywać i aktualizować dane. Należy wskazać adres URL pliku i wybrać częstotliwość pobierania danych. Może to odbywać się codziennie, raz na tydzień lub raz na miesiąc. To opcja zdecydowanie najlepsza i najwygodniejsza.
 3. Google może również korzystać z danych zgromadzonych na prywatnym komputerze. Rozwiązanie jest skuteczne, jednak mało wygodne.

Przygotowanie pliku z danymi dla Merchant center

Plik musi posiadać odpowiednią formę i być zgodny ze specyfikacją podaną na stronach Google. Dlatego w przypadku wątpliwości warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Nasz sklep oferuje wtyczkę do automatycznego generowania pliku produktowego dla Google Merchant Center w WooCommerce , jednak wiedza w zakresie obsługi konta Google Merchant Center jest niezbędna, by system reklamowy działał bez zarzutu.

Google Merchant Center – zalety

Specjaliści od e-commerce oraz osoby działające od lat w sprzedaży internetowej wskazują na wiele zalet GMC. Warto zatem uwzględnić system w swojej strategii sprzedażowej, by zwiększyć zyski. Oto najistotniejsze zalety Google Merchant Center:

 1. Wysoka pozycja w wyszukiwarce
  GMC zapewnia dobrą pozycję wyszukiwanego produktu w wyszukiwarce. Reklama od zawsze była dźwignią handlu, zatem im skuteczniejsza, tym lepsza. Reklamowane produkty wyświetlają się wysoko na liście, wyprzedzając linki sponsorowane.
 2. Reklama przekłada się na sprzedaż
  Im więcej narzędzi reklamowych, tym sprzedaż skuteczniejsza. Google umożliwia reklamowanie produktów efektywnie, a to przekłada się na efekty sprzedażowe. Ponadto system umożliwia pilnowanie cen, dzięki czemu reklama zawsze utrzymuje się na wysokim poziomie rentowności dla marki.
 3. Wygodne rozliczenia
  W przypadku GMC właściciel sklepu płaci za konkretne wyniki. Rozlicza się z Google tylko wtedy, jeśli użytkownik wejdzie na stronę sklepu internetowego. Pozwala to mierzyć skuteczność Google Merchant Center i kontrolować budżet.
 4. Wygląd reklamy ma znaczenie
  Sam opis produktu nie działa tak na wzrokowców, dla których obraz jest zachętą do skorzystania z oferty. Z racji iż wraz z obrazem wyświetla się cena, oferta od razu informuje użytkownika o najważniejszych kwestiach. Tu z kolei powraca wspomniany monitoring, który pozwala utrzymać niezbędną konkurencyjność na rynku.
 5. Szybsze zakupy
  System odsyła bezpośrednio do konkretnej oferty i wybranego produktu. Stąd już tylko krok do dokonania zakupu. W przypadku zwykłych reklam użytkownicy często są odsyłani do ogólnych kategorii produktowych, więc proces zakupowy znacznie się wydłuża.
 6. O krok przed konkurencją
  Trendy nieco się zmieniają. Reklama prężnie się rozwija. Mimo iż część sklepów nadal korzysta ze standardowych narzędzi reklamowych, coraz więcej właścicieli docenia GMC i zaczyna przygodę z popularnym narzędziem Google. Dlatego warto być na bieżąco, by wyprzedzić konkurencję.
 7. Kategoryzacja produktów
  Narzędzie Google umożliwia niestandardową kategoryzację produktów, np. po cenie lub marży. Pozwala to na skuteczniejsze wykorzystanie stawki przeznaczonej na reklamę produktu.

GMC to pomocne narzędzie, które umożliwia skuteczną reklamę w sieci. Oferty sprzedażowe można dostosować do konkurencji, dzięki czemu utrzymuje się odpowiedni standard i konkurencyjność oferowanych produktów. Czy warto reklamować się w Google Merchant Center? Jak najbardziej! Co więcej, system rozliczenia z Google jest niezwykle atrakcyjny dla sklepu i pozwala na efektywne wykorzystanie środków przeznaczonych na promocję.

Monitoring Google – o krok przed konkurencją

Obecnie z narzędzi, które udostępnia Google korzysta większość sklepów, którym zależy na efektywnej sprzedaży. Zatem rynek jest przesiąknięty konkurencją. Stąd niezwykle istotne jest śledzenie trendów, a szczególnie cen, by utrzymać się na rynku i oferować konkurencyjne oferty. Google niestety nie pozwala monitoring cen innych sklepów. Jednak na rynku jest wiele narzędzi pozwalających monitorować ceny konkurencji. Dzięki temu można poznać również strategie promocyjne. Dotyczy to zarówno małych jak i wielkich serwisów sprzedażowych, które od lat działają na rynku, prężnie się rozwijając.

Darmowa dostawa

Produkt do pobrania bezpośrednio ze strony WPhocus.com

Natychmiastowe dostarczenie

Po zaksięgowaniu płatności produkt gotowy do pobrania

Faktura VAT

Wystawiana automatycznie po zaksięgowaniu płatności.

Wolne oprogramowanie

Produkty dostępne w sklepie zostały wydane na licencji GNU GPL.